428 Shares 2299 views

Zabezpieczenie: rodzaje, urządzenie, roślin, upraw, zdjęcie

Zobacz zwykłego ogrodzenia, bez względu na to, jak piękne może być raczej wątpliwa przyjemność. W celu uczynienia go bardziej atrakcyjny wygląd, ozdobić go na różne sposoby, wśród których najbardziej efektywne jest stworzenie żywej zielony płot. Pozwala on nie tylko odciąć się od wścibskich wścibskich oczu, ale również tworzy ochronę przed słońcem i zapobiega przenikaniu kurzu do serwisu, redukuje hałas z drogi. Ponadto, estetyczny wygląd ogrodzenia wygląda bardzo nietypowe, ciekawe i ekstrawaganckie. Przy wyborze roślin i tworzenia wzorów można wymyślać, aby odsłonić kreatywność i zaskoczyć wszystkich z ekskluzywnych plantacjach.

Urządzenie jest żywym zielony płot

Living zielony płot (zdjęcia można zobaczyć w artykule) – mrugnięcie sadzenia krzewów lub drzew, co stwarza wrażenie ściany. Nasadzenia może być swobodnie rosnące (naturalnej) lub przycięte liściastych lub iglastych, miękkie lub kolczaste jednorzędowa lub wielorzędowe, połączone lub utworzony z roślin i krzewów jednego gatunku (w zależności od zadania).

Zielony wysokość ogrodzenia może być wysoka – 150 cm, lub większej, średnio od 50 cm do 150 cm, a najniższe – 50 cm.

W tworzeniu takiego życia ścian można dodatkowo stosować słupy, podpory, siatkę lub krawężniki.

Najprostszym wykonaniu sadzenia przez kopanie rowu ma linii, które mogą być zygzakowato, prosty lub kątowy. Lądowanie szerokość zależy od wybranych gatunków ziół.

Przy wyborze roślin ważne jest, aby wziąć pod uwagę stopień oświetlenia, poziom wód gruntowych, żyzności gleby i innych wskaźników.

Zalety i wady zielony płot

Sadzenie zielony płot – to świetna alternatywa dla tradycyjnego drewna, betonu lub kamienia. To ogrodzenie będzie służyć nie tylko ochronną, ale również funkcji rekreacyjnej i estetyczne. Living zielony płot będzie nie tylko ukryć działkę i dom z widokiem, podobać właścicielom ich wygląd, ale także rekreacyjną rolę, jak zostanie ona przydzielona znacznie więcej tlenu, a powietrze będzie wypełniona różnych przydatnych olejków eterycznych. Ponadto bariery zachowuje pył, zmniejsza hałas od drogi, ochrony przed słońcem palącego.

Poza ogrodzeniem Zalety – zielony żywopłot ma pewne wady:

 • dla takiego projektu wymaga opieki (nawadniania gospodarstwa opatrunki, skaleczenia);
 • nie jest wystarczająco niezawodne bariera nieautoryzowanego dostępu;
 • w części korzenia tworzy się przestrzenie umożliwiające dostęp do przejścia zwierząt;
 • spożycie jest ważne, aby starannie wybrać rośliny.

niskie żywopłoty

Niski zielone ogrodzenie jest również nazywany granicy. Taki ozdobny płot może osiągnąć wysokość 0,5 m. Najczęściej stosowane do ścieżek przetwarzających, klombów, łóżka, obszarów, stref znajdują się w miejscu, i tak dalej. D. Postać niski żywopłot z powolnym wzrostem i niewymiarowe gatunków nizkostriguschihsya roślinne. Ogrodzenie mała wysokość krawężników garnitur:

 • karłowate formy jaśmin ogród;
 • wiecznie zielone pole drzew i karła euonymus;
 • Erica;
 • góra Pug sosna;
 • Holm Magnolia
 • Irga i berberysu;
 • Thuja occidentalis;
 • kollonovidny jałowiec.

Jeśli zielony płot (granica) planują svobodnorastuschey, można sadzić:

 • róże;
 • dzika;
 • cinquefoil krzewów i daurskuju;
 • spiro Bumalda (niponskuyu lub japoński);
 • Cyprysik Lawsona.

