686 Shares 9821 views

Vera Altai – "nie pryntsessa, ale królowa!"

Prawdopodobnie w naszym kraju nie ma takiej osoby, która nie oglądała filmów, w których zastrzelono Vera Altayskaya. Grała w najlepszych bajkach, które kochaliśmy jako dziecko. I chociaż jej postacie były negatywne, ale jednocześnie ostre i kolorowe. Nie sposób było zapomnieć o aktorce. Vera była bardzo piękną kobietą, ostre i dowcipne, śmiałe i temperamentowe. O takich ludziach mówią: "Człowiek to ruch". Jednak więcej o tym.

Biografia

Urodził się Vera Altayskaya, którego biografia jest obecnie badana przez nas, w Petrogradzie w odległej 1919 roku. Pojechała do regularnej szkoły, po czym przeniosła się do Moskwy i poszła do szkoły w studiach Mosfilm, gdzie uczyła się umiejętności aktorskich. Ukończyła szkołę w 1940 roku i natychmiast została zabrana do personelu Mosfilmu, a trochę później, a Soyuzdetfilm. Jej debiut w filmie miał miejsce w 1938 roku, ale popularność pojawiła się po filmie "Mashenka", który został wydany w teatrach w 1942 roku. Aktorka zrobiła dużo pracy, a także pracowała w pracowni teatralnej w kinie. W swoich pierwszych filmach grała młode dziewczyny, a już pod koniec lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku Vera Altai zaczęła ucieleśniać charakterystyczne role. Byli zło ciotki, pijacy, sprytni panie i tak dalej. To było takie role, które pomogły aktorce w pełni odkryć swój talent.

Filmografia

Altai grał dużo. Po raz pierwszy pojawiła się przed publicznością na obrazie "Wielkie konto", które ukazało się w 1938 roku. Rok później pojawił się film "Personal Cause", aw 1940 roku – film "The Bright Way". W 1941 r. Były takie zdjęcia z udziałem utalentowanej aktorki, jak "Córka żeglarza", "Sen", "Kino rzymskie". Ogromna popularność Vera przyniósł rolę w filmie "Mashenka" wydanym w 1942 roku. Jednocześnie pojawia się film "Syn Tadżykistanu". Aktorka Altai Vera zagrała w 1943 r. W filmie "Lermontov", aw 1944 r. – w filmach "Wielka kraina" i "Nie było dziewczynę". Rok później film "To był w Donbass", a w 1946 r. Aktorka gra w filmie "Ziemia wyzwolona".

Cztery lata później ukazał się film "Kawaleria Złotej Gwiazdy", w 1954 roku pojawił się obraz "Anna na szyi", gdzie aktorka dobrze sobie poradziła z jej rolą. Rok później Vera kręci się w takich filmach, jak "Ziemia i ludzie" czy "Tajemnica urody". W kolejnym roku ukazują się filmy "Poeta" i "Man born". W 1958 roku Altai został usunięty. W tym okresie są takie filmy jak "Oblubienic z innego świata", "Nasz korespondent", "Druga strona", "Żołnierze poszli …". W 1959 r. Młodzi widowni mieli okazję zobaczyć aktorkę w filmach "Maryja Mistrza" i "Śnieżka bajki", także w tym czasie obrazy "W naszym mieście" i "Sonata Beethovena". W 1960 roku pojawiają się takie ciekawe filmy jak "Dom z antresolą", "Martwe dusze", "Chleb i róże". W 1961 roku Vera Altai Gra na zdjęciach "Wieczory na farmie koło Dikanki", "Evdokia". Dwa lata później pojawiają się filmy "Kingdom of Curved Mirrors" i "The Man Who Doubt", a rok później – opowieść "Morozko", którą każde dziecko kochało.

W 1965 roku ukazały się filmy "Viper" i "Zagubiony", a rok później – filmy "Anette" i "Gray Disease". W 1967 r. Młodzi widowiskowie mogli zobaczyć aktorkę w bajce "Rury pożarowe, wodne i miedziane". W 1968 roku publikowane są obrazy "Męski Mów" i "Wiek Przejściowy". Vera została usunięta w 1969 roku. W tym okresie są takie filmy jak "Varvara-piękno, długi warkę", "Główny świadek", "trener". Dwa lata później pojawia się obraz "Boys", a rok później film "Złote rogaty". W 1974 roku pojawiają się filmy "Szukając mojego przeznaczenia" i "Ptaki nad miastem". Rok później "Gasparone", po jakimś czasie, wstążka "Więc zaczęła się legenda", aw 1977 – "Zacisk do markizów".

Życie osobiste

Vera Altayskaya, filmy Z udziałem, który zakochał się w wielu, najpierw wyszła za mąż za swojego kolegi w warsztacie Aleksieja Konsovsky'ego. Razem zagrali w takich filmach jak Lermontov, Córka marynarki i Meszenka. W tym małżeństwie urodziła się dziewczyna, która nazywała się Svetlana. Kiedy jej córka dorastała, zaczęła pracować w telewizji iw komisji nadawczej. Kiedy aktorka miała zły kącik do picia, jej mąż wraz z córką zostawił ją, silnie doświadczając przerwy. Tak się stało, że Sveta zmarła przed matką. Ta góra Vera Altay doświadczyła z mężem.

O aktorce

Vera Altai urodził się w filmie. Jeśli chodzi o role, nie preferowała piękna, która mogłaby świecić z ekranów telewizyjnych, ale dla złoczyńców i nie zawodziła. Takie postacie są dużo trudniejsze do gry, ale też bardziej interesujące. Prasa następnie napisała, że aktorka ma skandaliczny charakter, że jej koledzy nie lubili jej dla dowcipu, a dyrektorzy byli boją się w ogóle. Wiara bierze bajki filmowe, w których została zastrzelona do ostatnich lat swojego życia, grając w swoje najlepsze role. Teraz nie ma takich opowieści, więc dzieci radzieckie zawsze o tym pamiętają, a przyszłe pokolenie będzie chętnie oglądać film z piękną, niezapomnianą grą.

W końcu …

Ałtaj zmarł z powodu poważnej choroby, która przez długi czas ją dręczyła. Niestety, podobnie jak wielu innych aktorów z czasów radzieckich była potępiona tytułami i regalami. Ale w naszej pamięci zawsze będzie "nie pryntsessoy, a królewski!"