419 Shares 9130 views

Teatr „Jewgienij Panfilov Ballet”

sztuka baletowa pojawiły się w okresie renesansu w książęcych pałaców we Włoszech oraz w trakcie swojego istnienia wielokrotnie kryzysu. , Jednak udało im się przeżyć dzięki pojawieniu utalentowanych choreografów, którzy stworzyli nowe trendy i występy, pomagając przyciągnąć widzów. Jeden z tych ascetów narodowy balet był Evgeny Panfilov. Stał się promotorem wolnego tańca w naszym kraju pod koniec lat 70-tych ubiegłego stulecia i pozostawił bogate dziedzictwo artystyczne.

Teatr „Jewgienij Panfilov Ballet”, gdzie można zobaczyć większość spektakli mistrzów, z których wiele jest uważany klasyki tańca współczesnego działa dzisiaj w Perm. Grupa ta często idzie na wycieczkę w stolicy rosyjskich regionach i za granicą, więc zasłużenie stanie ocenić nie tylko permu.

Biografia choreograf

Jewgienij Alekseevich Panfilov urodził się w rejonie Archangielska w 1955 roku. Po ukończeniu szkoły średniej, przyszły choreograf pierwszy naukę w szkole wojskowej, gdzie miał otrzymać handlowy pracownik polityczny, ale w wieku 22 lat postanowił zmienić swój zawód – wstąpił do Państwowego Instytutu Kultury i Sztuki w mieście Perm. Później studiował na wydziale choreografów GITIS i wziął kurs na Międzynarodowej Szkoły współczesnej choreografii w Północnej Karolinie (USA).

W 1979 Panfilov stworzył swoją pierwszą amatorską grupę taneczną, która szybko zyskała popularność wśród młodych mieszkańców Perm. Później, w 1987 roku, choreograf zaprezentowana publicznie nowy profesjonalny teatr tańca „eksperyment”. Przedstawienia choreografii w tym okresie przyniosła mu sławę daleko poza granicami Perm, jako nowe, co widz czeka na długi czas, zmęczony nieskończonych wariacji na klasykę. W 1991 roku Jewgienij Panfilov Ballet ustalono, że po 9 lat stała się państwem. W kolejnych latach zespół ponad 10 razy, został laureatem najbardziej prestiżowych nagród teatralnych, co jest rzadkością, jeśli chodzi o zespoły wojewódzkie.

Panfilova życie tragicznie przerwany w wieku 46 lat, kiedy został zabity w swoim mieszkaniu przypadkowy znajomy. Miesiąc wcześniej, choreograf musiał zaprezentować swoje „Dziadek do orzechów” w wersji baletowej, że krytycy nazwali tragiczne, ponieważ pokazuje, że świat pozbawiony złudzeń i zaludnione przez złe szarych myszy.

"Jewgienij Panfilov Ballet"

Ta grupa taneczna jest obecnie uważana za jedną z najbardziej znanych prowincjonalnych zespołów baletowych w naszym kraju. Nie jest to zaskakujące, ponieważ wielokrotnie i skutecznie reprezentowana Perm w wielu krajowych konkursach teatralnych. Tak więc, w 2006 Panfilov Ballet został laureatem nagrody „Złota Maska” dla jednego aktu baletu „Klatka dla papug”, utworzonej przez założyciela firmy.

Krótko przed śmiercią, choreograf umieścić na scenie berlińskiego teatru „Tempodrom” balet „Życie jest piękne!”. Jest on oparty na muzyce 7th Symphony Dmitriya Shostakovicha i działa przez kompozytorów radzieckich kompozytorów 30-50-tych. Wtedy ten występ został przeprojektowany dla firmy Perm i był nazywany „blokada”.

„Balet grube” Evgeny Panfiłow

W 1993 roku, unikalny trupa choreograficzny powstał w Perm. Jej członkostwo jest otwarte dla kobiet, które mają pełnię ciała w połączeniu z mobilnością i wewnętrznym ogniem. Jak sam przyznał, Evgeny Panfilov, „grube Balet” został stworzony, by nie szokować publiczność. Wybierając jako aktorki dają Rubens ciało, choreograf po prostu chciał pokazać, że otyłe tancerze mogą być tak piękne, plastik niż cienkie osób.

Obecnie firma jest zaangażowana w tworzenie kobiecych groteskowych show z kobiet z krzywego kształtu na scenie „Jewgienij Panfilov Ballet”. Pomysł tworzenia spektakli, gdzie w rolach głównych zaangażowanych tancerka z niezwykłą cerę, początkowo wydawało się dziwne. Wielu zdecydowało, że firma wprowadzi tylko pokazuje komedie, ale zespół złamał wszelkie stereotypy. Że istnieje tylko jeden występ „Baba. 1945 „za który firma otrzymała” Złotą Maskę „!

„Balet grube” Evgeny Panfilov jest popularny daleko poza granicami naszego kraju. W szczególności, odwiedził 25 miast w Niemczech i 40 miast w Wielkiej Brytanii, gdzie jego występy wywołały prawdziwą sensację.

„Podziemny krąg”

Będąc niepohamowaną eksperymentatora, Jewgienij Panfilov zawsze chciał stworzyć coś nowego. Tak więc, w maju 2001 roku choreograf założył „Podziemny krąg Evgeny Panfilov”, który zawierał tylko tancerzy. Jednocześnie, program premiera „Rhapsody męska”. Innym znaczącym zespół Panfilova praca stała się wystawa „Weź mnie jako …”, a następnie publiczność przedstawiony jeden akt baletu „Surrender”, co oznacza, nowoczesne show taneczne przesiąknięta wice świat walcowanie do otchłani i nawet nie świadomy tego, jak blisko jest do jego śmierci.

repertuar

Wszystkie trzy grupy, które działają na scenie teatralnej Panfilov, mają szeroki i ciekawy repertuar. W poszczególnych występów rosyjskich piosenek „8”, „Romeo i Julia” i „blokada” więcej niż jeden rok rysować pełne domów. Pomimo faktu, że założyciel teatru od dawna nie żyje, położył je starannie zachowane tradycje. Ci, którzy byli w teatrze w czasie, gdy był żywy Panfilov pamiętać, że występy umieścić je wszystkie wyglądają tak świeże, ale stanowią one nutę nostalgii. Szczególnie możemy polecić zobaczyć pokaz składający się z najlepszych miniatury metrów poświęcony jego pamięci. Jest laureatem „Złotej Maski” w dwóch kategoriach i jest utrzymywany w stałej wyprzedane.

gdzie jest

„Jewgienij Panfilov Ballet” (Perm) można zwiedzać przechodząc do: Paul Street, 185. Aby się tam dostać, trzeba dostać się do przystanku autobusowego lub ulicy lokomotywa na autobusy №№ 9, 14, 10, 15, lub zatrzymać Dzierżyńskiego Plac tramwajem № 3.

Teraz już wiesz, co to balet stworzony przez Evgeniem Panfilovym i czym on jest znana. Mamy nadzieję odwiedzić przynajmniej raz w jednym z przedstawień i uzyskać prawdziwy zachwyt!