441 Shares 1073 views

„Nokia” N97 – smartfon z klawiaturą wysuwaną

Ten artykuł jest o ciekawej modeli smartfonów z fińskiego producenta. „Nokia” N97 – smartfon z klawiaturą QWERTY. Poniżej znajduje się lista cech, zalet tego urządzenia. Na braki, o których mowa nie będzie, ponieważ są one prawie nie, bo każdy ma swoje preferencje właściciela.

O nietypowej klawiaturze

Przed rozmową o cechach, lepiej zapoznać się z niezwykłą cechą smartphone. Co to jest klawiatura QWERTY, która została wymieniona na początku? Spójrz na górnym rzędzie liter na lewo. To właśnie te litery śledzić siebie. Ale dlaczego tak nazwany klawiatury? Najprawdopodobniej nie wprowadzać w błąd, gdy są one wprowadzane do cech i właściwości towarów konsumentom.

Jak można zauważyć w atrakcyjnych zdjęć, miniaturowa klawiatura ma prawie taki sam układ jak komputer. Istnieje wyjątek. Wszystkie klawisze nie działają, aby umieścić wynalazca smartphone „Nokia N97”. Dlatego, aby uniknąć brakuje znaków, zostały one umieszczone w wewnętrznej części klucza. Czarne kontury klucz, a niebieski – wtórna. Z pomocą niebieskich ukośne strzałki w prawo, można wydrukować ukryty list, znak lub cyfrę. Aby ułatwić poruszanie kursorem na ekranie, lewy joystick jest świadczona. Przycisk wewnętrzny jest w rzeczywistości, Enter, który jest bardziej odpowiedni dla Internetu. Programy dla tekstu pozostał ten sam klucz jak w wielkim klawiaturze.

Cechy smartfonów

ekran o przekątnej zaledwie 3,5 cala. Takie urządzenie można łatwo dopasować do dłoni nawet małego damy. Pomimo tych wymiarów, przeczytaj tekst, otwórz mapę i obejrzeć film, jak to możliwe. Ekran jest rezystancyjne.

System operacyjny w „Nokia N97” nie jest zwykle Android i Symbian OS 9.4. Jest to o wiele bardziej wygodne, można pobrać aplikację online w zaufanych witryn z aplikacjami do odpowiednich modeli i systemów operacyjnych smartfonów.

Tam, jedno gniazdo do standardowej karty SIM, GPS, Wi-Fi, Bluetooth 2.0, USB. Dostępność 3G pozwala w pełni korzystać z Internetu. Jeśli chodzi o media, to jest możliwe, aby słuchać muzyki, oglądać filmy, czytać książki. Wielkość i osadzonych ram – 32 PL 128 MB, odpowiednio.

Dodatkowe funkcje

Dobra wiadomość dla tych, którzy chcą kupić telefon „Nokia N97”. Aparat o rozdzielczości 5 mln. Pikseli sprawia, że wysokiej jakości zdjęcia i filmy. Oczywiście, w porównaniu do kamer nie jest to konieczne, istnieje więcej zdjęć jasne i wolne od szumów. Niemniej jednak, smartfon pomoże w podróży lub po prostu na drodze sfotografować coś ciekawego.

A inny nie mniej świetne wiadomości – jest to okazja, aby skorzystać z nawigatora zarówno pieszych i kierowców. Można użyć wbudowanej aplikacji lub pobrać z Internetu.

Wspomnieliśmy wcześniej, że „Nokia” N97 joysticka na klawiaturze doskonale zastępuje mysz komputerową. To jest naprawdę. Palec jest niewygodny nacisnąć link na małym ekranie. Jeśli touchpadzie, można przesuwać kursor płynnie we wszystkich kierunkach.

Wskazane jest, aby pobrać aplikację „Opera Mini”, a nie tylko zaoszczędzić przepustowość, ale również łatwe do zakładki linki. Jeżeli tekst nie jest jasne, można ją zwiększyć.

Gdzie kupić i za jaką cenę?

Smartfon trafił do sprzedaży w 2009 roku. Niestety, w 2012 roku został usunięty z produkcji. W sklepach stało się mniej powszechne. Obecnie można kupić głównie na rynkach radiowych Moskwie i Petersburgu i kilku innych dużych miastach, zarówno nowych / używanych.

Niektóre sklepy internetowe sprzedają pozostałe kopie „Nokia N97”. Cena waha się od 11 tysięcy do 20 tysięcy rubli.

Trochę więcej o możliwościach smartfonu zamiast wniosku

Jeśli smartfon posiada klawiaturę QWERTY, oznacza to, że muszą istnieć odpowiednie wnioski. Które? Oczywiście, programy biurowe. Pobieranie nie jest specjalnie potrzebne. Smartfon "Nokia" N97 już zainstalowany MS Word. Dla tych, którzy chcą drukować w ruchu, ten telefon będzie niezbędna. Ale istnieje znacząca wada: print nadal niewygodne: klawiatura jest małe, sztywne przyciski, muszą naciskać. I, odpowiednio, ukrytych znaków będzie musiał wydrukować naciskając niebieską strzałkę.

W ogóle, smartphone jest doskonałym narzędziem nie tylko do komunikacji, ale również duża liczba funkcji: nawigacji, multimedia, kalkulator, ogromny wybór użytecznych i przyjaznych dla użytkownika aplikacji w Internecie.

Wskazane jest, aby zakupić folię ochronną, aby uniknąć porysowania ekranu.