Tutaj podane są jedynie niektóre opcje. Hodowle te tworzą gęstą ścianę kwiatów i liści. W trosce o nich jest stosunkowo prosta. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, ważne jest, aby wyjaśnić zagospodarowania przestrzennego wybranych roślin i specyfiki jego uprawy.

Jeśli mieszkasz zielony żywopłot będzie rósł w pobliżu domu i będzie dostarczać bardziej szczegółowej opieki możliwe jest, w tym przypadku, aby wybrać kulturę z odmian bardziej kapryśny. Przy domku jest zdecydowanie lepiej sadzić skromny zakład.

Zabezpieczenie wzrostowe

Jeśli chcesz wysokości ogrodzenia zakładu do 1,5 m, a następnie powiedzieć nic o płot. Nie może być stosowany kwitnienia i owocowania krzewów i kilka drzew. Jeśli takie żywopłoty w kraju pełni funkcje ochronne, może również zawierać kolczastych krzewów berberysu, takie jak wysokie róż, róża, dereń. Oprócz wymienionych roślin są często sadzone bez przycinania:

 • kwitnienia kultury – mock pomarańczowy, fioletowy, forsycji, Hortensja, głogu, guma arabska, dereń żółtej;
 • owocowania – dereń, leszczyna, wiciokrzew (zwykły, niebieski, tatarski), złoty porzeczka, ognik szkarłatny;
 • z gęstą roślinność – trzmieliny Privet, irga, wiecznie bukszpanu, Spiro Vangutta;
 • iglaki – tuja zachodnia, świerk kanadyjski, zielony, niebieski, jodła syberyjska, jałowiec, cis.

Zielony płot w kraju jest często używany tylko w celu ukrycia głównego ogrodzenia, lub je uzupełnić. W tych przypadkach, powierzchnia płot może być używany jako podpora dla roślin.

Wysokie żywopłoty – żywe ściany

Dla wysokich żywopłotów, którego wysokość przekracza 1,5 m, z reguły, rośliny zastosowania, niemniej jednak niektóre gatunki jest dość wysoka krzewy może wzrastać do 2 metrów lub więcej:

 • drzewa owocowe, krzewy jagodowe – śliwa, jabłoń jagodowa, Saskatoon (koloskotsvetkovaya, tatarski), kalina, kruszyna;
 • Hodowle liściastych – dąb szypułkowy, lipa drobnolistna, klon.
 • kwitnące rośliny – Tall odmian bzu, mock pomarańczy, wiciokrzew,
 • iglaki i evergreeny – jodła, świerk, cis, tuja, jałowiec (medium, kollonovidny, chiński), cyprysik groszkowy, bukszpan wiecznie zielone (high grade).

Zielony żywopłot evergreeny dziś jest bardzo popularny. Na przykład, tui to wiecznie zielone i mało wymagająca roślina, która podoba się cały do swojej bogatej kolorze rok. . Zielony żywopłot tuja może osiągnąć wysokość nawet do 20 m od niej nie tylko proste płoty, drzewa, ale również nadać różne formy: kule, łuki, rzeźb, itp …

Szybko rosnące rośliny na żywopłoty

Zielony żywopłot z roślin wygląda bardzo ładnie, ale potem, tworząc kompletny barierę, może trwać latami. Szczególnie wolno i długo rośnie kultury iglastego. Na przykład fakt, że Thuja wzrosła do 1,5 m wysokości, zajmie około 5 lat, i Tisa berry będzie musiał wszystkie 8 lat, ale będą mogli cieszyć oko przez cały rok. Niektóre z krzewów na rok, aby dodać do wzrostu więcej niż inni. – 0,5 do 1 m, a jest ich zastosowanie do szybkiego tworzenia zielonym ogrodzeniem. Roślin zielonych ogrodzenie może być z następujących roślin:

 • Syberyjski głóg żółte kwiaty (dorasta do 1 m na rok);
 • róży, jeżyny, róże sznurka (potrzeba wsparcia);
 • krzewy wierzby;
 • Physocarpus kalinolistny (pędy, w korzystnych warunkach, może wzrastać do 1 m);
 • Hazel rozprzestrzeniania (za rok dorasta do metra lub nawet więcej);
 • dereń.

Sadzenie i pielęgnacja żywopłotów

Jest to zielony płot z rękami jest bardzo prosta.

