656 Shares 5263 views

Willow – wierzba drzewo genealogiczne: opis, zdjęcia

Podzielenie ogrodu lub na mały park, każda osoba myśli o tym, co lepiej wybrać drzew. Będzie to wspaniała dekoracja wierzby. Drzewo będzie idealnie pasować do ogólnego smaku i zachwyci właściciela i całą rodzinę ze swoich właściwości leczniczych. To nie jest bardzo kapryśna, ale nadal ma swoje własne cechy.

Dystrybucja drzewie

Dziś wielu z was wie, że wygląda jak wierzba. Zdjęcia drzew znaleźć wystarczy. I te rośliny pojawiły się wiele lat temu. Archeolodzy odkryli wrażenia wierzba liści w osadach, które należą do okresu kredowego.

Niektórzy członkowie rodziny znajdują się nawet w Arctic Circle. Rozmiary wahają się od drzewa z pnia piętnastu metrów na małych krzewów. W naturze, ogromna liczba wierzb, niektóre powszechne w większym stopniu, podczas gdy inni nie są tak dobrze znane.

Shelyuga, wierzba, wierzba, wierzba, wiklina, tal – wszystkie drzewa i krzewy, które należą do tej samej rodziny – Willow.

Szczegółowe badania wierzby

Ludzie studiować naturę czasu. Naturalne pomaga wiedza, aby przeżyć. Zbieranie roślin dla żywności, należy rozumieć, że niesie ze sobą ryzyko, a gdzie ukryte przydatnych przedmiotów.

Pierwsze opisy wierzby znajdują się w pierwszym wieku. Pliniy Starshy w swojej książce opisuje ponad pięciu gatunków. Wraz z rozwojem nauki, ludzie są bardziej świadomi przyrodę i stara się sklasyfikować wszystko. Zainteresowanie wśród naukowców zawsze było, i wierzba. gatunki drzew, z których wiele lat temu nie były tak liczne (ponad dwa tuziny), stworzył serię sporów między Linneusza i Scopoli.

Badanie zostało przeprowadzone i rodzina w Rosji. To był radziecki naukowiec Skvortsov zebrać i zorganizować wszystkie dostępne dane o drzewach, miał typizacji i wybrać odpowiednią nazwę, zidentyfikowane podtypy.

Jednak ogromna różnorodność z nich do tej pory przedmiotem kontrowersji i różne opinie w środowisku naukowym. W niektórych krajach nawet mają własne szkoły dla studiowania tych drzew. Ogromna różnorodność kształtów i kolorów jest wierzba. Zdjęcie drzewa – jest często płacz typów, znajdujące się na brzegach rzek lub jezior. Prawdopodobnie dlatego, że te rośliny wyglądają szczególnie jasne i inspiracji.

Ogrodów botanicznych Anglii i Paryżu można zobaczyć przedstawicieli tych roślin.

rodzina wierzby

Trzy drzewa: topola, wierzba i chosenia. Co ich łączy? Wszystkie należą do rodziny wierzby i razem stanowią ponad czterystu gatunków. Główną część rośnie w regionach o klimacie umiarkowanym, ale nie są to rośliny, które osiągnęły i tropikach, które wskazują na różne możliwe opcje do uprawy. Są to drzewa z rodziny, rosnące w Afryce.

Te drzewa kochać światłem i wilgocią, ale w różnym stopniu. Wiele z nich jest w stanie znieść życia pod niedoboru wody. Jeśli mówimy o topoli, stanowiły one jedynie drzew. Wysoki i silny wynika z bujną baldachim.

Jeszcze Wierzba – drzewo lub krzew? Może to być drzewo z ogromnym bagażniku i bujnej wysokich zarośli, małych rozległa roślin. Lecz najmniejszy gatunek (z Arktyki i Alpy) nadal nie były zioła.

