704 Shares 1624 views

Siergiej Pawłowicz Dyagilev: biografia, zdjęcia, życie osobiste, ciekawostki

Siergiej Pawłowicz Dyagilev (1872-1929) – słynny teatr i sztuka robotnik z Rosji. Był krytykiem i założyciel magazynu „świata sztuki”. On zaangażowany w organizację „Russian Seasons” we Francji, a mianowicie w Paryżu. Siergiej Pawłowicz Dyagilev odkrył sztukę wielu znanych choreografów. Prawie całe życie poświęcone promocji rosyjskiego Baletu w Europie Zachodniej.

biografia

Siergiej Pawłowicz Dyagilev urodził się w rodzinie szlacheckiej 31 marca (Julian kalendarza 19 marca 1872). Ojciec – Paweł Pawłowicz Diagilew – oficer. Jest kolebką prowincji Nowogród, a mianowicie miejsce Selishche. Dyagilev Siergiej Pawłowicz, którego życie osobiste zawsze przyciąga uwagę, rozwinęła się bez matki. Podczas porodu matka Diagilewa zmarł.

Dzieciństwo i rodzina

Rusty Siergiej Pawłowicz miał macochę. Jednak ona traktuje go z taką samą miłością jak jego własne dzieci. Taka postawa doprowadziła do tego, że śmierć brata była tragedia dla Diagilewa. To było powodem, że Siergiej Pawłowicz nie starają się powrócić do swoich domów.

Postać ojca jest dziedziczna szlachcic. Pełnił Horse Guards. Jednak wiele długów zmusił go, aby opuścić armię i ruszyć do życia w Perm. W tym czasie miasto było uważane zapleczu kraju. dom rodzinny stał się centralnym w życiu Perm. Był oblegany przez ludzi, którzy chcą odwiedzić Dom Diagilewa. Często rodzina spędziła noc na który śpiewał dla gości. Młody Siergiej Pawłowicz Dyagilev wziął także lekcje muzyki. Rzeczywiście, udało mu się zdobyć wykształcenie doskonałe i bardzo szeroka. Po młodzieniec wrócił do Petersburga, był w żaden sposób gorsze od intelektualistów, którzy tam mieszkali. Siergiej Pawłowicz Dyagilev był bardzo oczytany, co zaskoczyło wielu jego rówieśników.

młodzież

Powrót do kulturalnej stolicy Rosji, był w stanie Diagilewa w 1890 roku. Siergiej Pawłowicz miał bardzo zwodniczy wygląd. Wyglądał jak zwykły prowincjonalny, miał husky budować. Pomimo tego, że był bardzo wykształcony, oczytany, i łatwo się porozumieć w kilku językach. Wszystko to pozwoliło mu łatwo zmieścić się w życie uczelni, gdzie rozpoczął trening. Studiował w Petersburgu na Wydziale.

Opanowanie podstaw prawa i orzecznictwa, student zainteresował się działań teatralnych i muzycznych. Siergiej Pawłowicz Dyagilev, którego biografia jest bardzo bogaty, zaczął brać lekcje gry na fortepianie, a także uczestniczyć w zajęciach w oranżerii. Chłopaki też zaczął pisać muzykę i studiował historię stylów artystycznych.

Pierwszy wyjazd do Europy, Diagilewa, Siergiej Pawłowicz wykonane w czasie wakacji. Młodzieniec chciał odnaleźć swoje powołanie i sferę działalności. W tym momencie zaczął zaprzyjaźnić się z wielu znanych osób.

stopniowanie

Od Diagilewa został obdarzony przez naturę bardzo był w stanie do czterech lat, aby przejść kurs sześcioletni studiów. W tych latach zaczął zdawać sobie sprawę, że muszę mieć pewność, aby osiągnąć coś w życiu. Mimo pomyślnego zakończenia University Dyagilev Siergieja Pawłowicza, którego życie osobiste jest na tyle interesujący, zdając sobie sprawę z faktu, że nie wiąże się prawnik. Coraz bardziej zaczyna tonąć w tej dziedzinie. Wkrótce dokonuje wyboru, który zostawił ślad w całej kulturze rosyjskiej. Zaczyna promować sztukę.

działalność

Siergiej Pawłowicz Dyagilev, ciekawostki z życia, które mogą zainspirować wiele do angażowania się w działalność publiczną. Ogólnie rzecz biorąc, może być podzielone na kilka części. Pierwszym etapem jego życia jest związany z tworzeniem organizacji „świata sztuki”. Pojawił się w 1898 roku i został połączony z wieloma innymi postaciami. W 1899 – 1904 roku pracował jako redaktor w połączeniu z Benoit w tym samym czasopiśmie.

