876 Shares 5331 views

Jak zrobić tabelę HTML. kolor Tabela

Nowe webmasterzy muszą stawić czoła wielu wyzwaniom. Wydaje się, że dzisiaj możemy wykorzystać do tworzenia własnych szablonów witryn internetowych, ale problem w tym, że nie zawsze mają pożądane właściwości, a następnie musiał albo utworzyć projekt strony internetowej od podstaw, czy też dokonać zmian w istniejącym kodzie. A potem będzie musiała znajomości kodu HTML i minimalnej pomysłu jak ustawić kolor tła i stronę, wstawić zdjęcie lub film wideo, sprawdź tabelę w HTML.

Rozpoczęcie prac na stole

Jedną z najtrudniejszych rzeczy w znaczniki HTML stron – tabela. Problemem nie jest złożoność znacznikiem, który w rzeczywistości nie jest zbyt trudne do zapamiętania, a podczas pisania kodu, można łatwo popełnić błąd – zapomnieć zarejestrować dodatkowy wiersz lub komórkę, wprowadź tekst nie tam, gdzie jest to konieczne, i inne drobiazgi , A tym bardziej w tabeli, tym większa szansa popełnienia błędu.

W związku z tym, począwszy od tworzenia tabeli w HTML, zalecamy maksymalną ostrość i nie być rozproszony.

Po pierwsze, powinniśmy wyciągnąć przyszłego tabeli na kartce papieru, co oznacza, że komórka, w której będzie można, jak również zauważyć, dla siebie podstawowe parametry danego elementu.

Dodaje się w celu obliczenia liczby wierszy tabeli i liczbę komórek w rzędzie. Również zaleca się zwrócić uwagę takie elementy, jak obecność obrazów w tabeli, kolor tła, granice, tekst. Dopiero potem można przystąpić do tworzenia tabeli HTML przy użyciu przechowywanych informacji.

redaktor

Więc stworzyliśmy tabelę układu. Teraz musimy wybrać odpowiedni edytor go utworzyć. Można wybrać konkretne witryny, a projektanci zrobić tabelę w nich. Korzystanie z tego oprogramowania, tworzenia tabeli jest tak proste, jak w dokumencie programu Word. Można wybrać taki program jak FrontPage. Pomimo faktu, że program jest dość stary, może przyczynić się do stworzenia dobrych stron internetowych, oprócz na to można znaleźć więcej niż tutorial.

Jeśli chcesz utworzyć tabelę HTML przy użyciu specjalnego kodu, który można wykorzystać do tego celu i zwykłego notebooka lub regularnego dokumentu programu Word. Jednak tutaj trzeba ciężko pracować, jak pisanie kodu byłoby długo.

Można użyć edytora wbudowanego w sam silnik oprogramowania. Tak, po utworzeniu rekordu w wielu silnikach zapewnia możliwość dodawania różnych elementów, w tym tabel. Nawet jeśli podstawowe funkcje edytora nie są spełnione, dokonać zmiany kodu będzie łatwiejsze niż pisanie go od podstaw.

tagi

Niezależnie od tego, jak edytor użyć przed rozpoczęciem tworzenia tabeli w HTML, należy pamiętać o podstawowych znaczników. Wszystkie trzy z nich –

i

i kończy

. W każdym rzędzie, za pomocą znacznika

przewidzianej liczby komórek.

Tak więc, tabela 2×2 kod będzie wyglądać następująco:

Wstaw tabelę na stronach HTML-kodu mogą być kopiowane z wybranego edytora.

. Zauważ, że wszystkie znaczniki są sparowane. Tabela pierwsza stanowi znacznik jako całość, tworzy drugą linię, trzeci – komórki w rzędzie.

Trochę więcej o każdym z tagów. W tabeli zawsze zaczyna się od znacznika

i kończy się

. Każda przeglądarka jest symbolem tego, co znajduje się tabela przed nim. Następnie przewidziany linii, która otwiera tag

i

tabele parametrów, wiersze i komórkach

Tak, rozmawialiśmy kod podstawowy. Teraz pomówmy o tym, jak poprawić tabelę, sprawiają, że jaśniejsze i bardziej atrakcyjne. Aby to zrobić, trzeba znać podstawowe parametry tagu. Są one napisane w tagu początkowego, po którym każdy parametr jest zrównane, a następnie rejestruje jego wartość wzięte w cudzysłów. Na przykład, w tle w tabeli HTML jest zdefiniowany jako:

.