Willow można znaleźć na brzegu rzeki. Jest to jedno z najlepszych miejsc na drzewie – dużo wilgoci i słońca. Poszczególne przypadki mogą występować na zboczach, piasek, bagien i lasów (jako substytut dla innych drzew).

Trzy rodzaje wierzby

Topole mogą być uważane za najbardziej prymitywnym członka rodziny. Chociaż w niektórych miejscach znajdują się one na niemal każdym kroku. Są to ogromne znaczenie dla ludzi. Dzięki swoim naturalnym tempie wzrostu i bezpretensjonalny charakter są doskonałym źródłem drewna.

Chosenia przedstawiony tylko jednego gatunku. Drzewo jest bardzo lubi światła słonecznego i rośnie na ziemi, który składa się z mieszanki żwiru i piasku. Grove Chosenia nie rosną. Starzenie się, że wysychają i rozpadnie albo wypierając inne gatunki. Dość trudne do wyhodowania, więc nie mają duży obieg.

Wierzba – drzewo jest najbardziej różnorodnego rodzaju rodziny. Można go znaleźć w każdej lokalizacji geograficznej. Jest on podzielony na trzy podrodzaje: Salix, Vetrix i Chamaetia. Każdy z nich ma swoje własne cechy i wielu reprezentantów. Poznaj te drzewa mogą być w wielu miejscach naszej planety. Ogromne, silne i małych ras.

podrodzaju Salix

Większość przedstawicieli – drzew. Lista obejmuje około trzydziestu gatunków. Taki Wierzba – drzewo, którego liście są zawsze ostre, płaskie. Żyły nie są naciskane, a krawędzie nie są podkrucheny.

Belaya Iva ma średnie lub duże rozmiary. Liście – białawy kolor z srebrzysty odcień. Najczęściej rośnie w dolinach rzek. dość często są one hodowane, zwłaszcza na obszarach wiejskich.

Ponadto, nie jest miniaturowym przedstawicieli. Wierzba – drzewo, które można znaleźć w Azji Mniejszej. Było stamtąd pierwotnie przedstawiciel, nazwany po katastrofie. Rozdarty gałązka drzewa jest dobrze zakorzeniła. Z tego rodzaju rozprzestrzeniania się daleko poza ich ojczyzny – to drzewo można znaleźć w wielu częściach Europy.

Wierzba pięciopręcikowa interesujący dla jego cech zewnętrznych. Ma piękne liście, jakby pokryte połysku. Kwitnie najnowsza wszystkich przedstawicieli rodzaju, a dopiero na końcu ciepłych porach dojrzewają jego nasion. Wszystko jesienią i zimą drzewo ozdobione suchych kolczyków wiszących.

Vetriks i rude

Razem te dwa podgatunki, istnieje ponad trzysta przedstawicieli. Wierzba, które zostaną opisane poniżej, występuje na obszarach leśnych z umiarkowanych warunkach klimatycznych i odnosi się do vetriks podgatunki (koza wierzby lub Bredin). Ona ma wielkie rozrastające się gałęzie i sprawne bagażnik. Przesadzanie dobrze tolerowany w różnych warunkach, więc jest wystarczająco popularny ogrodników. Vetriks podgatunki – drzewo lub krzew wierzba dość duży wzrost. Ponadto, przedstawiciele różnych struktur nerek, wczesne kwitnienie i pędów z liśćmi nieobecne lub słabo rozwinięty.

W hameteya grupa obejmuje głównie nisko rosnące krzewy, z których część – pełzanie. Kolczyki są umieszczone na końcu zielonej ucieczki. Nasiona dojrzewają dość późno. W lesie można często zobaczyć wierzby szaroniebieski. Co ciekawe rosną polarny i ziołowe. Ich pnie głęboko w glebie lub mchem i wyjdzie tylko cienkie gałązki z liśćmi.

Najczęstsze przedstawiciele

W Europie, Rosji, Azji Środkowej, na zboczach, krawędzie i leśnych w lasach można spotkać kozy wierzba.

