491 Shares 6979 views

Interesujące fakty na temat przyrody i zwierząt. Ciekawostki o naturze dzieci

Ciekawostki o przyrodzie – temat, który być może jest zainteresowany wszystkim, niezależnie od wieku, statusu społecznego czy sytuacji finansowej. Człowiek z natury bardzo ciekawski. Próbuje wchłonąć tak wiele różnych rodzajów informacji. Coś zwleka długo w pamięci, coś niemal natychmiast zapomniał, coś może niespodziewanie pojawia się w rozmowie.

Nawiasem mówiąc, nie wszyscy myślą o tym, że, na przykład, ciekawostki o przyrodzie dla dzieci w potrzebie kolejnej dostawy. Dziecko nie dostrzec mnóstwo liczb i dat i suchych danych dźwiękowych do niego jako niespójnego bełkotu. Dlatego, aby zapewnić informacje niezbędne dla części dzieci, rysunki towarzyszące i historię prowadzącą pytania.

Ten artykuł porusza wiele interesujących faktów na temat przyrody i zwierząt. Oczywiście, zapoznanie czytelnika jako młodego i dorosłego z pełnej listy jest niemożliwe ze względu na bogactwo informacji. Jednak najciekawszym staraliśmy się zabrać.

Rozdział 1. Te niesamowite pustynia

Uważa się, że na Ziemi istnieją tylko 2 duże, ale bardzo się od siebie różnią, Antarktyda i pustynie Sahary. Pierwszy lód i dlatego prawie martwy, drugi latem przypomina dostarczane do patelni ognia i zbyt słabo zaludnionych. Podobieństwa Obie można nazwać 180-metrowej wydmy, śnieg i piasek dla jednego do drugiego.

T. k. Jesteśmy bardziej przyciąga do interesujących faktów z życia natury, pomówmy o innym biegunie pod względem temperatury na planecie, która, o dziwo, jest całkowicie do zamieszkania i dość gęsto zaludnione. To Death Valley. Obecnie żyje 55 gatunków gadów i 40 gatunków ssaków. Dodatkowo, pustynia jest domem dla 545 gatunków roślin. Bez problemu można zobaczyć 15 gatunków ptaków, 13 gatunków ryb nawet.

Ogólnie rzecz biorąc, za oschłości rekord świata jest uważana za obszar na pustyni Atakama, gdzie trudno jest sobie wyobrazić, nie padał deszcz przez cztery stulecia.

Jak wiadomo wszystkim Sahary często dmuchać takie silne wiatry, które w nocy udaje im się zdmuchnąć pustyni miliona ton pyłu i piasku. Najwyższy punkt Sahary 3415 m – jest Emi Couso.

I wreszcie, piękne. Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy wiemy, że słynny miraże pustyni. Na przykład, w jednym z ich roczna ustalona Sahara prawie 160.000. Teraz nawet wydał specjalną kartę podróży, aby umieścić na nich szlaki karawan, gdzie oznaczał miraże punkt obserwacyjny.

Sekcja 2: W jaki sposób zwierzęta przystosowują się do ciepła

Brak wilgoci zmusza mieszkańców pustyni, aby dostosować się do życia w różnych sposobów. Na przykład, jaszczurki Molotch opracowano unikalną zdolność do gromadzenia wilgoci skóry. Przez cały płyn, który dostaje się na jej skórze, płynący przez mikroskopijnych kanałów między wagą w ustach jaszczurki. W szczególnie suchym sezonie jaszczurki chowa brzucha w wilgotnym piaskiem, usuwanie wilgoci z już.

Pustyni najbardziej znanych zwierząt – wielbłąda. Może on poruszać się po ruchomych piaskach, nawet w 60-stopniowym upale. Garb ma tłuszczu zapasowego, który w razie potrzeby przekształca się w wodzie. To dzięki tej Wielbłądy mogą żyć 30 dni bez picia. Jednakże, po osiągnięciu wody pili 90 litrów w ciągu zaledwie 10 minut.

Desert Scorpion ekstrahuje się wodę z pożywienia, a jej twarda powłoka zapobiega odparowywaniu wody z ciała. Gdy nie ma żywności przez dłuższy czas, skorpion może głodować rok lub dłużej bez żadnych konsekwencji.

Na pustyniach Ameryki Północnej mieszka skaliste białko – prawdziwy mistrz wytrzymałości. To może równie dobrze nie pić w ciągu 100 dni, jedząc tylko suchy pokarm: jej własny organizm produkuje wodę.

Tutaj naprawdę niekończące się tajemnice natury. Ciekawostki można znaleźć na każdym kroku.

Sekcja 3: Co my nie wiedzieliśmy o Antarktydzie?

