137 Shares 7935 views

Frez frezarka do metalu: rodzaje, zastosowanie, ocena

W celu uzyskania struktury metalu właściwej i pięknym formą, a także doskonałych parametrów określonych w projekcie, że niezbędne jest wykonanie przetwarzania wszystkich elementów. Do tej pory, aby rozwiązać ten problem, istnieje kilka sposobów, ale najbardziej popularny z nich jest frezowanie. Tylko jak precyzyjnie wykonywać tych prac będzie zależeć od odpowiednio dobranej nóż, który opowiada ciętego materiału. W celu wybrania najbardziej odpowiedniego rodzaju instrumentu, trzeba przestrzegać pewnych kryteriów, wśród nich – odmiany i ilości pracy; jakości metalu, ale grubość i miękkość; jakości wykończenia powierzchni, które mogą być pierwotne lub wtórne; geometryczny kształt podstawy, który może być płaski. Przeprowadza się przy użyciu krajarki mogą być szczelinami lub otworami. Między innymi, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wymiary określone dokładności. Cena frezy do metalu może być równa 300 rubli i powyżej.

Jeśli zamierzasz wykonywać pracę masowej, które obejmują tworzenie kilku rodzajów powierzchni z różnych linii, trzeba zwrócić uwagę na zestawy. Cost Cutters do metalu w tym przypadku będzie znacznie niższa, a wiele urządzeń pozwala wykonywać kilka rodzajów pracy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Jeśli potrzebujesz frez do frezarki do metalu, a następnie zakup w pierwszej kolejności ważne jest, aby zastanowić się, jakie producent wykonany produkt. Musisz wybrać marek, które są zakwalifikowane przez doświadczenia i czasu, aby uniknąć niskiej jakości ostrzenia, szybki rozpad lub nieprawidłowe parametry cięcia na odcinki. Poniżej znajduje się lista producentów, który jest zalecany przez profesjonalistów: Bosch, Hahnreiter, Optimum, „atak”, „Tool-service”.

Drugą rzeczą, którą należy zwrócić uwagę, gdy młyn został zakupiony przez frezarkę do metalu, jest zasada działania mechanizmu. Jest to ważne przy wyborze cięcia narzędzia maszynę jakości. Zatem instrukcja nóż może być automatyczne lub półautomatyczne urządzenie. Do tego urządzenia będzie znaleźć odpowiednią dyszę. Eksperci doradzają, aby wziąć pod uwagę zgodność z montażu wewnętrznego. Parametr ten jest ważny, jak również jakość powierzchni roboczej. Konieczne i obecność forniru, który jest wymagany, aby były dopasowane do części obrotowych powierzchni mechanizmu.

Dobór średnicy frezu i jakość ostrzenia

Gdy kuter został wybrany do frezarki do metalu, konieczne jest, aby zwrócić uwagę także na wymiary, które wpływają na użyteczność sprzętu i kosztów. Każdy artysta musi wybrać najbardziej odpowiednią kombinację. Zgodnie ze strukturą noża może być prefabrykowany lub monolityczne. Między innymi, tym lepiej będą ostrzone narzędzie, jakość projektowania cięcia będą wyższe. Dla jego realizacji będzie musiał spędzić dużo mniej czasu. Profesjonaliści nie radzę wybrać nóż, który posiada unikalną ostrzenie. Może to być zarówno zalety, jak i wady. Taki nóż trudno byłoby oprzeć odzyskiwanie po robi się nudne. Wielu konsumentów lubią oferują szereg producentów, co wyraża się w wymiennych noży. Stanowią one najbardziej długotrwałe użytkowanie.

Wybór materiału elementu tnącego

Jeśli potrzebujesz frez do frezarki do metalu, ważne jest to, że materiał, z którego produkowane są elementy tnące. Najważniejszą jakości materiał narzędzie, które nie będą zależeć od wahań Cutter Design. Najszerzej stosowane produkty węglika w tym zakresie, które są przeznaczone do pracy w metalu. Jest to spowodowane wysokim poziomie odporność cieplną.

Dlaczego węglika wolframu wierteł

Wśród zalet tych produktów należy zauważyć, poza wytrzymałością i sztywnością instrumentu, które jest tak niezbędne do przeprowadzenia odpowiednich prac. Jeśli chcesz wykluczyć w manipulacji szybkiego nagrzewania, należy wybrać ten rodzaj frezów, jak różnią się one imponujące ciepło temperatury. Jeśli istnieje potrzeba, aby przedłużyć nieprzerwanego leczenia, należy skorzystać z tych elementów, które są wyposażone w wewnętrzny drążek chłodzenia. Frezy węglika są doskonałe do twardych stopów stałe, a wśród nich żelaza, tytanu, stali nierdzewnej i ze stali stopowej.

