457 Shares 5052 views

Chirurgiczne usunięcie pęcherzyka żółciowego

Cholecystektomia – operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego. Istnieje kilka sposobów, aby usunąć pęcherzyk wątroby: łatwy otwartą i laparoskopową cherezbryushnoy dostępu. Należy zauważyć, że do tej pory, otworzy drogę stracił swoje znaczenie. Częściej chirurdzy próbują wykorzystać laparoskopowego usuwania, ponieważ ta metoda jest nie tylko bardziej Fryzjer, ale nie niosą takich ciężkich powikłań pooperacyjnych, takich jak chirurgii otwartej.

Laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego jest wykonywana pod znieczuleniem ogólnym na sali operacyjnej. Pacjentów poddano przedoperacyjnej preparat, po którym podano znieczulenie.

Chirurg wykonuje trzy do czterech nacięć w powierzchni projekcyjnej wątroby do jelita. Cięcia nie przekracza 2 cm – jest to zupełnie wystarczające dla wprowadzenia trokarów. Następnie rejon brzucha, konieczne jest „uderzenie w górę”, to wprowadza się pewną ilością gazu poprzez rurę. Procedura ta odbywa się do lekarza lepszy widok położenia ciał względem siebie.

Chirurgiczne usunięcie pęcherzyka żółciowego odbywa się w kilku kolejnych etapach:

– zastosowanie obejmy do kanału torbielowate wątroby i dużych naczyń krwionośnych (tak lekarz nie pozwala na utratę krwi);

– bezpośrednie usunięcie pęcherzyka żółciowego;

– laparoskopowe zszycie nacięcia.

Tak więc, operacja usuwania pęcherzyka żółciowego przechodzi wnęki bez wnikania do jamy brzusznej. Nowoczesne urządzenia pozwalają laparoskopowych odtworzyć obraz narządów wewnętrznych na ekran jest bardzo wysokiej jakości, więc usunięcie cavernous pęcherz jest niepraktyczne.

Jednak w niektórych sytuacjach, chirurg może nie posiadać laparoskopowych pojemników żółciowe. Dzieje się tak, gdy:

– choroby krwi płynącej z zespołem niewypłacalny hemostatyczny;

– Terminal i stany śpiączce;

– choroby układu moczowego w płucach, sercu i nerkach.

Jeśli pacjent z rozpoznaniem zapalenia otrzewnej kamieni żółciowych, ropień pęcherzyka żółciowego, jak również obecności ciąży, lub innych procesów, które mogą niekorzystnie wpływać na przebieg operacji laparoskopowych, chirurg może preferować otwartego dostępu.

Należy zauważyć, że nie ma przeciwwskazań najlepiej prowadzi laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego. Recenzje chorych po tego typu zabiegu jest dużo lepiej niż po konwencjonalnym cholecystektomii.

Po zaledwie kilku dni po laparoskopii, pacjenci mogą prowadzić normalne życie, tylko trochę przy jednoczesnym ograniczeniu ich aktywności fizycznej.

Jakie powikłania mogą wystąpić po usunięciu pęcherzyka żółciowego?

  1. Krwawienia.
  2. Zapalenie otrzewnej, posocznica lub zapalenie ropne.
  3. Zszywania awarii, zasinienie, przetoki i ropnie w ranie chirurgicznej.
  4. Powstawanie kamieni w drogach żółciowych.
  5. Odprowadzanie żółci wskutek nacięcia.
  6. Skłonność do zakrzepicy.
  7. Nasilenie objawów przewlekłych chorób jelit (owrzodzenia).
  8. Uszkodzenie naczyń nerkowych i żółciowych.
  9. Alergie na leki lub środki do znieczulenia.

Jako środek ostrożności, powstawania kamieni w przewodach i utrzymywanie organizmu, konieczne jest, aby przestrzegać specjalnej diety po cholecystektomii. Pacjenci powinni całkowicie zrezygnować z produktów, które zwiększają tworzenie żółci i wpływ na wątrobę.

Trzeba jeść małe posiłki kilka godzin później. Liczba posiłków może osiągnąć 6-8, ale to nie powinno straszyć pacjentów.

Należy wykluczyć z diety smażone, pieczone, wędzone żywności, a także grille i solenia.

Najlepiej jest, aby zawsze używać parowego, w celu włączenia do diety więcej sfermentowanej żywności i zup (nie tłuszczowych bulionowych).