679 Shares 2568 views

Wojsko faraona w starożytnym Egipcie. Jakie są cele faraonów przechowywane wielką armię?

Starożytny Egipt był krajem o monarchii absolutnej. Cała władza w kraju została skupiona w rękach jednej osoby – faraona, żyjącego Boga na ziemi, że Egipcjan uwierzył. Starożytny Egipt nie był stan agresywny, ale wojna się często bratobójczej, potem, po fuzji, w defensywie. A gdy stan zyskał siłę, a następnie zaczął przeprowadzać agresywne kampanie do sąsiednich terytoriów.

Jakie są cele faraonów przechowywane wielką armię?

  • W pierwszej kolejności – jest, oczywiście, obrona. Ciągłe najazdy sąsiednich plemion były brutalne i dewastacji gruntów.
  • Po drugie – jest to maksymalny wzrost liczby niewolników dla uprawy ziemi. Najazd Nubia i Syria, masy Egipcjan wjechał niewoli mieszkańców tych krajów.
  • Trzecim celem – w posiadanie źródeł surowców (metal, drewno), więc niezbędne do rozwoju gospodarczego slave. W celu otrzymania niezbędnych materiałów, wykonane kilka morskich wypraw Fenicją i Krecie. Dla celów rabunku były wypełnione wędrówki Palestyny i Nubian. To właśnie cel faraonowie przechowywane dużą armię. Jak widać, bez niej nie ma po prostu dość.

wojsko faraona w starożytnym królestwie

Pierwszy armia stoi zaczęły powstawać w tym okresie. Do jego dobrych żołnierzy służby otrzymali ziemię. Główną częścią była Milicja wielomianami Egipt (obszarów). Stanowiły one mniejszą część najemników (głównie Nubians). Oryginalny sprzęt armii był naiwny. Główną bronią – łuk i strzały. Dodatkowe elementy obejmują Mace, sztyletów i włóczni. Kask został wykonany ze skóry, drewnianej tarczy i przytulny z tego materiału. Jednostki nie były – wszyscy żołnierze należeli do piechoty. po raz pierwszy rozpoczął budowę fortyfikacji.

Środka Army

Charakteryzuje się on ulepszonego ubioru. Nowe łuki pomógł zwiększyć zasięg strzały latające do 180 metrów. Po raz pierwszy w urządzeniu pojawiają się wozy. Ulepszony organizację armii, nie było grupy o wąskiej specjalizacji, na przykład, łuczników, włóczników, piechoty z mieczami. Każda jednostka posiada pewną liczbę żołnierzy – od 4 do 600 osób. Każda prowincja zbieranie ochotników spośród młodych ludzi, którzy po służbie do życia cywilnego. Znaczna część nadal były najemników z Nubii. Faraonowie w starożytnym Egipcie uczestniczył w kampaniach wojskowych, ich rydwan zawsze prowadził armię. Faraon nosił w specjalne szaty, co było niezbędnym atrybutem kapeluszu koloru niebieskiego.

Armia egipska w Nowym Królestwie

W tym czasie, wojsko i stać się renomowana hierarchii zajmował trzecie miejsce z książąt, do faraona i jego wezyrowie. Ciągłe najazdy wojowniczych sąsiadów zażądał lepszych broni, w wyniku miecze były proste i kształcie półksiężyca ciała żołnierzy broniła powłokę skórzaną z szyte na jego platyny metalu. Było strukturę i wybrane rodzaje sił inną amunicję.

Wszystkie broń należała do państwa w czasie pokoju i przechowywane w specjalnych magazynach, a tylko wojownicy rydwanów kupił na własny koszt. Trzon armii pozostał liczną piechoty. Główną siłą uderzające były rydwany – one mogą poruszać się szybciej, zapewniają większą mobilność i mobilność. Rydwan zwykle dwie osoby stojące – jeden zarządzany przez niego, a drugi – strzał z łuku. Przywilej, aby przejść do walki nie obsługiwanym przez wszystkie na wozie, a tylko ludzie ze szlachty, często podawany przez jej młodych książąt, synami faraona.

wojsko faraona w marcu przeniesiony, podzielone na mniejsze jednostki. Podczas długich i wyczerpujących stacji obozowali. Według organizacji armii egipskiej, bitwa rozpoczęła się rydwany, one pokryte z tyłu, a następnie przez jednostki piechoty.

I wojska faraona

Kolejna odpowiedź na pytanie, w jakim celu faraonowie prowadzonego dużą armię, jest to, że nie było potrzeby, aby chronić samego faraona. Rządzący zawsze przede wszystkim polegać na wojsku. Oznacza to, zniewolenia i ucisku nie tylko wrogów, często z jego ludzi. Jest to istotne wsparcie dla powstań i zamieszek. Było to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do Nubijczyków, byli profesjonaliści, i zarabiać na nim. Ale jest też inna strona medalu. Armia – to także znacząca siła polityczna. I bardzo często nie jest tylko chronione faraonów, ale również aktywnie przyczyniły się do fabuły i obalenia władcy.

Ciężkie warunki naturalne, potrzeba budowy urządzenia nawadniające, kult zaświatach iw rezultacie, duża i kosztowna budowa piramid, obrony przed wrogami zewnętrznymi – to wszystko wyjaśnia, w jakim celu faraonowie przechowywane dużą armię. Niewolnicy musiał być gdzieś zabrać, lepiej nadaje się do tego egipskich sąsiadów i do wychwytywania oczywiście potrzebne stałą i profesjonalną dużą armię.