799 Shares 5884 views

„Beklometazonu”: odpowiedniki. „Beklometazonu” do inhalacji

Astma oskrzelowa – poważna choroba, która może prowadzić do powikłań, takich jak rozedma płuc, zwłóknienie płuc, niewydolność płuc. W ciężkich przypadkach, osoba może mieć luki w płucach. Aby zapobiec występowaniu takich niebezpiecznych powikłań, ważne jest, aby prawidłowo i na czas rozpoczęcia leczenia. W leczeniu astmy oskrzelowej lekarzy zaleca lek „beklometazonu”. Dziś dowiadujemy się, że jest to lekarstwo, jak go używać. Również określić, jakie analogi tego leku można kupić w aptece.

właściwości farmakologiczne

Medycyna „beklometazonu” jest środkiem hormonalnym, który jest przeznaczony do stosowania wziewnego. Lek ten ma wpływ na ludzkie płuca. Lek ma przeciwalergiczne, przeciwzapalne, antiedematous efekt. Agent jest zazwyczaj przepisywane w leczeniu astmy oskrzelowej. Komponenty lek może zmniejszyć obrzęk nabłonka oskrzeli, nadpobudliwość, i poprawić wydolność oddechową. Z tym ataki astmy nastąpić.

Skład znaczy. realizacja forma

Preparat „beklometazonu” Instrukcja które koniecznie zawarte w pakiecie realizowanego w postaci odmierzonych aerozoli i proszku do inhalacji. Środki zawierają takie składniki: Substancja podstawowa – dipropionian beklometazonu; Dodatkowe elementy – dekstoza, woda oczyszczona, polisorbat, celulozę mikrokrystaliczną, wodorotlenek sodu, kwas solny, chlorek benzalkoniowy.

Przypadki, w których jest przypisany?

„Beklometazonu” – aerozolu, które mogą być przewidziane dla pacjentów z takimi problemami:

– Astma oskrzelowa.

– Leczenie i profilaktyka alergicznego nieżytu nosa, w tym naczynioruchowy nieżyt nosa, a jeden, który powstaje z katarem siennym.

dawkowanie

Oznacza „beklometazonu” do inhalacji podaje się w ilości:

– Mężczyźni i kobiety – od 2 do 4 razy dziennie. Dawka dobowa nie może być większa niż 1 rok

– Dzieci w wieku od 6 lat – 50-100 mg 2 do 4 razy dziennie.

Medicine „beklometazonu” analogi, które można bez problemu znaleziono w farmacji, w postaci aerozolu podawano w dawce:

– Dorośli i dzieci do 12 lat – 100 mcg do każdego otworu nosowego 3 do 4 razy dziennie.

– Dzieci w wieku od 6 do 12 lat – 50 mikrogramów na prawe i lewe nozdrze, zbyt, do 4 razy dziennie.

Pomimo faktu, że w instrukcji jasno określić dawkę leku, jednak dokładna liczba leków przepisanych przez lekarza należy określić.

Lek „beklometazonu”: cena

To narzędzie ma bardzo rozsądnej cenie. Tak więc, w postaci aerozolu do inhalacji 50 g (200 dawek) musi dać 250 rubli. 100 g na 200 dawek zapłacić 380 rubli. 250 mg będzie musiał zapłacić 430 rubli.

Przeciwwskazania

Lek „beklometazon” analogi, które mogą być znacznie droższe na wartości, nie mogą korzystać z takich kategorii osób:

– Ludzie, którzy cierpią z powodu ostrego zapalenia oskrzeli.

– Pacjenci ze skazą krwotoczną.

– Pacjenci z częste krwawienia z nosa.

– Osoby z chorobami układu oddechowego.

– Pacjenci z gruźlicą płuc.

– Pacjenci z opryszczkowymi uszkodzeń narządu wzroku.

– Dzieci do 6 lat.

– Kobiety podczas 1. trymestrze ciąży.

Ważne! Jeśli dziewczyna jest na 2. lub 3. trymestrze lub ona breastfeeds dziecko, to przydatność tego leku powinna być ustalona przez lekarza.

skutki uboczne

Lek „beklometazon”, których stosowanie jest konieczne dla osób cierpiących na astmę, ma wiele niepożądanych skutków. Jednak rzadko się pojawiają. Mimo to, pacjenci powinni być świadomi możliwych skutków ubocznych tego leku. Tak więc, działania niepożądane mogą być następujące:

– kaszel, kichanie, podrażnienie gardła.

– Zawroty głowy, ból głowy.