Podajemy kilka podstawowych parametrów, które będą najbardziej pomocne dla Ciebie. Zacznijmy od samego stołu.

Tak więc, aby ustawić szerokość obramowania parametr graniczny pomocy, która może przyjąć dowolną wartość liczbową. Kolor ramki ustawia bordercolor. Ogólny kontekst ustawia bgcolor.

Jeśli chcesz, aby obraz w tle tabeli, należy użyć tła używany, w takim przypadku należy ustawić wzorzec adresów URL.

Wyrównać zawartość strony wokół stołu będzie dostosowanie parametrów, które można ustawić na lewy, środkowy i prawy.

Ustaw tag tytuł pomoże parę napisów , który rejestruje bezpośrednio po otwierającym tagu

.

Ciąg nieco parametrów. Zabarwienie komórek w rzędzie ustawione używając bgColor. Wyrównanie tekstu w poziomie Można to zrobić za pomocą parametru align (lewy, środkowy lub prawy), pionowe – valign (przyjmuje wartości górny, środkowy i dolny).

Jeśli chodzi o komórki można zauważyć, że kolor tła i wzór tła jest podany to z tych samych parametrów jak na całej tabeli. Wyrównanie tekstu można użyć parametrów wyrównać i valign.

Istnieją również konkretne ustawienia – colspan i rowspan. Z pierwszym można ustawić liczbę kolumn, które przedłuży komórkę. Drugi określa liczbę wierszy, dla którego dana komórka może stopniu.

To tym bardziej przydatnych opcji.

kolor Tabela

Powiedzmy kilka słów o tych przydatnych rzeczy jak tabeli kolorów. Z pomocą tła strony jest ustawiony, kolor tekstu, linków i innych elementów. tabela kolorów zawiera około 216 kolorów. Każda z nich ma swój własny kod szesnastkowy.

Sam kod zaczyna się od znaku krzyżyka i składa się z trzech par cyfr lub liter. Na przykład kolor zielony w tabeli ma kod # 007F0. Każda para reprezentuje intensywność jeden z trzech podstawowych kolorów – czerwonym, zielonym i niebieskim. Korzystając z tabeli, można wybrać żądany kolor i ustawić go przy użyciu kodu.

Jeśli nie można skorzystać z tabeli, można ustawić kolor przy użyciu jego nazwy w języku angielskim.

treść

Kilka słów o treści. Oczywiście, najczęściej widzimy tekst w tabeli HTML, ale to nie znaczy, że jest ona tylko możemy tam umieścić. I linie komórkowe mogą również zawierać obrazów, plików audio i wideo, linki.

Aby umieścić tekst lub wszelkie inne informacje w komórce (liniowe), należy ustawić ją pomiędzy dwoma znacznikami. Na przykład:

. wyświetli „Nazwa” w komórce.

Umieścić informacje graficzne i pliki multimedialne za pomocą specjalnych znaczników – ,

Wskazówki

Wreszcie możemy podać kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci szybko utworzyć tabelę HTML dowolnej złożoności.

Kiedy sekretarzyk zaleca się najpierw zarejestrować się tagi stół i jego główne parametry. Następnie listy wiersze tagów. Każda para rozpocząć nowy wiersz. Więc widać, jak wiele wierszy w tabeli. Zawiera również parametry rzędu lub rzędów, o ile różnią się od podstawowych. Zalecamy, aby zacząć rejestrować każdą komórkę jako nową linią. Pożądane jest, aby jeden lub dwa wcięcia Tab od krawędzi. Tak więc, można wyraźnie zobaczyć strukturę kodu.

Zawartość komórek i wierszy powinni zarejestrować się już do końca, gdy ramka tabeli jest gotowy.

Nazwa