447 Shares 9894 views

Jak odblokować laptopa, jeśli zapomniałeś hasła? Proste sposoby, instrukcje i zalecenia

Aby chronić dane przechowywane na laptopie, użytkownicy zestaw haseł. Ale czasami jest taka nieprzyjemna sytuacja, jako niezdolność do przypomnienia kodu, który umożliwia wejście do systemu Windows. Nie rozpaczaj. Wszystko można odzyskać dość szybko i bez utraty danych. Jak odblokować laptopa zostaną omówione później.

Czy mogę odzyskać moje hasło?

Jeśli nie można wprowadzić hasło, niektórzy natychmiast rozpocząć ponowne zainstalowanie systemu operacyjnego. Ale są prostsze sposoby. Mówią nam, jak odblokować laptopa w przypadku zapomnienia hasła. Początkowo można użyć podpowiedzi na ekranie powitalnym. Czasami to pomaga zapamiętać hasło na własną rękę, bez uciekania się do jakichkolwiek dodatkowych działań.

Jeśli nawet po przeczytaniu wskazówek do zapamiętania hasło nie uda, będą musieli przenieść się do bardziej radykalnych metod. W tym przypadku kod można przywrócić lub pękać. Wszystkie dane na dysku twardym jednocześnie pozostać.

Aby zrozumieć, jak szybko odblokować komputer, należy nauczyć się kilku technik. Różne źródła wiele sposobów, zarówno użyteczne, a nie tak, jak sobie radzić z takim problemem.

Co zrobić, aby odzyskać swoje hasło?

Filtrowanie wskazówki, które mogą doprowadzić do całkowitego zablokowania pracy laptopa, należy wybrać najbardziej odpowiedni sposób. Nie należy usuwać pliki SAM, inaczej laptop nie może włączyć w ogóle. Jest to błąd systemu, laptop będzie wymagać ponownego uruchomienia komputera, ale znowu w błędnym kole. Istnieje już konwencjonalna uwolnienie metody nie pomagają.

Następnie, aby określić kierunek działania, jak odblokować laptopa, jeśli zapomniałeś hasła. Nie pamiętasz hasła można odzyskać lub pęknięcia. W pierwszym przypadku, trzeba zalogować się w trybie awaryjnym, a drugi – do skorzystania ze specjalnego oprogramowania.

Zalogować w trybie awaryjnym

Aby odblokować laptopa, na którym jest zainstalowany system Windows, należy zalogować się w trybie awaryjnym. Trzeba ponownie uruchomić laptopa i czekać na krótki sygnał BIOS. A następnie naciskając klawisz F8. Lepiej zrobić to kilka razy, tak aby nie przeoczyć momentu, kiedy system jest gotowy, aby wykonać polecenie.

W zależności od marki laptopa logowania żądanie BIOS można przeprowadzić za pomocą drugiego zespołu. Konieczne jest wyjaśnienie w instrukcji dla tego typu urządzeń.

Następnie należy uruchomić ekran, który wskaże dostępne tryby systemu operacyjnego. Jeśli laptop zacznie się ładować system Windows, jak zwykle, coś poszło nie tak. Trzeba powtórzyć procedurę.

Aby zrozumieć, w jaki sposób odblokować laptopa (Windows lub innego systemu operacyjnego – nie chodzi) i nie mają wpływu na informacje o dysku twardym, należy uważnie przeczytać instrukcję i dokładnie wykonać czynności. Gdy w trybie uruchamiania BIOS zostanie podświetlona, trzeba będzie wybrać na klawiaturze używając „Safe Mode”.

Laptop uruchamia system. Musisz zalogować się jako administrator. Ten użytkownik ma domyślnego hasła.

Zmiana hasła w sposób bezpieczny

Podczas pracy w trybie awaryjnym, system będzie trzeba wykonać następujące czynności. Trzeba uruchomić przycisk „Start” i otwórz „Panel sterowania”. Następnie należy wejść do menu „Konta użytkowników”. Tutaj użytkownik znajdzie swojego konta, hasło, które zostało utracone lub zapomniane.

Po lewej stronie ekranu znajduje się lista dostępnych poleceń. Pozostaje tylko znaleźć „Zmiana hasła”. Nowe kodowanie trzeba będzie wprowadzić 2 razy. Jeśli pozostawić oba pola bez zapisów, hasło na tym komputerze generalnie nie będzie już obecne.

Technologii, jak odblokować laptopa, jeśli zapomniałeś hasła na tym etapie jest prawie zakończona. Trzeba kliknąć przycisk „Zapisz” i ponownie uruchomić laptopa.

Szybsza metoda

Jest jeszcze inny, bardziej gwałtowny podejście pozwala na zdjęcie simlocka z laptopa. Aby to zrobić, konto administratora jest wymagane, aby uruchomić konsolę.

Przez jednoczesne naciśnięcie Win + R zakładka klucze nazywa się „Run”. Pojawi się okno dialogowe, w którym pole puste będą musiały wprowadzić polecenie cmd i naciśnij Enter.

W imieniu administratora, zanim użytkownik otwiera konsolę. Konieczne jest, aby zarejestrować nazwę użytkownika netto użytkownik * * * * novyy_kod i ponownie potwierdzić. Działania te pomogą rozwiązać kwestię jak odblokować dysk (laptop z Windows) bez szkody dla jego danych. Po ponownym uruchomieniu systemu wejście odbywa się normalnie.

Zastosowanie specjalnego oprogramowania

Aby zrozumieć, w jaki sposób odblokować laptopa jeśli zapomniałeś hasła, należy rozważyć inną metodę. Czasami poprzednia procedura nie może być wykonywana z powodu zmiany ustawień zdefiniowanych przez użytkownika. W tym przypadku można użyć specjalnego programu.

Można ustawić go jako obraz dysku lub na różnych platformach. Wynik będzie identyczny. Wszystko zależy od tego w jaki sposób użytkownik jest bardziej wygodne. Obraz jest ustawiony na przygotowanym rozruchowego dysku flash USB lub płyty. Po tym, wchodząc w BIOS, trzeba drogę do rozruchu z urządzenia USB (dysk).

Po uruchomieniu program rozpocznie odebrać hasło do laptopa. Metody jak odblokować laptopa musi być wykonane dokładnie według tych zasad. Żadne pliki nie muszą być usuwane. Program wybierze stary kod i wymagane będzie ponowne uruchomienie komputera. Metoda ta trwa dłużej, ale to pomoże, jeśli nie zdarzy się zmienić hasła w bezpieczny sposób.

Przy podejmowaniu decyzji o tym, jak odblokować laptopa, użytkownik może przejść na dwa sposoby. Kod systemu może być pęknięty lub przywrócenia. To wszystko zależy od samego systemu. Informacje znajdujące się na dysku twardym, dzięki takiemu podejściu nie jest stracone. Dlatego metody te są uważane za bardzo skuteczne i właściwe. Jeśli wykonanie wszystkich instrukcji zaleceń bez usuwania innych plików, mianowanie, które użytkownik może nawet nie wiedzieć, laptop jest włączony ponownie. Do czynienia z podobnym problemem, należy wziąć pod uwagę przeszłości błędów i przechowywać hasła w bezpiecznym miejscu.