Roślina ta jest dziesięciu metrów i ma zaokrąglone gęstą koronę. Czasami może to być krzak.

Innym rodzajem drzewa kozim wierzby – wierzba Mas charakteryzuje rozrzucania liści, kory i zielonkawy ciemnoczerwony pędów. Zakład jest skromny do gleby, rośnie wystarczająco szybko, a średnia długość życia – trzydzieści lat.

Wystarczająco znana w naszej części drzewa – wierzby. Opis wystąpienia piękna płacz jest wspaniałe i romantyczna historia – o dziewczynie, która straciła ukochanego i zamienił się w eleganckim drzewa. Stojąc na brzegu, a ona wciąż płacze, pamiętając stratę.

aplikacja

Charakterystyczną cechą wierzby, która aktywnie korzysta cała ludzkość, można uznać za dobrze rozwinięty system korzeniowy. Zwykle obejmuje dużą przestrzeń, ma wiele oddziałów. Dzięki tej doskonałej trzymającym ziemi. Jest on używany do:

  • wzmocnienie luźne skały;

  • Regulacja rzek w górzystym;

  • wzmacniania brzegów kanałów i lokalizacje zapór;

  • wzmocnienie ostry łagodnego nachylenia;

  • zapobieganie erozji w stepu;

  • piaski przetrzymywania w miejscach o dużej wilgotności.

Drewno nadaje się jako materiał na łodzi, to jest wystarczająco miękki i lekki. W niektórych obszarach wierzby zbudowany budynków mieszkalnych. Niektóre zwierzęta lubią jeść liście. Wierzba – drzewo, które jest uważane za doskonałą roślinę miód, produkty chętnie odwiedzane przez pszczoły do zbierania nektaru.

Kora jest stosowany w garbowania skór. Ponieważ jest wykonana różnorodne tkania, a także elastycznych i silnych oddziałów.

Zastosowanie medycynie ludowej

Trudno jest znaleźć drzewo, jak wierzby, która miałaby takie powszechne i różnorodne aplikacje.

Drzewa wszelkiego rodzaju substancje są użyteczne w jego składzie. Szczególnie bogaty kozy, kruche wierzba i niektórzy inni przedstawiciele.

Leki na bazie kory pomaga z zapaleniem, łagodzi ból wspierać zdolność krzepnięcia krwi, zmniejszają produkcję moczu.

Po badaniach klinicznych skuteczność wierzby został ustanowiony w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Osoby cierpiące na nerwicę i tachykardia mogą wziąć wywar lub nalewki na bazie kwiatostanu.

Przez długi czas uważano, że ma magiczne właściwości wierzby. Jakie drewno jest wykorzystywane w obrzędach chrześcijańskich? Wierzba, jeden z rodziny wierzby. Wcześniej ona nadana najsilniejsze właściwości lecznicze. Wierzono, że przez połknięcie nerkę, można pozbyć się gorączki i innych chorób.

Wywary stosowane zewnętrznie lub picia – w zależności od problemu. Na przykład, wypłukać usta z zapaleniem i sprawiają, że kąpiel z silnego pocenia się.

hodowla

Osoby zaangażowane w wikliniarskie, mają pewne trudności w znalezieniu materiałów. Dlatego wielu z nich myśli o hodowli własną małą plantację.

Dla dobrego wzrostu powinien wykryć oświetlone i dość wilgotne miejsce. Najlepsze, do chemicznego składu gleby była kwaśna.

Rozwijać nowe drzewo może użyciu nasion lub sadzonek. Więc usiadł i dał dobre biegacze powinni dokładnie rozważyć wybór kiełkowania. Najlepiej jest korzystać z łodygi, który znajduje się w dolnej części lufy. Ta część jest nazywana tyłek.

Wierzba – drzewo, które są sadzone wiosną lub jesienią. Częstotliwość lokalizacji grubości zależnej i wysokości. Im bliżej drzewa, cieńsze baryłkę.