671 Shares 4614 views

Pies z fioletowym językiem. Chow: opis rasy, charakter, opinie

Wśród wszystkich ras psów wyróżniać się zarówno piękny i straszny chow. Są interesujące nie tylko ze względu na wygląd, ale historii i pochodzenia. Jest to jedna z najstarszych ras, których rozwój jest związane z samego Buddy. Te piękne stworzenia nie będzie tylko szybko przyjaciół, ale także niezawodne obrońcy. Jakie są cechy tej rasy?

Zewnętrzne objawy i cechy

Pojawienie się Chow Chow przypomina mieszankę dzikich zwierząt takich jak niedźwiedzia i lwa. Osobliwością tej rasy jest purpurowa psy języka, a także niezwykły chód. To jest bardzo krótki, a psy są małe i szybkie kroki.

чау-чау имеет такие признаки породы: Pies rasy chow-chow ma takie cechy:

 1. Głowa jest duża, duża czoło. Płatki uszu duże, miękkie i pokryte czarnymi plamami. Mogą istnieć inne barwy w zależności od koloru warstwy (bladożółty – jasnoczerwony – beżowy). Roth jest całkowicie malowane w kolorze fioletowym, dziąseł – niebieski. Zęby psa są duże, mocne, białe.
 2. Średnie oczy, podłużne, czarne obramowanie.
 3. мягкие, закругленные, стоячие. Uszy średniej wielkości, miękką, zaokrągloną, wyprostowany.
 4. Grzbiet: Krótki i mocny.
 5. Klatka piersiowa jest szeroka i mocna. Żebro ma łukowaty kształt.
 6. Ogon jest wysoka, wyrzucane.
 7. Nogi proste, mocne, spadziste ramiona. Łapy są średniej wielkości, okrągłe, stanąć na palcach.
 8. Wełna jest gruba, mocna, średniej długości. Podszycie jest miękkie i gęste. Obszar szyi dłuższe włosy i grube, tworzy piękne bramy. Rasa z krótkimi włosami odróżnić grube pluszowe włosy.

Różnorodność kolorów

собака с фиолетовым языком – порода, которая насчитывает пять разновидностей цвета шерсти: Nazwany pies z fioletowym językiem – rasy, która ma pięć odmian umaszczenia:

 • Red. Może barwienia wełny w ciemnych odcieniach drewna, pozostawiono obecność złota i żółte odcienie. Jasne plamy na płaszczu znajduje się ogona, nóg i szyi. Szczenięta mają ciemne pysk, która zmienia się wraz z wiekiem i staje się nawet kolor.
 • Czarny. Co do zasady, przedstawiciele koloru są nawet kolor. Nie może być srebrny ogon fala. Z utrzymaniem długoterminowej mogą rdzewieć w środowiskach zewnątrz płaszcz koloru.
 • Krem. Najczęstszym rasy beżowym kolorze zbliżonym do białego. Cechą tego zabarwienia jest, że z wiekiem włosy mogą zmienić kolor na żółto-brązowe. Dziobek ostatecznie staje się niebieski i brązowy.
 • Niebieski. данного окраса имеет глубокий голубой цвет, возможны серебристые переливы. Dog Chow koloru jest głęboki niebieski kolor, może być srebrzyste opalizacji. Dziobek może być szary lub czarny. собаки с фиолетовым языком является недопустимость коричневого носа. Jedynym wymogiem dla tego psa z fioletowym językiem jest niedopuszczalne brązowy nos.
 • Cynamon. Dla tego koloru charakterystyczne białe i beżowe odcienie, może różowy i szary. Charakterystyczną cechą tego koloru sierści jest obecność szaro twarzy.

ау-чау) может со временем изменить цвет шерсти. Pies z fioletowym języka (H rasy Chow-ay) może w końcu zmienia kolor na płaszcz. Jest to często powodem włączenia przedstawiciela rasy do niewłaściwej kategorii, więc dla uzyskania szczegółowych porad najlepiej jest skontaktować się z hodowców i specjalistów.

