635 Shares 2576 views

IPhone nie widzi karty SIM po aktualizacji: Przyczyny

Często zdarza się, że po dłuższym użytkowaniu telefonu iPhone nagle zatrzymuje określić kartę SIM i zaczyna dać wiadomość o jej braku. Dzieje się tak najczęściej po upadku urządzenia lub któregokolwiek z jej gwałtownym poruszeniem. Jak na ironię, problem nie jest tak rzadkie na urządzeniach Apple. Nie bój się: jeśli iPhone nie widzi karty SIM, to nie znaczy, że jest spłukany, najprawdopodobniej, to tylko mały program usterka, która jest łatwa do ustalenia.

Najprostszym sposobem, aby rozwiązać problem

Na początek zaleca się, aby spróbować po prostu wyciągnąć kartę SIM i włóż ją ponownie do urządzenia. Jeśli jest to zwykle tymczasowe usterki, to taka metoda powinna pomóc. Jeżeli iPhone nie widzi karty SIM i staramy się ponownie uruchomić urządzenie i sprawdzić, czy to będzie rozwiązać problem. Jeśli problem nie ustąpi, to jest całkiem możliwe, że przyczyną błędu nie jest samo urządzenie, a mianowicie karta SIM. Znajdź inny i spróbuj włączyć telefon, należy go zainstalować. Jeśli na drugiej karcie iPhonie regularnie pracuje – można poczuć się swobodnie kontaktować się z operatorem w celu utworzenia bezpłatnego zastępstwa.

Zmiany w oprogramowaniu

Podczas gdy poprzednie contrivances nie przyniosły rezultatów, a nie widzi karty SIM iPhone wciąż stara się rozwiązać ten problem za pomocą zmian w oprogramowaniu. Na przykład, możliwe jest, aby produkować firmware urządzenia. Jeżeli iPhone nie widzi karty SIM po aktualizacji – spróbuj przywrócić system operacyjny do poprzedniej wersji. Jest bardzo prawdopodobne, że te metody pomagają powrócić swój ulubiony smartfon do życia.

Najwięcej powodów „niebezpieczne”

Jeśli żadna z powyższych metod nie pomoże, to są szanse, iPhone nie widzi karty SIM w wyniku nieprawidłowej obsługi. Być może – wentylator w obsłudze smartfon, kąpiel? Wynika z tego zrezygnować raz na zawsze: paruje wilgoć mogą wnikać w najmniejsze pęknięcia ciała telefonicznie sworznia portu na żetony. Jest możliwe, że kontakt jest narażony na działanie wody. Innym ważnym powodem, dla którego ayfon widzi karty SIM może być jego upadku na asfalt (lub dowolnej powierzchni ciała stałego) lub uszkodzenie czytnika SIM. W obu tych przypadkach pomoc można tylko doświadczonych rzemieślników w centrum serwisowym, będzie musiał wziąć telefon do naprawy.

Cechą urządzeń Apple

Niektórzy producenci „szyte” w danym urządzeniu przywiązany do konkretnego usługodawcy. Reszta karty SIM urządzenie po prostu nie wykrywa. Jeśli świeżo kupiony iPhone jest zablokowana na wniosek spółki, to nie masz wyboru, aby przejść z powrotem do sklepu. Oczywiście, można kupić specjalny żeton do odblokowania, ale jeszcze łatwiej będzie kupić gdzie indziej nie zablokowanego urządzenia do operatorów telekomunikacyjnych. Aby uniknąć takich problemów, staramy się dbać o smartfonie, nie upuszczać go, wilgoć i pobieranie podejrzanych aplikacji. Bądź ostrożny.