Otrzymał dofinansowanie z największych filantropów, a przez pewien okres sponsoruje własną Mikołaja II.

Dyagilev Siergiej Pawłowicz, krótka biografia, która nie daje pełnej informacji o jego życiu, był także inicjatorem wielu wystawach. Każdy z nich został zorganizowany na najwyższym poziomie.

Oświadczenia o Repin i pracy w „Roczniku cesarskich Teatry”

W pewnym okresie życia, Diagilewa postanowił stworzyć monografię na temat słynnego artysty. szybko został napisany pracę Repin, który, jego zdaniem, był bliżej do „świata sztuki”, a nie do Wanderers. W tym czasie, nie ma wątpliwości, że nie było darem Repin zdjęcie realistycznych obrazów. Jednak większość z nich nie zauważył, że artysta stopniowo zaczął przedstawiać osobę, stosując nowoczesne techniki. Jego talent był niesamowity przewidzieć Diagilewa, który został sprawdzony przez czas.

Władze widząc, że Siergiej Pawłowicz Dyagilev, którego zdjęcia zostały przedstawione w artykule, to jest dosłownie pełen energii. W związku z tym w okresie od 1899 do 1901 roku, został mianowany redaktorem czasopisma „Rocznik cesarskich teatrów.” Jednak, jak wiele osób wie, Diagilewa miał szczególny charakter, ciągle bronił swojego punktu widzenia, często wywołały skandale. Po jednym z najgorętszych sporów Siergiej Pawłowicz został zwolniony i stracił możliwość pracy w instytucjach publicznych. Stał się dla Diagilewa Mikołaja II, która zwróciła się do sekretarza Taniejewa zabrać go do swojej służby.

nowe projekty

Projekt, który Diagilewa zaangażowany w ciągu ostatnich dziesięciu lat, już go nie interesuje. Kolejny okres czasu spędza na drodze do miast w Rosji, która bada i zbiera przedmioty sztuki. Im postanawia przedstawić czytelnikowi rosyjskiej. Wkrótce zaczyna mówić z artykułami do zainteresowanych osób, a także pisanie przegląd Levitsky kreatywności. Podczas gdy artysta był znany z bardzo niewielu ludzi. Było Diagilewa otworzył społeczeństwu talent Levitsky. W tym roku został nominowany do nagrody Uvarova.

Następnie postanowił zorganizować wystawę, która zaprezentuje prace artystów od 1705 do 1905 roku. W celu zmontowania kolekcję obrazów musiał kręcić wielu miastach Rosji. Udało mu się zebrać sześć tysięcy miejsc pracy. Również Siergiej Pawłowicz chciałem napisać historię sztuki z XVIII wieku. Ale wypełnić ten plan zawiódł. Zbieranie zdjęć, Diagilew był w stanie głęboko zuchit malowanie czasu.

Niestety, przez długi czas wystawa nie została zachowana. Po jego zakończeniu, specjalny pokój przeznaczono na zdjęciach, i były one przeznaczone, aby wrócić do ich autorów. Większość z tych prac zostały zniszczone podczas rewolucji.

Podbój Europy

Diagilewa wkrótce zaczęli zdawać sobie sprawę, że zrobił wszystko, co mógł w Rosji. Oto on zorganizowany magazyn pierwszej sztuki, ale nie był w stanie kontynuować produkcję. Jednak to nie działa dla Diagilewa, aby stworzyć w domu Muzeum Narodowego, jak również nie zostały wdrożone pewne interesujące pomysły na temat rosyjskiego baletu i opery.

W 1906 roku udał się na podbój Europy, zorganizowanej w Paryżu, pokaz „sztuki rosyjskiej”. Po nich były wystawy rosyjskich artystów w Wenecji, Berlinie i Monte Carlo.