Stworzenie jakiegokolwiek zielonym płotem zaczyna się od doboru roślin. Przy wyborze ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie z nich powinny być w tym samym wieku. Tylko w ten sposób możliwe jest tworzenie płaskiej szeregach. Jeśli wybrany przez zielone liściaste rośliny ogrodzenia, sadzonki wiek mogą być dwa lub trzy lata, jeśli iglastych – od trzech do sześciu lat. Jeśli planujemy sadzenie lasów w zacienionym miejscu, wiek sadzonek więcej – do 6-8 lat. W tych warunkach, rosną dość powoli, a bardziej dojrzałe rośliny po prostu dać jakieś.

Rodzaj zabezpieczenia

rozstaw (w metrach)

Odległość pomiędzy roślin (m)

Pozbawiony wysokie (1,5 do 6 m i więcej)

1

0,8 – 1,2

Pozbawiony średnie (0,5-1,5 m)

0,8 – 1

0,4 – 0,6

Dostępne rośnie wysoki (1,5-5 m i)

2 – 3

1 – 2

Dostępne podłoże (0,5 do 1,5)

1 – 1,5

0,8 – 1

odległości sadzenia

Sadzenie sadzonek w środku pasa i bliżej północy zaczyna się wiosną, w południowych regionach rośliny można sadzić i upadku. Sadzenie rozpocząć prace przy tworzeniu okopów.

 • Rowy (50-60 cm głębokość) wykopane przez Zastosowane oznakowania.
 • Przelewa płodne warstwa gleby, odpowiedni skład.
 • Sadzonki rozkłada się w pożądanej odległości (zob. Tabela powyżej).
 • W celu dla sadzonek są przyzwyczajeni, że nie jest konieczne, aby podzielić istniejącą glinianego pokoju. Przelewa gleby i dobrze zagęszcza się w systemie głównym.
 • Natychmiast po posadzeniu rośliny obficie podlewane i zatrzymywania wilgoci posypać ściółkę – humus, torf, rozdrobnionej kory.

Dalsza pielęgnacja jest pierwszym roku regularnego podlewania, pielenia gleby, nawozy okresowe, usuwanie chwastów. Pełną listę wymaganych działań zarejestrowanych w zaleceniach do pielęgnacji konkretnego rodzaju kultury.

Na jesieni zabezpieczenia mogą wymagać przycinania. Nawet jeśli kultura swobodnie rosnącej zieleni, ogrodzenia nadal trzeba skonfigurować. Nie trzeba podać poprawną formę, ale przycinanie jest wymagane, jak również dla krótkich włosach.

Funkcje formowane żywopłoty wykończenia

Jak wspomniano powyżej, nawet swobodnie rosnące żywopłoty (dołączone do artykułu zdjęcia) wymaga przycinania. Pierwsza z nich wykonuje się natychmiast po zasadzeniu sadzonek. To sprzyja tworzeniu się pędów bocznych silnych i przez spadek tulei zostaje rozgałęzione. Drugi okrawania wykonywaną na jesieni. W ciągu 3-4 lat, krzewy przycięte dość krótki, a gęstość strzela, nie będzie wystarczająca.

Jednym ze skutecznych sposobów jest przycinanie roślin zagajnikami kulturę. Wykorzystuje ona zdolności zielone liściaste krzew aktywujących radykalny uśpionych pąków.

Sadząc cienkie i słabe pędy są odcięte prawie całkowicie, a najsilniejsze są skrócone do pierwszego silnego zarodku. Bliżej do upadku głównego zostaną nowe pędy.

Kiedy zatrzymuje przepływ SAP, wszyscy biegacze muszą być niskie cięcie, pozostawiając jedynie krótkie kikuty. W ciągu najbliższych lat będzie bardziej gęsty krzew pojawiają się od korzenia nowych pędów, a stary pójdzie na 2-3 silnych oddziałów.

3-6 lat uprawa prowadzona jest przez tę samą zasadę, tylko gałęzie cięte są wyższe niż 3-4 cm niż w poprzednim roku. Później przycinanie jest silny, ale jest odcięty tylko 3/4 długości. Metoda ta jest dobra dla krzewów, które tworzą się na końcach pędów młodych pąków kwiatowych.

Stosując tę zasadę można szybko formuje się w gęstej zieleni żywopłotu niewymiarowych granicy zakładu, jak również tych upraw sredneroslye takich jak:

 • Róża pomarszczona;
 • krzewiastych cinquefoil;
 • Kwiczoł ryabinnolistny;
 • Hydrangea paniculata;
 • ozdobne odmiany białej darni.