Młyn do GOSTS metali, które spełniły w produkcji, zazwyczaj pojawiają się również w tym procesie. Jednakże, jeśli zakupiony produkt, który charakteryzuje się niektóre z negatywnych cech pracy, nie jest już konieczne, aby preferować jeden lub innego producenta. W uzupełnieniu do kryteriów wyboru, które zostały wymienione powyżej, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę punkty, które w niektórych przypadkach wystąpić podczas przetwarzania. Można wymienić wywołujący ogrzewanie samego narzędzia i części, a mianowicie wykonanie termokurczliwej wygląd Kawałki materiału zawijania przy formowaniu części sklejenia, przy czym te ostatnie dotyka miękkiej ciągliwy. Można to przypisać, i wibracje.

porady ekspertów

Aby opanować te warunki powinny być traktowane ze szczególną starannością. Objawy te mogą wpływać nie tylko w czasie manipulacji i opóźnić proces. W końcu, można napotkać słabą jakość gotowej części.

Funkcje aplikacji

Jesteś już obeznany z tym, że mielenia nóż , metal nie powinien być unikalny. Jednak trzeba wiedzieć, że istnieją różne rodzaje produktów, które są przeznaczone dla określonych rodzajów pracy. Ważne jest, aby zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi stosowania najbardziej rozchwytywanych frezowanie zgodnie z określonymi procedurami. W przypadku podstaw dekoracyjnych i zgrubnej, w zależności od typu urządzenia powinny być wybierane większe wrażenie średnicy pręta. Zęby muszą mieć duży rozmiar i położenie niższej częstotliwości. W odniesieniu do młyna końcowego, musi on posiadać mniej pióra. Produkty początkowe leczenie powinno być zastosowane do wykończenia szorstki, za ich pomocą będzie można stworzyć zarys kształtu geometrycznego. W tym przypadku kapitan będzie pozbyć się grubej warstwy powierzchniowej.

Młyny do armatury

Do przeprowadzenia takich prac należy stosować produkt odpowiedni profil. Najprostszym rozwiązaniem jest utworzenie kątem pewnego stopnia. W tym celu postanowił użyć frez narożny. Dysze multiprfilowe rodzaje pomóc tworzyć kanały skomplikowanym kształcie.

wycięcie

frezy do obróbki metali mają postać okręgu, którego krawędź zęby są usytuowane. W zależności od zadania, można wybierać różnorodne produkty, biorąc pod uwagę wielkość i czystość zębów. Płyta frez do obróbki metali powinny być dobrane i grubość.

Wykonywanie rowków i półki

Do przetwarzania oraz tworzenia prostych i złożonych kształtach geometrycznych za pomocą noży trójkątne, trapezowe, prostokątne półki. W tym przypadku, może on być stosowany do końcowego metalu młyna jak i terminalu i dysku. Produkty z płytkami okrągłymi stworzy trójwymiarowy kształt.

Na zewnętrznych wnęk o różnych kształtach i typów freza do metalu powinny być stosowane. W odniesieniu do końca, a następnie wykorzystać je do pracy mogą być wykonywane na powierzchni zewnętrznej, jak również podejmowania głębokie rowki wewnętrzne.

wykonywania otworów

W celu przeprowadzenia niezbędnej głębokości otworów, które mogą być przez to jest konieczne stosowanie krawędzi lub frezy. Należą koronowych i metalowych wyrobów. Te ostatnie są zdolne do cięcia metalowej krawędzi otworu. Z tego powodu są one tak duże zapotrzebowanie. Oddzielnie trzeba przeznaczyć młynie kulowym. Jego zastosowanie pozwala skorygować różne formy i dać teksturę powierzchni.

Tapping i zęby

tarcza tnąca do metalu doskonale nadaje się do takich zadań. Między innymi, można korzystać z produktów robaka. Uzyskaj nić mogą być pojedyncze lub wielokrotne narzędzia, z których każdy będzie podniósł osobno. Na przykład, jeden nóż będą wykorzystywane do wykonywania otworów, a drugi – do stosowania nacięcia.

wniosek

Gdy wiesz, co kiedyś ażurowa frez do metalu, jak również inne rodzaje produktów podobnych, można bezpiecznie iść do sklepu, aby upewnić się, że prawo do zakupu produktu, który jest odpowiedni dla Twojego urządzenia. W aspekcie tej ostatniej jest możliwość wykorzystania go w tandemie z różnymi noży w celu przeprowadzania prac w różnych celach. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, trzeba upewnić się, że masz wszystkie dostępne materiały zostały poddane przeglądowi, a także warianty kategorii procentowej. Jedynym sposobem można odebrać ażurowa frez do metalu lub innego materiału eksploatacyjne do frezarek.