– kandydoza jamy ustnej.

– Zaćma.

– krwawienia z nosa.

– nieżyt nosa.

– wysypki skórne.

– opóźnienie wzrostu u dzieci.

– Bóle mięśni.

– obrzęk naczynioruchowy.

Lek „beklometazonu”: odpowiedniki

Oznacza to, że wiele z tych leków działa za pomocą którego może zostać wymieniony. Zatem analogi tego leku to substancje takie "Budieyr" "pulmicort" "Budekort", "budesonid", "klon", "bekotid", "Beclason", "Beklomet" et al.

Oznacza „Beclason”

Lek jest wdychany jest stosowany również w leczeniu astmy. Pismem donosowe jej przepisany kataru siennego. Preparat składa się z następujących składników: Substancja podstawowa – dipropionian beklometazonu, a także elementy nośne – etanol, hydrofluoroalkan.

Dawkowanie leku „Beclason” w zależności od stopnia nasilenia choroby i wieku pacjenta i jest:

– U pacjentów w wieku powyżej 12 lat – 200-600 mg (z chorobą); od 600 do 1000 g (średni stopień choroby) od 1000 do 2000 mikrogramów (ciężką postać).

– U dzieci od 4 do 12 pojedynczych dawek powinna wynosić od 50 do 100 mikrogramów.

Nosa mogą być podawane od 1 do 4 razy dziennie przez 50 mcg.

Koszt leków „Beclason” waha się od 210-330 rubli. Jeśli to aerozol 100 mcg, cena będzie wynosić około 300 rubli. Dla fiolki zawierającej 50 mikrogramów substancji, konieczne jest, aby zapłacić 210 rubli. Jest nieco tańszy niż produkt „beklometazon”, którego cena podobnej formie zwolnienia wynosi 250 rubli. Chociaż różnica jest naprawdę znikoma.

Oznacza „Pulmicort”

Jest to również analogiem „beklometazon” znany narkotyków. Lekarze przepisujący lek „Pulmicort” również w astmie oskrzelowej, a także niedrożności płuc, krtani i tchawicy. Bliznowaciejącymi

Lek ten jest także wytwarzany na dwa sposoby: w postaci dawkowania zawiesiny do inhalacji, i proszek.

Kompozycję leku „Pulmicort” różne środki „beklometazonu”. W tym przypadku, główny element działa substancję budezonidu i dodatkowe komponenty są chlorek sodu, cytrynian sodu, disodu edatat, polisorbat, kwas cytrynowy, a oczyszczona woda.

Zaletą preparatu „Pulmicort” w porównaniu z medycyną „beklometazonu” jest to, że może on być stosowany w odniesieniu do dzieci, począwszy od 6 miesięcy.

Koszt środków w postaci proszku do inhalacji jest w zakresie 790-830 rubli. Ale zawieszenie tego leku jest droższe – około 1300 rubli.

Lek „Budieyr”

Jest to kolejny analogowych narkotyki „beklometazonu”. Oznacza „Budieyr” jest przeznaczony do inhalacji, miejscowo, donosowo i stosowanie. Lek ma przeciwalergiczne, przeciwzapalne i antiexudative działania. Poprzez oznacza to pacjenci poprawiła wydolność oddechową, zmniejsza częstość występowania duszności, kaszel.

Lek ten jest realizowany w tych formach:

-, którym podano dawkę proszku do inhalacji.

– aerozol.

– Zawieszenie.

– Kapsułki z proszkiem.

– Roztwór do inhalacji.

Nie stosować zawiesiny za pomocą „beklometazonem” dla dzieciaków do 3 miesięcy. Proszek z tym lekiem jest zabronione dać chłopców i dziewcząt do lat 6. Ale roztwór do wstrzykiwań nie należy stosować w odniesieniu do dzieci w wieku poniżej 16 lat.

Oznacza „Budieyr” jest jednym z najdroższych „analogów” beklometazonu leku. Tak więc, na butelki aerozolu (200), 200 mg dawki należy do około 3500 rubli.

wniosek

Z artykułu, nauczyłeś się wiele przydatnych informacji na temat leków „beklometazonu”. Analogi, wskazania, rodzaj emisji, działania niepożądane, przeciwwskazania, teraz wiesz. Również zrozumieć, że ten lek, istnieje wiele tych funduszy, które, nawiasem mówiąc, cena jest zwykle znacznie droższe. Jednak ludzie muszą wiedzieć, że jeśli lek „beklometazonu” nie jest w aptece, może być zastąpiony przez inny bez żadnych problemów.