Te demonstracje stały się otwarcie „rosyjski Pory Roku”. Diagilewa często wspomnieć, że w jego żyłach płynie krew Peter I. Prace że Diagilewa, Siergiej Pawłowicz, były bardzo ambitne i nowatorskie. Na przykład, udało mu się połączyć sztukę, muzykę i wydajność w wyświetlaczach baletu. Było Diagilewa nauczył francuskich mieszkańców do rosyjskiego baletu. Dzięki niemu, najlepsze szkoły baletowe uważany jest rosyjski. Ponadto Diagilewa przyniósł na świat sztuki szeregu nowych nazwisk. Odkrył nowy balet genialnych tancerzy – Vatslava Nizhinskogo Leonida Myasina i inni. To właśnie on stał się założycielem męskiego baletu tańca. Co kieruje Diagilewa, Siergiej Pawłowicz? Orientacja, że stało się siłą twórczą że spodvigla figurować na wykonaniu śmiałych pomysłów. Diagilew był homoseksualistą. Kochał kobiety, podziwiali, badali karierę swoich kochanków.

wspinaczka

Wygląd i działalności Diagilewa w kulturze europejskiej stało się w etapach. Pierwszym krokiem była wystawa malarstwa artystów rosyjskich, a także ikony. Z czasem zaczęły pojawiać się komunikat, dzięki której udało mu się zorganizować koncert na dużą skalę muzyki rosyjskiej.

Następnie zaczął przyciągać najbardziej znanych spektakli rosyjskich tancerzy, aw półtora roku przychodzi do decyzji, aby utworzyć własną firmę.

Wymienia występy stanowiące Diagilewa hit. Pięć symfoniczne występy, które zostały przeprowadzone z udziałem tak znanych artystów jak Chaliapin, Rachmaninow zorganizowany w 1907 roku. W następnym roku został poświęcony wyświetlić rosyjskich oper. Dostarczany słynny „Borys Godunow”, a w 1909 roku Francja widział „Maid of Psków”. Francuski publiczny był zadowolony z występów, prawie wszyscy na widowni były płacz i krzyk.

Po przedstawieniach baletowych w 1910 roku, wiele kobiet zaczęło sobie pozwolić na włosy, podobne do tych, które były na aktorów podczas występów.

Moda balet

Ogromna popularność w Europie miał balety, które zorganizowało Diagilewa. Sześćdziesiąt osiem balety były pokazywane przez dwadzieścia lat. Niektóre z nich weszły do klasyki światowej, takich jak „The Firebird”. Siergiej Pawłowicz był w stanie otworzyć świat kilku utalentowanych reżyserów.

Już w 1911 liczba ta była w stanie zebrać w Trupy najsłynniejszych tancerzy Moskwie i Petersburgu. W pewnym momencie wyszedł z występów w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce po pierwszej wojnie światowej, a wkrótce po rewolucji 1917 r. Wszystkie te zmiany mają zapobiec grupa wrócić do domu, ale nie zamierzali opuścić.

Wszystkie działania prowadzone są Diagilewa, były ukierunkowane na sukces. Nastąpiło to w dużej mierze z powodu jego wigoru. Mógł łatwo przekonać, przekonać, naładować współpracowników z ich entuzjazmem.

ostatnie lata

W końcowych etapach życia są mniej zainteresowani Diagilewa baletu. Nowa jego zajęciem było zbieranie. Dość długi okres Siergieja Pawłowicza nie miał stałego miejsca spoczynku. Jednak w pewnym momencie zatrzymał się w Monako. Tu zaczął się gromadzić w domu najcenniejsze dzieła sztuki, a także rzadkie autografy, książki, rękopisy, i tak dalej. Siergiej Pawłowicz zaczął mieć poważne problemy z finansami, a także w stosunkach z innym kochankiem Niżyńskiego.

Starał się utrzymać związek, jak również zawiesić w latach dwudziestych latach życia publicznego.

Diagilewa w 1921 roku dowiedział się, że ma cukrzycę. Jednak zlecenia lekarza, a on nie trzymać dietę. To spowodowało rozwój sprowadza. Wynik był zakażenie gwałtowny wzrost temperatury. Do tego czasu, to jeszcze nie odkryto penicylinę, więc choroba jest bardzo niebezpieczna. 7 sierpnia 1929 roku było zatrucie krwi. Kolejne dni nie wstać z łóżka, a w nocy z 19 sierpnia na jego temperatura wzrosła do czterdziestu jeden stopni. Diagilewa stracił przytomność i zmarł o świcie. Siergiej Pawłowicz został pochowany w Wenecji.

Życie i los Diagilewa bardzo nietypowe. Cały czas wpadł między wyborem, w którym kultura pozostanie – Rosyjski lub europejskim. Wykonane śmiałe eksperymenty, że prawie wszystkie odnieść sukces, Diagilewa przyniósł wiele korzyści, jak również uznanie i miłość publiczności. Jego aktywność jest niewątpliwie bardzo wpływa nie tylko rosyjski, ale także dla całego świata kultury.