Wadą tej metody jest to, że gdy jest aktywowany przez tworzenie silnych kiełków. Najbardziej agresywne odmiany mogą dać obfite podszycie kilka jardów od krzaka. W związku z tym zaleca się nawet podczas sadzenia granicę strefy korzeniowej, wykopano tego arkusza metalu, azbest lub tworzywa sztucznego.

Koszenie mieszka zielony płot

Wielu początkujących ogrodników Wierzymy, że forma zabezpieczenie potrzebuje tylko po dorośnie. Ale czekać rok lub dwa może tylko rośliny iglaste, liściaste rośliny powinny natychmiast po posadzeniu, a następnie spada, inaczej z wolnego wzrostu chaotycznym 2-3 lat, aby zakład, że nigdy nie będzie dość trudne lub nawet niemożliwe.

Przed przystąpieniem do górnej listwy, konieczne jest najpierw określenie formy. Zauważ, że zielony płot (hedge), aby kierować górna część musi być cięte zbyt często, ponieważ traci swój efekt dekoracyjny. A ponieważ najbardziej gwałtowny wzrost jest w górnej strefie, tutaj w pierwszej kolejności i idealne linie zakłócone. Na powierzchniach bocznych w tym czasie nadal są normalne. Jeżeli regularne strzyżenie wydać żadnej możliwości lub chęci, można wybrać kształt trójkąta lub zaokrąglonym szczycie. Więc nawet jeśli pominąć rośliny termin ścinających wyglądać dobrze.

W pierwszym roku życia, wszystkie pędy należy skrócić do znacznej wysokości. Jeśli jest to sadzonki, które są sprzedawane w pakietach z gołymi korzeniami roślin może być w połowie długości. Jeśli rośliny kontenerów – cięcie na 1/3 wysokości lub nie jest odcięta w ogóle.

Ciężkie przycinanie stymuluje powstawanie nowych pędów, więc im bliżej do końca lata, krzewy są dużo grubsze.

Następnym etapem jest tworzenie szkieletu bezpośrednio.

Jeśli spojrzeć na już utworzonym zabezpieczenia, można zobaczyć bardzo silny ramy składające się z gołych pędów. Od nich pochodzi wiele młodych osób, z obfitym liści. Oto szkielet i powinny tworzyć. I powinno być dość gruba, aby powierzchnia była utworzona przez nieprzezroczysta i gęsta. Aby rozpocząć ten proces już w drugim roku po posadzeniu roślin, a kontynuowane przez dwa do trzech lat. W tym okresie, przycinanie można przeprowadzić w sezonie do 4-5. Głównym celem jest uzyskanie pożądanej grubości powstających „szkielet”. Zielony płot (zabezpieczenia) jest cięty w wybranym kształcie. Oto przykład powstawania tuszy.

Należy stosować się do takich przycinanie być w dowolnej formie skończonej, tylko podnoszenie lub opuszczanie wierzchołek trójkąta (to zależy od tego jak płot planowane jest wąskie i długie). W przypadku, gdy jest ona szeroka, górna nieznacznie obniżona, jeśli wysoki i wąski, to jest podniesiona, a podstawa jest już robi. Każdego roku zbiory były nieco wyższe o około 3-4 cm. W rezultacie, nowe pędy zaczynają kiełkować, a ci, którzy tworzą nowe widelec gałęzie szkieletowe stają się jeszcze bardziej rozgałęzione. Po osiągnąć pożądaną gęstość pędów, zacząć zmuszając wysokości. Jest to trzeci etap. Na nim bardziej aktywnie podnieść wysokość koszenia – około 5-10 cm na raz. W tej silnie rosnących pędów są cięte aż do tego czasu, aż do uzyskania pożądanej grubości pędów bocznych. Wypełnienie liści żywopłotu powinny być mocne. Pod warunkiem, że przycinanie odbywa się w sezonie na kilka razy, uzyskuje dość aktywny wzrost. A tam jest jednoczesne powstawanie nowych pędów, ale zwykle nie jest tak dużo jak wcześniej.

przycinanie częstotliwość ustalana jest w zależności od typu instalacji, takich jak:

 • głóg i śliwki są cięte w okresie od maja do października, trzy lub cztery razy;
 • Po piąte, irga, jałowiec, berberysu, Snowberry każdego lata (lipiec lub sierpień) i raz jesienią (październik).

