689 Shares 5911 views

Jak zrobić koraliki własnymi rękami? Klasa Master pomoże Ci opanować prostą technikę robót

Czy chcesz zróżnicować kolekcję Twoich akcesoriów? A może chcesz odebrać niezwykłe koraliki do swojego letniego pokoju? Czy żadna z opcji oferowanych w sklepie nie pasuje do Ciebie? Następnie spróbuj zrobić koraliki samemu. Klasa Master, która jest tutaj prezentowana, ujawni sekret tajności letniej wersji perełki z kwiatem pięciu płatków. Możesz wybrać koraliki o dowolnym kształcie i kolorze. To takie proste, aby zrobić sobie biżuterię. Przygotowaliśmy dla Państwa mistrzowską klasę starannie i skrupulatnie. Po studiach zdobędziesz nieocenione umiejętności. Ostatnio jest to bardzo popularne i nawet modne, aby nosić rzeczy ręcznie robione, ponieważ z reguły są one bardzo dobrze wykonane i długie. Dotyczy to różnych ozdób: bransoletki, koraliki, pierścionki, kolczyki lub pierścionki z własnymi rękami. Klasa Master jest prosta, zrozumiała i nie powinna powodować żadnych szczególnych trudności.

Aby zrobić sobie eleganckie koraliki, klasa wzorcowa znajduje się poniżej, musisz przygotować takie materiały i narzędzia:

  • Drut do tkania z koralikami;
  • Wszelkie kamienie szlachetne lub półszlachetne z otworami (niektóre doskonale zarządzają kuleczkami ze szkła zwykłego lub innych dostępnych materiałów) – 85 sztuk;
  • Kamień lub duża koralik o oryginalnym kształcie (na rdle kwiatu) – 1 szt.
  • Szczypce.

Staraj się zbierać kamienie lub kulki z wystarczającą liczbą otworów w porównaniu do grubości drutu, aby można było przejść kilka razy.

Robimy koraliki ręcznie. Klasa Master zaleca natychmiastowe podjęcie tkania kwiatu. Aby to zrobić, musisz wziąć kamień, który będzie końcem płatka. Kolor może różnić się od koloru głównego.

Przechodzimy przez drut. Następnie zatrzymaj kamień w odległości 1/3 długości od końca drutu i zgięcia. Następnie przechodzimy dwa końce przewodów w następny kamień o innym kolorze, jak pokazano na rysunku.

Potem trzeba na końcu końcówki drukować kolejne 7 kamieni.

Również na drugim końcu przewodu dodaj 7 kamieni.

Następnie bierzemy jeden kamień, w którym przechodzimy dwa końce drutu i tworzymy płatek. Można użyć szczypiec do dokręcania obu końców drutu.

W następnym kroku dodaj 10 kamieni na lewy drut, który powinien być dłuższy, ponieważ będzie działał. Ostatnia będzie druga kamień o innym kolorze, która będzie krawędzią drugiego płata.

Ten sam koniec przewodu jest brany i przechodzony przez drugi koralik. Stworzyliśmy więc kąt drugiego płata.

Ciągnij do przewodu więcej kamieni.

Aby zakończyć drugi płatek, musisz przejechać koniec przewodu roboczego przez pierwszy od środka koralików.

Ten sam algorytm działań jest powtarzany w celu utworzenia 3 dodatkowych płatków.

Następnie przechodzą oba końce przewodu przez skrajny kamień pierwszego płatka, łącząc w ten sposób wszystkie płatki.

Teraz tworzymy rdzeń kwiatu. Umieściliśmy jeden koniec przewodu w wielką perełkę lub kamień, przygotowaną wcześniej dla tych celów.

Wracamy z powrotem do ostatniego paciorków płatek, które nagraliśmy.

Przynieś końce do tylnej części kwiatu, a następnie ułóż usta. Pozostałe końce są przymocowane do gwintów kulkowych i zaciskane szczypcami. Teraz możesz cieszyć się rezultatem pracy i zobaczyć, jak łatwo było wykonać koraliki rękami! Wybrana przez nas klasa mistrzowska ujawniła całą tajemnicę dość ciekawej i prostej techniki.