737 Shares 7267 views

Co to są żylaki?

Żylaki – wiele znanych chorób. W miesiącach letnich na ulicach, aby zobaczyć ludzi z odmiennych i rozszerzonych naczyń krwionośnych w nogach. Ponadto, choroba ta ma tendencję do odmłodzenia. Z objawami niewydolności żylnej podpisać się każdy z nas. Choć niewiele osób wie, że żylaki choroby żył kończyn dolnych mogą pojawić się potajemnie, pokazując się na zewnątrz trochę. Aby lekarzami biorące to uczucie zmęczenia po długim spacerze lub stojącej, pojawiające się w godzinach wieczornych. Wiele bezinteresownie cierpieć ból w nogach, a specjalista czyni je szukać tylko wygląd wymawiane defektów kosmetycznych w postaci wydłużonych i nierówne żył i troficznych zmian w skórze.


Żylaki – częstą chorobą układu krążenia, a okaże się, w prawie wszystkich grupach wiekowych. Głównym czynnikiem predysponującym jest awaria lub zawory osłabienie ściany żylnej. Poza pojawieniem się choroby wpływają na długi pobyt w pozycji pionowej, nadwaga kobiet – jako skutek ciąży i – zastój krążenia krwi w miednicy, a także wrodzony niedorozwój mięśni ściany żył. Żylaki mogą być wynikiem urazu lub zespołu pozakrzepowego.

Normalna fizjologia żyłach jest tak skonstruowane, że podczas chodzenia jest skurcz mięśni, a w wyniku głębokich żyłach nóg są ściśnięte, spychając krew do serca. Jeśli zawory łączące żyły są normalnymi płynących chybienia krwi do statków nawodnych. Wszystko to zapewnia jednokierunkowy przepływ krwi. Kiedy mięśnie nóg relaks, krwi żylnej z żył powierzchownych przepływa przez naczyń połączonych w głębokich żyłach. W przypadku zaworów do utrzymania się wsteczny przepływ krwi, prowadząc do nadciśnienia w tej części. Wiedeń pod ciśnieniem krwi poszerzyć i deformować. zastój krwi prowadzi do nadmiernej przepuszczalności naczyń, pojawiają się obrzęki. Jeśli spojrzymy w zaawansowanym stadium choroby, a następnie na skórę wykazuje oznaki zaburzeń troficznych i owrzodzeń.

Tylko widać w początkowym stadium choroby pajączków na nogach lub zmodyfikowane żyły. Obok tych objawów dołącza zmęczenie i bóle w nogach, szczególnie w godzinach wieczornych. Może się również pojawić obrzęk stóp i nóg, które odbywają się zazwyczaj po wakacjach. Jest to charakterystyczne dla wskazania chorobowego. Zaburzenia tkanki trofizm, przebarwienia skóry są odnotowane w zaawansowanym stadium.

żylaki są podzielone na następujące etapy:

Etap 1: W tym etapie pacjent zwykle nie nakłada żadnych dolegliwości można zauważyć wzrokowo zmodyfikowane żył;

Etap 2: charakteryzują się zmianami i odkształcenia żył i nasilenia dolegliwości i zmęczenie kończyn dolnych;

Etap 3: Charakteryzuje się obrzęk i nadmiernej pigmentacji skóry na nogi;

Etap 4: Okres działania choroby, w których występują zaburzenia odżywianie;

Diagnoza żylaków

Zazwyczaj diagnoza tej choroby nie jest trudne. Aby określić przepuszczalność naczyń głębokich posiadać specjalne testy funkcjonalne. Jest to niezbędne w celu prawidłowego ustalenia taktyki leczenia. posiadać również flebografię, który jest badanie żył z użyciem środka kontrastowego.

Leczenie żylaków na nogach

Pierwsze dwa etapy mogą być z powodzeniem leczonych zachowawczo. Leczenie mające na celu wzmocnienie mięśni ścian naczyń krwionośnych i zwiększenia przepływu krwi w naczyniach włosowatych. Przypisywanie flebotoniki i desagregants. Pacjentom zaleca się nosić bandaż elastyczny, aby zapewnić pasywny dekompresji. Po długotrwałym stały wskazane leżeć z nogami w górę. Kolejne stadia choroby są leczone chirurgicznie. Patologicznie rozszerzone żyły usunięte i podskórne dużej żyły liguje udo.