Cięcie powinno odbywać się tak, że wraz z maską do góry i stała i wyściółka bocznej. Że choć nie było żadnych luk pożądane bush „lift” wolniej. W przyszłości będzie to znacznie trudniejsze do naprawienia.

W ostatnim etapie do żądanego kształtu. W przyszłości, zostało przeznaczone do regularnego fryzury, która wspiera formę.

Dla tego typu zabezpieczeń w naszym środowisku jest wielki:

 • Ottawa berberysu;
 • Thorn;
 • Snowberry biała;
 • Irga znakomity;
 • krew-czerwony głóg.

Zielony płot wierzba

Dzisiaj, zielony płot z krzewu nie jest niczym niezwykłym, ale oryginalne i tworzone żywopłoty z wierzby, które nie wymagają szczególnej opieki – nie mniej udany wersja. To piękne drzewo, które przyciąga uwagę wdzięku płynących giętkich gałęzi, które mogą tworzących splot i ewentualnie do rysunku lub ścianie tunelu.

Wierzba, można stworzyć bardzo szczególny hedgingowe, plotki, świeżo ścięte gałęzie i tylko zakopane w ziemi. To lądowanie jest przyjmowany z dużym prawdopodobieństwem. W razie potrzeby, gałęzie może nawet trzymać z dwoma końcami, tworząc coś w rodzaju łuku. Yves wyda korzenie z obu stron jednocześnie. Aby przyspieszyć ten proces w górnej części pędu jest cięty, paca w dwóch miejscach wzdłuż kory kilku centymetrów. Przygotowane w ten sposób ucieczkę zakopane w ziemi.

Korzystając z tej funkcji, zielony płot (zabezpieczenie) w kraju mogą być tkane z wierzby, które stają się zielone w ciągu kilku tygodni. Aby to zrobić, należy przygotować pędy zakopać im około 15 cm, gleby wokół odwiertu jest skompresowany, to sadzenia obficie podlewane. W celu uczynienia go bardziej atrakcyjny wygląd, co jest. E. Końce oddziałów wyschły nie wystaje, wyginać prętów lepiej. W miejscu ich przecięcia mogą być połączone lub powiązane. Jeśli gałązki są zbyt cienkie i słabe, może być używany z dwoma i umieścić kopie okresowo, która będzie wspierać ogrodzenia.

Główną wadą takiego ogrodzenia jest to, że będzie to miało dekoracyjny wygląd zaledwie kilku lat. Następnie zadereveneyut pędów i zielonych praktycznie znikają. Ale w tym samym płocie to nie staje się mniej wiarygodne, ale wręcz przeciwnie, poprzez solidną ściana nie jest tak łatwy do złamania – gałęzie tkane są bardzo ciasno.

Istnieje wiele odmian wierzby, w przyrodzie, są blisko 600 pozycji. Każda odmiana różny kształt i kolor liści i wysokość korona konstrukcji. Każdy typ ma swoje własne imię.

Żywy płot w ciągu kilku tygodni

Jeśli czekać, aż krzewy i drzewa rosną długie, roślin zielnych dostarczają obfitego gęstego listowia w ciągu 2 tygodni. To, co można użyć, jeśli trzeba szybko dokonać zielony płot (zabezpieczenie) w kraju (zdjęcia widać powyżej), udekorować bardzo brzydką ścianę lub w oczach ogrodzenia. W tym celu jest drewniana kraty, a następnie wkłada się bokiem pojemników kwadratowych, w których rośliny są uprawiane. Tak, że gleba nie wypadają z nich pojemniki muszą być zamknięte czarny agrovoloknom. Należy zrobić mały otwór, w który będzie zerknąć posadzone rośliny. Z dobrym oświetleniem i odpowiednie podlewanie ścianę lub ogrodzenie wkrótce staną się zielone i owłosione. Jeśli chcesz, możesz w ten sposób umieścić żywe obrazy, korzystając z liści rośliny o różnych kolorach.

Tak, tworzyć własne ręce zielony płot będzie prawdziwą ozdobą placu i zachwyci i przynieść satysfakcję na długie lata.