867 Shares 5524 views

przetoka odbytnicy

Przetoka odbytu jest ruch, który znajduje się pod skórą w okolicy odbytu. On łączy skażoną gruczołu odbytu i skóry w pobliżu odbytu. Przyczyny przewlekłego stanu zapalnego, które prowadzi do tworzenia się przetoki może chirurgia, resekcja odbytnicy, urazu, złamania, w tym obszarze, w 95% przypadków – ostre ropnia.

Nie każdy pacjent z ostrym paraproctitis rozwój przetoki odbytu. Ale jeśli ropień otworzyć, drenażu, ale nie całkowicie usunąć zewnętrzną bramę dla kontroli zakażeń, doprowadzi to do tego, że ropa będzie stale przepływać do światła przetoki. Wszystko to prowadzi do powstania nacieków zapalnych i wgłębień z ropą, przetoki zewnętrznej ściany rozpocząć sklerotyczne i ściany wewnętrzne pokryte ziarniny.

Początkowo zapalenie gruczołu pęcznieje utworzona ropa szuka sposobu, dzięki luźnej tkanki w odbytnicy i przez skórę na zewnątrz w rejonie odbytu. Utworzony w ten sposób wewnętrzny i zewnętrzny otwór fistulous. Klinicznie wyróżnić:

  • pełna (zewnętrznej) przetoka towarzyszy ciągłe palenie, sanies i ropy w ostrych i poczucie dyskomfortu, niedogodności podczas wypróżniania względu na pogrubienie skóry podczas remisji;
  • w niepełnym wymiarze godzin (wewnętrzny) przetoka odbytnicy, objawy, które są takie, że w okresie remisji nie powoduje dyskomfort i prawie nie objawiać, ale zaostrzenie stanu pacjenta pogarsza się.

Choroba występuje w falach. Pogłębienie występuje podczas Blockage przechodzi kiedy pacjent martwi bólu w odbycie, pogarsza defekacji. Pacjent ma gorączkę, bóle głowy, zaburzenia snu i cierpi siła martwi posokę i przerywanego rozładowania ropą. Istnieje silne podrażnienie skóry, pieczenie i swędzenie, więc pacjenci wymagają częstego mycia i zmieniających się klocki.

Po otwarciu wnęk są zapalenie izolacja poprawia znacznie zmniejsza się niewystarczające, wydajność jest ograniczona. Długie procesy zapalne występujące w tkance adrectal prowadzić do powikłań przetoki. Może nadejść deformacji zwieracza odbytu kanał i mięśni tworząc bliznę, które naruszają normalną pracę i prowadzić do nietrzymania zwieracza odbytu. W najbardziej skomplikowanych i poważnych przypadkach złośliwej transformacji przetoki mogą wystąpić.

Diagnoza „przetoki odbytu” stawia proctologist – ekspert, który przeprowadził badanie odbytnicy chorą cyfrowej na krześle w warunkach ambulatoryjnych. Po pewnym szkolenie pacjenta, aby potwierdzić rozpoznanie, badanie endoskopowe jelita grubego – sigmoidoskopię. W tym przypadku można wizualnie zobaczyć błonę śluzową wziąć chusteczkę biopsji, przeprowadzić diagnostykę różnicową w przypadku podejrzenia nowotworu.

Jeśli to konieczne, wykrywanie przetoka zewnętrzna, oraz wyjaśnienie lokalizacja miejsca przetoki wykonać USG – ultrasonografia. Aby określić kierunek przesuwa lokalizacja przetok wewnętrznych muszą wydać fistulografii. Badania te pomagają w celu potwierdzenia, że pacjent ma przetoki odbytnicy lub wykluczyć diagnozę.

Konserwatywny leczenie jest nieskuteczne, i służy jako profilaktyce pooperacyjnej wznowy. Operative interwencja specjalisty w szpitalu w znieczuleniu ogólnym lub w znieczuleniu zewnątrzoponowym. Tryb pracy w zależności od położenia w stosunku do przetoki zwieracza stopień bliznowacenie tkanki, obecność i ilości ubytków ropnych w tkance. Ale w każdym przypadku, gdy pacjent odkrył odbytnicy przetoki, operacja jest nieunikniona.

Najkorzystniej występuje w intrasfinkternyh pooperacyjnej przetoki. Najbardziej technicznie trudne do przeprowadzenia operacji w transsfinkternyh i ekstrasfinkternyh przypadkach. Jest to szczególnie trudne w przypadku skomplikowanych ruchów rozgałęzienia w razie potrzeby do tkanki całkowicie akcyzy, które uczestniczą w tworzeniu przetoki oraz zachowanie funkcji zwieracza.

W okresie pooperacyjnym, pacjent powinien być wykonane z opatrunków levomikol, łaźnię z nadmanganianem potasu, a potem z rumianku lub nagietka. Cały proces gojenia trwa około jednego miesiąca.