Czy wiesz, że słowo „Antarctica” jest tłumaczone na język rosyjski oznacza „naprzeciwko Misia”? W międzyczasie, to prawda.

Ponadto należy wspomnieć, że nie jest częścią każdego państwa, niezależnie od rezerwy ogólnej, stworzony specjalnie do badania natury i przyrody. Nawiasem mówiąc, nie każdy wie, że nie ma strefy czasowe w Antarktyce.

Jaka jest rola tego kontynentu w życiu na Ziemi? Jednym z najważniejszych! W lodzie Antarktydy jest 70% wody słodkiej na naszej planecie. Oczywiście, my natomiast nie należy go używać. Ale eksperci twierdzą, że przyjdzie czas, kiedy z niego naprawdę, wiele będzie zależało.

W tym interesujących faktów na temat charakteru tej części świata, oczywiście nie koniec. Ten kontynent jest również znany jako miejsce do ustalenia liczbę rekordów, w tym: suchy, zimny, promieniowanie słoneczne i bardzo silne wiatry.

Nawiasem mówiąc, jak się okazało, całkiem Antarktyda nie ma stałych mieszkańców, tylko naukowcy są tymczasowe mieszkańcy tych miejsc. Co do zasady, w okresie zimowym liczba specjalistów znajdujących się na Antarktydzie, nie więcej niż 1 tysiąc osób, a latem -. 5 tys.

Należy pamiętać, że typowy „lato” miesiąc w Antarktyce jest luty.

Rozdział 4. Penguins – unikalne zwierzęta ekstremalnych południe

Jeśli przeanalizujemy szczegółowo charakter ciekawych faktów, które z pewnością udowodnić, że podanie przez tych ptaków jest po prostu niemożliwe. Bardzo są niesamowite, a ich życie nie przestaje zadziwiać nawet doświadczonych naukowców.

Więc pingwinami. Mężczyźni niektórych z nich przyciągają uwagę, że jaja klapa zamiast samic że cały ten wolny czas spędzają w oceanie. Urodzone rodzice karmić pisklęta w czasie, odbijanie wpół strawionego pokarmu w ustach dzieci.

Pingwiny maskowe budują gniazda z błota, małych kamieni. zwany „makarony” w Anglii i Stanach Zjednoczonych tych ptaków. Zaskakująco, było określenie kiedyś nazwał modów.

Ogólnie rzecz biorąc, na ziemi, ptaki te wyglądają bardzo niewygodne, ale po ich dostać się do wody, ich łaski i zwinności możliwe w dosłownym znaczeniu tego słowa zawiści.

Jednak, jak się okazuje w praktyce, pingwiny wolą suchy ląd, wydając minimum czasu w wodzie.

Rozdział 5. Ciekawostki o charakterze: bezgraniczna Pacyfiku

Ten odcinek powierzchni wody jest słusznie uważane za największe na świecie. I nie jest to zaskakujące, ponieważ zajmuje 1/3 powierzchni planety.

Nie każdy wie, że nazwa Pacyfiku dał słynny badacz XVI wieku. Magellan. Dlaczego to? Chodzi o to, że naukowiec, jakimś cudem udało się przezwyciężyć nie tylko wodę bez burz, ale także rzetelnego wiatru.

W ogóle, w wodach ogromnej części Oceanu Spokojnego wielu wysp, z których niektóre są uprawiane w dosłownym tego słowa znaczeniu na szczyty podwodnych raf koralowych. I tam są te, które kiedyś były formowane in situ podwodnych wulkanów.

Eksperci ustalili, że najwyższe fale na świecie jest zaznaczone na Pacyfiku. Na przykład, u wybrzeży Korei, czasami osiągnąć 9 m.

Średnia głębokość Pacyfiku – 4,2 km. A tak przy okazji, to jest tutaj ponad gór podwodnych niż w jakimkolwiek innym oceanie. W częściach peryferyjnych mają depresję, najgłębsze – Mariana.

Rozdział 6. Największą Animal Planet

Kiedy ruszyliśmy każdy, nawet wszystkie losowe, ale ciekawostki o przyrodzie dla dzieci, niemowlęta wielorybów są zazwyczaj związane ze zwiększonym zainteresowaniem. Tak i dorosłych. To jednak nie jest zaskakujące. Uważane za największe i najbardziej wydajne są zarówno najbardziej enigmatyczny ssaki glob.

Nawiasem mówiąc, dla wielu narodów wieloryby są święte zwierzęta. Na przykład w Wietnamie, interesujących faktów na temat charakteru historie są zawsze uzupełniane, a czasem nawet mity i legendy o życiu tych gigantów wodnych.

