153 Shares 3904 views

Bajka „Wilk i baranek”. Porozmawiajmy o dziełach Ezopa i Kryłowa

Niektóre z najbardziej znanych bajkopisarz – jest Ezopa i Kryłowa. Te wielkie ludzie mogą znaleźć pracę, która nazywa się bajka „Wilk i baranek”. Działka z dwóch rzeczy są podobne, ale istnieją różnice. Po pierwsze, możemy rozważyć utworzenie starożytnego greckiego bajkopisarz. W przeciwieństwie do dzieł rosyjskiego poety, w bajce Ezopa jest napisany w formie prozy. Istnieją inne charakterystyczne cechy.

Bajka „Wilk i baranek”, napisany przez Ezopa

Zaczyna się od opowieści o wilku widział jagnię. On beztrosko pili od rzeki. Wilk chciał wymyślić pretekst, który pomógłby mu jeść jagnięcinę. Predator poszedł w górę. Powiedział, że został poruszony baranek wodę, a on nie może pić. Stał słabe wymówki, bo stał pod prąd i woda ledwo dotknął wargami, więc nie mógł tego zrobić. Wilk wpadł nowej opłaty. Według niego, w ubiegłym roku jagnię skarcił złe słowa ojca. On również odrzucił oskarżenia, mówiąc, że nie było jeszcze na świecie, a następnie, więc nie mógł przeklinać nikogo. Następnie drapieżnik złożone maski bojownika o sprawiedliwość. Wszystkie takie same, miał zamiar zjeść swoją ofiarę, choć zręcznie uzasadnione.

Pokazuje bajka Ezopa „Wilk i Lew”, łotr będzie jeszcze zrobić zły interes, jeśli myślisz o, mimo szczerej wymówki. Teraz możemy rozważyć, pisze na ten temat w ciągu kilku stuleci, kolejny bajkopisarz.

Iwan Kryłow pisze o tej samej sprawie

Bajka „Wilk i baranek” napisany Ivanom Andreevichem w formie wiersza. Baranek przyszedł do potoku do picia. Został zauważony przez głodnego wilka. On po prostu nie jeść zdobycz, a prawie postanowił działać na drodze prawnej, działającą jako prokurator. Pierwszy drapieżnik powiedział, że jagnięcina muddies wodę. On jest bardzo kulturowo uzasadnione. Po tym wszystkim, że pije się w najniższym punkcie potoku, więc nie mogę tego zrobić. Wilk potem zorientowali się, że dziecko było niegrzeczne do niego latem ubiegłego roku. Lamb powiedział, że jeszcze nie urodziła. Toothy zrezygnował i obwinia dziecko, że to jest jego brat, potem zaprzeczył. Tak było słowna konfrontacja wilka i baranka. Bajka kończy się drapieżnika realizowany niepowodzenie jego niedyskrecji wymówek, przyznając, że on po prostu chce się jeść. Losy produkcji zamknięto.

Porównać dwa produkty

Bajka „Wilk i baranek” Krylova fabuła jest bardzo podobna do tytułowego Aesopian. Różni się ona tym, że jest napisany wierszem, na początku była ona zawarta. Mówi, że słaby z silnym zawsze jest winien. Ma masy dowodów w historii. Aesop produkt prowadzi również do tego wniosku.