180 Shares 1831 views

Co to jest worek Ambu i jak go używać?

Z pewnością niewiele osób wie, że tego worka Ambu. Po tym wszystkim, to urządzenie nie jest przeznaczone do użytku domowego.

Przegląd

Zawór worek maski – urządzenie medyczne, które są wykorzystywane do wentylacji mechanicznej. Takie urządzenie jest wykorzystywane dla tych pacjentów, którzy z upośledzeniem oddychania. Jej nazwa, jednostka ta jest zobowiązany najpierw do producenta (Ambu). Nawiasem mówiąc, to powstała w 1956 roku jako inżynier i profesor Ruben Hesse specjalnie, aby zapobiec epidemii polio. Jednak należy zauważyć, że dzisiaj reprezentowany przez jednostkę, a często określa się w następujący sposób: „oddychaniem Maszyna ręcznie” „Manual torbę reanimacji”, „torba” lub oddychanie resuscytacji

Gdzie stosować?

Jak wspomniano powyżej, worek Ambu nie jest przeznaczony do użytku domowego. Wszakże takie urządzenie to standardowy zestaw karetek, a także stosowane w działach intensywnej terapii i anestezjologii. Należy zauważyć, że jest to często stosowane w trakcie eksploatacji, w celu połączenia urządzenia elektrycznego mechaniczną wentylację.

Główne rodzaje

Ambu Torba posiada wiele odmian. Ponadto, worek może być wypełniona takiego urządzenia, a powietrze z otoczenia, i podłączony pojemnik z tlenem. Dość często, procedura przeprowadzona za pomocą tego urządzenia, w porównaniu do sztucznego oddychania, tzw „usta-usta”. Jednak, dla porównania, ta metoda jest bardziej proste, higieniczne i skuteczny.

Obecnie producenci wytwarzają różne rodzaje urządzeń medycznych, które różnią się nie tylko wyglądem, ale także przy okazji są wykonane z dowolnego materiału. Na przykład, torebka wielokrotnego AMBU wytrzymać autoklawowanie do 20 cykli, jak wykonana z silikonu. Jak dla urządzeń jednorazowych, tym częściej są one wykonane z PCV.

Ambu worek: jak korzystać?

Móc używać tego urządzenia są wymagane do wszystkich lekarzy i pielęgniarek. Jednak, aby opanować technikę wentylacji mechanicznej może być zwykłym człowiekiem. W tym celu pacjent wyrzuca z powrotem urządzenie głowy podjętą maska palec wskazujący i kciuk lewej dłoni, a następnie stosowane do twarzy pacjenta i przycisnął, wspierając żuchwę. Ponadto, prawa ręka jest konieczna, aby wycisnąć mieszek lub torba, dzięki czemu pełny głęboki oddech. Wydech powinien być bierny. W tej o normalnych dróg oddechowych (górną) zapewnia przedłużenie szyi pacjenta i wprowadzenia powietrza do jamy ustnej (można donosowo).

W tym przypadku, jeśli CPR należy wykonać w znieczuleniu to jest wykonane przy użyciu specjalnej maszyny znieczulający ręczne lub automatyczne respiratora. W tym celu, lewa ręka jest zobowiązany do podjęcia maskę i docisnąć go do twarzy ofiary, przytrzymując dolną szczękę. Prawa ręka powinna być rytmicznie ściskać worek oddechowy. Nacisk wywierany na torby powinny być przeprowadzane płynnie, szybko i łagodnie. Po osiągnięciu normalnego unoszenie klatki piersiowej i ramienia pacjenta musi być obniżona do biernego wydech.