Jednym z zaskakujących zwyczajów szarego wieloryba jest kojarzenie trójkę. Akcja dotyczyła kobiet i 2 samców. Do tej pory nawet plan, aby utworzyć pierwszą farmę wielorybów na świecie w japońskim mieście Hirado. Jednak projekt jest wątpliwa z punktu widzenia osiągnięcia określonych rezultatów, ponieważ pewnego dnia wieloryb zjada 150-230 kg ryb. Czy warto inwestować pieniądze w nim? Czy nie byłoby taka kampania jest nieopłacalna, czas pokaże.

Ale jeśli chodzi o ekologię, cierpią z powodu naszych działań. Na przykład stwierdzono, że jeśli w pewnym momencie na świecie masowo wieloryby beaching siebie, a potem zrobić, najprawdopodobniej ze względu na wpływ na ich sonarów wojskowych. Dlaczego tak się dzieje? Chodzi o to, że wieloryby postrzegają świat głównie poprzez kontakt z wyższymi częstotliwościami, one znikną, a tym samym przestaje poruszać się w przestrzeni.

Nie wspominając, że wieloryby są jedynymi ssakami oprócz nas, którzy śpiewają. Najkrótsza „aria” olbrzym trwa około 6 minut, a najdłuższy – czasami nawet do pół godziny. I ciekaw co z kaszalota wieloryba należy do największych mózgu, o wadze do 8 kg. Dla porównania, niebieski mózg waży tylko 3 kg.

Rozdział 7. Ciekawostki przyrody nieożywionej: Jakie są wulkany

Każdy wie, że wybuch ogromnego wulkanu spowodować poważne konsekwencje, takie jak deszcz ognia, globalnych zmian klimatycznych i innych katastrof, w porównaniu z którym zniszczonych domów i zniszczonych gruntów rolnych suschimi wydają się drobiazgami. Na szczęście dla nas, tak wielkie i niebezpieczne wulkany wybuchają rzadko, raz lub dwa razy na 100 tys. Lat.

Największy z odnotowanych erupcji jest traktowana jako aktywność wulkanu Tambora, położony na indonezyjskiej wyspie Sumbawa. Jego erupcja kosztowała życie 100 tys. Man. Nawiasem mówiąc, naukowcy uważają, że jest w Indonezji jest najwyższa liczba aktywnych wulkanów, ich liczby – 76 szt.

Ciekawe i niezwykłą zdolność do wulkanu do dalszego wzrostu – gromadzenie lawą i popiołu w czasie, zwiększając jego wysokość.

Kelimutu wulkan w Indonezji na jej szczycie znajduje się 3 niezwykłe jezioro, od czasu do czasu, uzyskały turkusowy, zielony, czarny lub czerwony kolor. Takie przekształcenia spowodowane gazy reakcyjne wulkanu reagować z różnych minerałów.

Oto tylko kilka niesamowitych faktów:

  • Najwyższy wulkan na naszej planecie jest uważany Mauna Loa (4 tys. M), który znajduje się na Hawajach.
  • Większość z atlantyckich wysp powstały właśnie w wyniku aktywności wulkanicznej.
  • Aso wulkan położony na około. Kiu-Shiu w Japonii, uznawany za największego wulkanu. Jego krater ma szerokość 14 km, długość – 23 km, a głębokość – 500 m.
  • Najczęstszymi erupcje występują w sverhvulkana Izalco, znajduje się w Salwadorze, on wybucha co 8 minut.

Sekcja 8. Najbardziej tajemnicza planeta zwierząt

Ogólnie rzecz biorąc, oczywiście, są one na Ziemi dużo. I, w zasadzie, o każda żywa istota może mówić bez końca, zatrzymując się na jego unikalne zdolności i stylu życia. Będziemy jednak wspomnieć najbardziej, naszym zdaniem, oszałamiające.

Diabeł tasmański – drapieżnik, bliski „kuzyn” hiena że wygląda zarówno psa i małego misia. Podczas starć zwierzę emituje przerażający ryk i wycie dźwięki. Siła szczęk w stosunku do masy tego zwierzęcia jest ogromna. W tym roku jest niekwestionowanym mistrzem świata. Ponadto, należy zauważyć, że w żołądku w Tasmańskiej diabła może trawić wszystko, nawet na przykład gumy i folii. Interesujące jest to, że diabeł tasmański jest dość łatwe do pociągu, a nawet staje się oswoić.

Battleship – to wspaniałe zwierzę, którego Hiszpanie nazywają „mała forteca”. Najmniejszy Armadillo – Pink ( „Fabulous”), to jest wielkości małej wiewiórki. Gigantyczny pancernik ma długość 1,5 m. Na widok pancerniki niebezpieczeństwo, że tak powiem, „spasować”, stając się praktycznie niezniszczalny.