443 Shares 2670 views

Świąd i uczucie pieczenia u kobiet, leczenie, przyczyny, zapobieganie

W słownikach medycznych termin "świąd" jest wyjaśniony jako warunek, w którym osoba ma nieodparte pragnienie zarysowania obszaru swędzenia. Nieprzyjemne uczucie zawsze wydaje się niewłaściwe. Sytuacja jest zaostrzona, jeśli swędzenie i pieczenie w okolicy krocza zlokalizowane są u kobiet. Leczenie nie usuwa denerwującego objawu natychmiast. Proces przechodzi w stan przewlekły, utrudnia aktywne życie.

Jakie są przyczyny swędzenia?

  1. Fakt, że pochwy pochwy nie oznacza, że ciało jest w stanie straszliwej choroby. Substancje drażniące strefy intymnej mogą być czynnikami zewnętrznymi. Przegrzanie lub przegrzanie powoduje czasem swędzenie i pieczenie zewnętrznych narządów płciowych. Rough lniane czasami pocierają skórę. Uszkodzenia mechaniczne skóry krokowej, wcześniej nie zauważone, często dają podobną reakcję.
  2. Patologia narządów wewnętrznych, niezwiązana z problemami ginekologicznymi, może postępować z powikłaniami tego typu. Diagnoza świądu często prowadzi do rozpoznania cukrzycy lub niewydolności nerek, zapalenia wątroby lub białaczki, lymphogranulomatosis lub hiperprolaktynemii, nadczynności tarczycy lub niedoczynności tarczycy.
  3. Banalny niedobór żelaza we krwi wywołuje swędzenie i uczucie pieczenia u kobiet. Leczenie jest ograniczone do stosowania odpowiednich leków.
  4. Niedobór estrogenu spowodowany uciskiem gruczołów płciowych z powodu różnych czynników sprawia, że ściana śluzowa pochwy jest sucha. Na tle suchości pojawiają się mikropęknięcia. Bakterie bakterie, uczucie dyskomfortu, świąd i pieczenie w pochwie.
  5. Grupa ryzyka obejmuje pacjentów przyjmujących leki z tym efektem ubocznym.
  6. Istnieje wiele czynników psychologicznych, w tym nerwobóle i psychozy, które towarzyszą świąd.
  7. Problemy zapalne w układzie rozrodczym należą do najczęstszych przyczyn świądu płciowego. Thrush, opryszczka narządów płciowych, trichomoniasis – lista mikroorganizmów chorobotwórczych jest bardzo duża. Patogeny, takie jak E. coli, znajdują się w jelitach, ale w przechodzeniu infekują odbyt i zewnętrzne narządy płciowe.
  8. Brak podstawowych norm higienicznych, na przykład w długiej podróży, sprzyja powstawaniu mikroorganizmów, powodując swędzenie i pieczenie bez rozładowania.

Zapobieganie

Prawdziwe kapitały są znane wszystkim, ale nie każda kobieta może przestrzegać reguł dbania o pochwę przez całe życie. Co więcej, ciągle przypominają higienę między nogami, które postrzega jako osobistą zniewagę, ale dla kogoś, co wydają się nieprzyzwoite. Warto myśleć o młodszym pokoleniu. Dla wielu młodych kobiet prosta rada będzie objawieniem zapewniającym zdrowie, w którym nie ma uczucia świądu i pieczenia u kobiet. Leczenie kosztuje więcej.

  • Pościel jest codziennie zmieniana – jeśli chodzi o zanieczyszczenie. Wybierając majtki, preferuj naturalne tkaniny. Materiał syntetyczny stanowi nieprzyjemną niespodziankę w postaci wyraźnego lub ukrytego efektu cieplarnianego. Pod nim tworzone jest środowisko o dużej wilgotności i optymalnej temperaturze, idealne do szybkiego wzrostu patogenów.

  • Umyj intymne miejsca intymnych miejsc przed pójściem spać, rano i po seksie – koniecznie. Lekarze ginekologów nie zgadzają się, czy warto stosować systematycznie mydło, środki dezynfekujące i wodę do gotowania. Zdarza się, że żele i szampony powodują swędzenie i uczucie pieczenia u kobiet. Leczenie jest skierowane na reakcję alergiczną. Ważne jest, aby nie usuwać świądu mydłem ani innymi środkami alkalicznymi.

Podczas zabiegu ruch jest przemywany z łechtaczki do odbytu, a nie odwrotnie, aby nie przypadkowo doprowadzić infekcję jelitową do pochwy. W krytycznych dniach zaleca się wymianę uszczelek, niezależnie od ilości wydzielin co 4-6 godzin.