742 Shares 7447 views

Crohna drzewo. Formowanie korony drzewa

Szczyt rozwoju roślin jest znane, ale nie mniej zdumiewające i niezwykle różnorodne formy życia – drzewa. W wielu religiach drzewo – symbol życia, płodności i wiedzy, a folklor działa to jest dane nie jest ostatnie miejsce. Kto nie pamięta, jabłoń, oszczędzając dzieci z gęsi łabędzie, wierzby lub epickiej opłakują zmarłych rosyjskich żołnierzy? ale
Teraz możemy zapomnieć o bajkowych postaci i mówić o cechach tej wyjątkowej formy życia, tworzenie koron, ich rodzaju i gęstości.

rodzaje koron

Dendrologów wprowadzone wartości wytyczenia skala drzew. Oni wydzielają drzew, które tworzą górnej kondygnacji – do 20 metrów. Wielkość drugiego rzędu – od 10 do 20 metrów, trzeci – 5-10 metrów.

projektant krajobrazu w obszarach projektowania należy wziąć pod uwagę nie tylko ilość, ale również kształt typów pnia i korony. drzewo Crohna jest całkowicie niezależna od jego wysokości, ale określa formę. Tę samą postać może być 30-metrowy olbrzymie drzew i roślin wynosi mniej niż metr wysokości.

Tradycyjnie, następujące rodzaje drzew:

• ostrosłupa (topola);

• wydłużone (jałowca);

• kolumnowy (jabłko kolumnowy);

• Parasol (pinia) ;

• kuliste, owalne (syberyjski jabłkowy, wiąz, kasztan, modrzew);

• płacz (wierzba płacz i brzoza);

• piętrowe (sosna);

• pełzania (pełzanie cedr, pełzanie rodzaje drzew jabłoni).

gęstość korona

Ważnym czynnikiem w aparacie parków i ogrodów uznawanych gęstość korony. Najgęstsza jest ten, w którym szczeliny są o 25%. 25-50% prześwitów tworzyć sredneplotnuyu koronę. Jeśli zajmują one ponad połowę, korona drzewa jest łatwe i ażurowe. Drzew może być o kompaktowa lub oddzielne zwarty kształt, przy czym są odstępy pomiędzy szczeblami.

wydłużony kształt

Ta postać charakteryzuje się wrzecionowych korony. W centrum jest bardziej pojemny, dość wąskie u dołu i zatrzymał się. Topola i prowansalskim cyprys – Jasne przedstawiciele podobnym kształcie. Jest to korzystne dla tworzenia małych ogrodów. Tworząc ścisłe pionowe linie, ich korony najbardziej opłacalne sposób podkreśla nierówności terenu i zwiększa poczucie wysokości.

Drzew, które tworzą doskonale ożywionej i reprezentują długoterminowej. Wiersze Lombardii topole, sadzone na dnie wąwozów, stworzyć niepowtarzalny spektakl: wąskie zarysy drzew podkreślić stromych zboczach, kontrastujące z nimi. Ponadto takie zamówione sadzenie drzew stworzyć doskonałą wiatroszczelną kurtynę.

forma kolumny

Ta forma blisko wydłużony, ale jej przedstawiciele nie zgrubienie w środku korony, a tam jest dość szeroka podstawa, niemal pokrywa się z wielkością szczycie drzewa, które zazwyczaj tworzy wrażenie kolumnie. Bardzo ciekawy park z nasadzeń drzew o podobnym kształcie, dając im łatwy południową smak. Posadzone w formie schodkowej kolumnowe drzewa zapewniają skuteczną ochronę przed wiatrem.

korona piramidalna

Ciekawy korony drzewa – piramidalna. W ostatnich latach, tak zwane wszystkie drzewa koronami w kształcie stożka o wyraźnym grubości objętość, tworzyć wyraźny geometryczny kontur. Taka koronka może znacznie różnić się od siebie. Ta różnica określa wzrostu odgałęzień: rośnie oddziały tworząc gęstą ramki wydłużony objętości poziome – lekkie zabytkowych, kaskadowe nadają zmienionej roślinie wspaniały romantyczną widoku.