Inteligencja i posłuszeństwo

собаки с фиолетовым языком обладают, оказывается, строптивым характером. Opisany taki piękny pies z fioletowym językiem mają, jak się okazuje, charakter uparty. Są samowolna i uparta. Z tego powodu, szkolenia w tej rasy zajmuje dużo czasu. Pomimo tego, Chow Chow nie jest na próżno tak popularne – psy są bardzo lojalni. badać ich właściciela, jego nawyki i styl życia, próbując im szybko przystosować. I to właśnie dzięki tych cech Chow przydomek „pomocników Buddy”.

Chow: znak

Aby znaleźć wspólną płaszczyznę szybsze ze zwierzęciem, właściciel przedstawiciela rasy powinien słuchać swojego czworonożnego przyjaciela i uwzględniać specyfikę jego charakteru. Tak więc, może być scharakteryzowana przez poczucie zaborczości, uporu, dumy i poczucia własnej wartości.

собаки с фиолетовым языком имеют и повышенное чувство собственничества. Te słodkie pies z fioletowym językiem i mają zwiększone poczucie zaborczości. Cecha ta przejawia się nie tylko w odniesieniu do zabawek, ale nawet podczas spacerów w okolicy, które szybko zaczęło być traktowane jako przestrzeń, która należy do niego samego.

Przedstawiciele tych ras nie można nazwać kontaktowy. Traktują innych jako rywali i konkurentów. Oświadczenie nie ma zastosowania do właścicieli. Dają psom ich lojalności i poświęcenia. A to cecha nie nabył wyraźny negatywny wydźwięk, konieczne jest szczenięctwo zwrócić uwagę na tę funkcję.

Pies nie jest skłonny do agresji i nieszczęścia. Rasa ta jest bardzo pewny siebie, samowystarczalni. Przystojni mężczyźni nie boją i nie panikuj. Z tego powodu, watch-psy tej rasy zawsze cieszył się ogromną popularnością.

имеют добрый нрав и спокойный характер, но зачастую может показаться обратное. W ogóle, psy z fioletowym językiem mają dobry temperament i charakter spokojny, ale często może wydawać się inaczej. Są porywczy i często otaczający tej linii jest traktowana jako agresję. W celu zminimalizowania impulsywność rasę, wystarczająco dużo czasu należy poświęcić na szkolenia.

Zachowanie w grupie

„Asystenci Budda” niegościnny dla obcych i innych zwierząt. Ale właściciel jest dla nich najlepszym przyjacielem, i dali mu z całego serca.

Funkcja ta, nawiasem mówiąc, co znacznie wpływa na wygląd nowego zwierzaka. Wayward psy nie zawsze są gotowe do przyjęcia go. Na przykład, że nigdy nie będzie pogodzić z pojawieniem się rodziny kotów, pies jest w stanie znaleźć wspólny język, ale tylko wtedy, gdy dorastała razem. Najlepszym rozwiązaniem drugiego zwierzaka może być jeszcze jeden przedstawiciel rasy, ale niekoniecznie z płcią przeciwną.

Nie jest konieczne, aby martwić się o relacji Chow i dziecka w rodzinie. Pluszowe zwierzaki sympatyczny dla dzieci, ale wolą samotność gier współpracy lub towarzyskich z innymi psami.

Psy Chow: recenzje

Właściciele psów tej rasy jest niemal zawsze zadowolony wybór dokonany. Po tym wszystkim, piękny wygląd ostatnie liście nikogo obojętnym. Bardzo ważną cechą tej rasy, w zależności od odpowiedzi, jest hipoalergiczny, co jest szczególnie ważne dla rodzin, których członkowie mają skłonność do reakcji alergicznych. Wśród negatywnych cech opinie ras zauważyć obfitość wełny, która wymaga opieki i okresowo rzuca. Kolejną nieprzyjemną cechę zwierząt jest ich skłonność do alergii.

odkrycia

собака с фиолетовым языком, порода которой столь популярна сегодня, может стать верным другом и спутником для любого. Tak więc, pies z fioletowym językiem, rasa jest tak popularne dzisiaj, może stać się prawdziwym przyjacielem i towarzyszem dla każdego. Chows są inteligentne i piękne, a ich cechy charakteru pozwalają nam mówić o nich nie tylko jako lojalnych przyjaciół, ale również jako prawdziwy partner w życiu.