494 Shares 6915 views

dania z drobiu. Jak przyrządzić gęś

Gus zawsze doprowadzić do tabeli na głównych świąt. Dziś tradycja ta jest żywa i dobrze jak kiedyś. Oprócz dużych i ważnych dat, gęsi przygotowane iw małych spotkań w gronie rodzinnym. Aby zadowolić swoich bliskich pyszne gotowane posiłek z gęsi, słuchać naszych zaleceń, a twoja rodzina będzie mile zaskoczony.

Z jednej strony, tłuste mięso gęsi, szybko okazuje się, palona i prawie zawsze soczyste. Jednak złożoność procesu jest to, że gęś – ptak dość duże, a to jest dość trudne, aby umieścić go w piecu. Oczywiście na imprezie rodzinnej, można gotować gęś na kawałki, ale na specjalne okazje lepiej piec ptak całkowicie.

nauczyć się gotować

Teraz bezpośrednio na jak przygotować gęś. Najpierw trzeba traktować tusz i odebrać odpowiednie nadzienie do niej. Ważne jest, że w procesie pieczenia skóry nie suszy się, a w tym samym czasie, mięso jest całkowicie propeklos.

W celu złagodzenia mięso gęsi tuszy powinna pocierać przypraw i soli, w takim miejscu na dzień – dwa w lodówce. Smakoszy natomiast wlewać uprzednio starty wina sól osnowy (tylko biały), zawinięte w plastikową folię, pozostawiając chłodnym pomieszczeniu przez sześć godzin. W tym czasie, mięso będzie mieć czas, aby nie tylko staje się miękka, a także nasycony aromat przypraw. Wynika smażenia tłuszcz powinien być zgodny z nadzieniem, które będą go wchłonąć. Lub marynowane tuszy wewnątrz.

Do farszu jest często używany grzyby i gryka, ryż z odrobiną rodzynek lub cytryn z selera i cebuli. Klasyczna wersja – jabłka. Po określeniu wlewania nadziewane gęsi osnowy i brzuch przyszywa. Łapy zdecydowanie powinien związać, żeby nie wejść w kontakt ze ściankami pieca. Skórki powinny być karbowane w kilku miejscach, aby umożliwić swobodny przepływ tłuszczu. Teraz skóra może być smarowane z majonezem (lub oleju) i umieścić gęś na blasze. Pożądane jest, że pan był głęboki zderzaki i zbiór tłuszczu. Dopasowanie i niski pieczenia. Wylewanie na dnie miski niewielkiej ilości wody i wprowadzenie go w gęsi, jest umieszczony w piecu, podgrzewa się do 180-200 ° C. Przygotowanie ptaka około trzech godzin, ale konieczne jest, aby okresowo przemywać niej wyizolowany soku z tłuszczem do tuszy nie sucha.

Jak przyrządzić gęś z jabłkami

Jest to klasyczny przepis na gęś, pieczone w piekarniku, najbardziej powszechne i popularne wśród gospodyń domowych ze względu na znakomity smak i aromat pysznej potrawy. Na pytanie „Jak gotować gęś z jabłkami?” Możemy śmiało powiedzieć, że odbywa się to w bardzo prosty sposób. Ważne jest, że ptak nie był stary. Jabłka są lepiej wybrać firmę z lekko kwaśnym smaku. Kwas pomaga neutralizować nadmiar tłuszczu.

Wstępnie uformowane tuszy gęsi pocierać soli i mieszaninę pieprzu i oregano. Pozostawić na czterdzieści minut, aby być zasilane z aromatem przypraw. Przygotowane do wypełnienia jabłka (Antonówki – dobry wybór), oczyszczenie i pokroić na ćwiartki, usuwając strąków nasiennych.

Od jabłkami tuszy, brzuch zaszywa silny ostry gwint. Wiele gospodyń domowych są dodawane do jabłek kilka plasterków cytryny, co pozwala gęś marynatę wewnątrz szybciej.

W celu dla gęsi okazało się pyszne, a że nie było żadnych trudności z jego inwersji podczas procesu smażenia, trzeba podnieść naczynia poprawnie. Najbardziej odpowiedni z nich będzie głębokim garnku (emaliowany) lub ceramiki pieczenia.

Wylewanie na dnie naczynia szklane wody przewidzianą w nim gęś tuszy (z powrotem) i umieścić w piekarniku nagrzanym do 250 stopni. Trzydzieści minut później, temperatura pieca była obniżona do 180 ° C. Fry gęsi i pół do trzech godzin. Czas zależy od wielkości gęsi.

Co trzydzieści minut gęsi tuszy przewracać i wlać tłuszcz kapie, gdy smażenia. Przez około czterdzieści minut, aż zgodnie z gęsi jest gotowy należy nałożyć ziemniaki i jabłka, które są następnie używane jako ozdoba.

Pieczona gęś leżał na półmisku, ozdobione zielenią. Po bokach obkladyvayut pieczone jabłka i ziemniaki i służyć.

Teraz, gdy wiesz, jak gotować gęś w piekarniku. Mamy nadzieję, że nasze przepisy pomogły proszę rodzina nowy smaczne danie. I teraz pytanie, jak przygotować gęś, można odpowiedzieć jednym słowem – „A”!