warstwowych korona

Taka korona sprawia wrażenie, że drzewo jest z kilku warstw – poziomych warstw, praktycznie identyczne objętości. Ta oryginalna korona znaleźć w libańskich cedrów, niektórych krzewów: dereń, karłowatych drzew iglastych. Nowoczesne projektanci używają wielopoziomowe zainteresowanie korony w kompozycjach krajobrazowych z wyraźnymi liniami geometrycznymi.

płacz korona

Płynący do ziemi elastyczne cienkie gałęzie, delikatny zadbany wygląd. Płacz korony, co prawda, najbardziej wzruszające i romantyczne. Ta korona drzewa, zdjęcia
które zostały przedstawione w artykule, na całej ich rozrywki potrzebuje stałej opieki i jakości opieki zdrowotnej. Rośliny te są szczególnie spektakularne w wodzie lub na rozróżnieniu pomiędzy różnicy poziomów. Na przykład, chropowatość wzgórz i dolin.

Kuliste, owalne korona

Kulisty albo owalny korony może być kolisty, spłaszczony, cylindryczny, spalony itp najważniejszych przedstawicieli tej postaci drzew -. Buk, dąb, wiąz.

pełzanie korona

Ta forma jest często stosowane w projektowaniu nowoczesnych ogrodów. gatunki pełzające mają zwykle pochodzenie Far Eastern. Są egzotyczne i malownicze:
Roślina rozprzestrzenia się po ziemi jak w naturze, na wybrzeżu lub w górach.

Parasol korona

Najbardziej egzotyczne drzewo korona jest niewątpliwie parasol. Całkowicie gładki wał kończy się wspaniałym parasolem. Wszystkie drzewa tego typu, klasyczny parasol sosny wykwintne Magnolia – Virginia parasolem, mają monumentalny wygląd. Korona tego formularza można uzyskać sztucznie za pomocą specjalnych urządzeń, nie pozwalając spaść gałęzie płacz niektórych gatunków, takich jak Sophora. Parasol kształt może być bardzo zróżnicowane: kopuła, mniej lub bardziej zaostrzony. To może być dość niewyraźne kontury.

Formowanie korony drzewa

Prawie wszystkie rodzaje koronach drzew rosnących w parkach miejskich i ogrodach, wymaga właściwej formacji. Osiąga się to przez cięcie. Z kilku istniejących systemu kształtowania korona jest najbardziej uniwersalny sposób słabo warstwy. Ta metoda przycinania ma zastosowanie do wszystkich drzew owocowych i parku kultury.

Istota tego sposobu jest to, aby w odpowiednim czasie cięcia, pozostawiając pnia 10-12 boczne ramiona rozciągające się od tułowia ułożonych na różnych poziomach, z odstępem 15-20 cm. Jedna dwuletnie sadzonki szkółki są sprzedawane tworzą pierwszy poziom kilka gałęzi bocznych. Dalsze tworzenie korony wykonane dla wzrostu roślin. Biorąc pod uwagę, że wzrost w pierwszym roku drzewa jest mały, tworząc przycinanie korony odbywa się dopiero wiosną trzeciego roku. Tułów powinien być cięte przez około
wysokość metr od początku pierwszej kondygnacji, nie zapominając zostawić około 10 nerek, z których nie będzie nowych latem gałęzi bocznych i uciekł, aby kontynuować.

Czwarta sprężyna kiełkującego nowych oddziałów opuścić jedne z najbardziej solidne, ułożone w okrąg, usuwając resztę. Będzie to druga kondygnacja korony. W ciągu najbliższych dwóch lat i tworzą trzecią kondygnację 1-2 oddziałów. Na wysokości wzrostu drzewa 4-4,5 m zatrzymuje obcinania lufę mocnej zasady górnej gałęzi. Formowanie drzew na tym etapie uważa się za zakończoną. Prawidłowe przycinanie pozwala uzyskać wspaniałe drzewa i przeglądać zdjęcia, które naprawdę dostarczają estetycznej przyjemności.