82 Shares 6583 views

Norma cukru we krwi

Fakt, że choroba „odmłodzony” i zdrowych ludzi, jest tylko nedoobsledovannye, wiemy z pierwszej ręki. Jeśli około 20 lat temu, osoby cierpiące na choroby układu krążenia i tarczycy w młodym wieku można łatwo policzyć, teraz obraz zmienił się znacząco, a dzieci są chore częściej i bardziej poważny dorosły. Norma poziomu cukru we krwi i innych wskaźników wcześniej martwi tylko emerytów, ale teraz, ze względu na niekorzystne warunki środowiska, w którym żyjemy, dużo młodych ludzi cierpiących na cukrzycę. Ponadto, nie jest tak zwany genetyczna predyspozycja do choroby. Na przykład, babcia, matka, a może nawet daleki krewny, chory, albo cierpi na cukrzycę i fakt ten daje znaczne prawdopodobieństwo, że procentowy zbyt chorują.

Obfitość pokarmów węglowodanowych, nieograniczonej konsumpcji cukru, alkoholu i fast food prowadzi do dysfunkcji tarczycy iw konsekwencji do rozwoju cukrzycy. Badanie krwi na cukier stały się obowiązkowe dla ogółu pacjentów uczestniczących w badaniu w klinice. Wskaźnik ten musi znać każdy obywatel naszego kraju, ponieważ nikt nie jest odporny na poważną chorobę. Norma cukru we krwi nie powinien przekraczać liczby 5, w przeciwnym razie istnieje wysokie ryzyko wystąpienia choroby.

Cukier wzrasta nie tylko z nadużywaniem słodkie i nie-zdrowego stylu życia, ale także w przypadku procesu zapalnego w organizmie w przypadku poważnej choroby lub urazu. W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia cukrzycy, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad.

1. Po pierwsze, zmniejszenie zużycia cukru w czystej postaci, a zwłaszcza rafinowane, ponieważ przyczynia się do znacznego wzrostu poziomu glukozy we krwi , a co za tym idzie, do powstania podatności na cukrzycę.

2. Ludzie są predysponowane do cukrzycy powinny być miłość i uwzględnić w codziennej diecie, orzechy, wszystkie rodzaje kapusty, zwłaszcza brokuły i kapusta, zielone jabłka, chleb z suką, mączki, gryki. Wyeliminować produkty bogate w skrobię: ziemniaki, kaszę i innych zbóż z wyjątkiem owsa.

3. Poziom cukru we krwi, szybkości , która jest równa 3-3,5 mmol / l., Mogą być również podwyższony ciężkiego obciążenia i stres i psychicznym. W związku z tym, w świetle współczesnych stressoporazhdayuschey warunków ekonomicznych i środowiskowych, konieczne jest, aby nauczyć się być rozproszony, aby odpocząć, aby medytować.

4. Bardzo ważne jest, aby dbać o zdrową dietę. Jeśli to możliwe, zrezygnować słodycze, lub zmniejszyć ich liczbę. Na przykład, pieczenie, wypieki, słodycze i marshmallows lepszych zastąpić gorzkiej czekolady w umiarkowanych ilościach. Wykluczyć z diety słodkich napojów gazowanych, tłustych i biały chleb. tylko pozwalają sobie na deser po głównym posiłku.

Norma cukru we krwi – świadectwo prawego życia i zdrowego odżywiania. Jest bardzo ważne, aby przenieść te umiejętności swojego dziecka już w pierwszych latach życia. Niech spadnie w marchwi miłości, zielonego jabłka, warzywa – znanych przeciwutleniaczy. Ograniczyć je do słodkiego, uzasadniając swoje działania. Ważne jest, aby mu wyjaśnić przyczynę zakazu. Lepiej od razu nauczyć go „Przydatne” słodyczy. Na przykład, możliwe jest wytwarzanie słodyczy w domu, miodu, czekolady suszonych owoców i orzechów, bez dodatku cukru. Dziecko musi poruszać się, spędzać mniej czasu przy komputerze i wykluczyć z diety „szybkim” żywności. Brak ruchu i pokarmów bogatych w węglowodany przyczyniają się do rozwoju wczesnej otyłości u dzieci, a ostatecznie prowadzi do cukrzycy.

W tym przypadku byłoby to odpowiednie powiedzenie „Uprzedzony. – jest uzbrojony” Dlatego muszą być regularnie sprawdzane i upewnić się, że stopa cukru we krwi nie przekracza progów i ewentualnie być stabilny.