89 Shares 5243 views

Który pies lepiej mieć w mieszkaniu? Psy średniej wielkości dla mieszkania

W życiu praktycznie każdej osoby – lub rodziny – prędzej czy później, przychodzi czas, kiedy (i aktywnie dyskutuje o tym pomysł) o wyglądzie kogoś w domu o futrzarskiej i czterogłowej. W pierwszej kolejności popularność zawsze pozostaje psem. A ponieważ zwierzę przez wiele lat staje się członkiem rodziny i przyjacielem reszty mieszkańców domu, zazwyczaj przyszli właściciele starannie dobierają go i prowadzą długie spory dotyczące tego, który pies lepiej mieć w mieszkaniu. Nasz artykuł jest dla takich sumiennych ludzi. Ma to pomóc w określeniu głównych parametrów wyboru zwierzaka.


Które rasy należy unikać?

Ponieważ ludność mieszka obecnie głównie w miastach, zanim zdecyduje się na który pies lepiej zacząć w mieszkaniu, zatrzymamy się u tych, którzy nie powinni się do nich wciągać. I nie dlatego, że zwierzęta nie są dobre na coś: są one po prostu najmniej zdolne do życia w takich warunkach. Przede wszystkim są greyhounds. Musimy pamiętać, że po pierwsze, są szkolni. Oznacza to, że w dumnej samotności czują się niezręcznie: właściciele w bardzo małym stopniu mogą zastąpić je swoimi krewniakami. Po drugie, nie potrzebują tylko ruchu w prowadzeniu. Na dzień greyhound powinien trwać co najmniej 10 kilometrów – i trudno Ci go dostarczyć. Są przypadki, gdy właściciele greyhoundów przywiązali psy do drzwi samochodu i pojechali dookoła w kręgu, aby je chodzić. Brak ruchu sprawia, że psy są nerwowe i podatne na ucieczkę: biorąc pod uwagę, że rozwijają one prędkość do 80-100 km (chociaż na krótki czas), nie masz szans dogonić zwierzaka.

Nie trzeba też zaczynać się w mieszkaniu w mieście zbyt dużych psów, jak wilczarze irlandzcy i towarowcy. Po prostu będą tam zbyt tłoczno. Ponadto, pierwsi są również zupełnie mobilni – twoja obudowa będzie rutynowo zniszczona w wyniku ich działalności.

Parametr wyboru: celowy

I to jest najważniejszy czynnik! Przed zastanowieniem się, który pies lepiej zacząć w mieszkaniu, zdecydować, czego potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz strażnika, powinieneś przyjrzeć się takiemu rodzajowi jak Rottweiler, Doberman, Staff-Terrier, Pasterze (z wyjątkiem Szkocji). Nadają się również czarne tereny i zmarły sznaucer. Jeśli potrzebujesz towarzysza i przyjaciela – wybór jest znacznie szerszy. Ponieważ może działać i polować, a także ozdobne skały i zwykłe kundle – to znaczy, idziesz do następujących parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie psa.

Parametr wyboru: wielkość mieszkania

Wielu uważa, że małe psy bardziej nadają się do przechowywania w małych mieszkaniach. To nie jest prawda. Zbyt duże będzie naprawdę trochę tłoczno w jednym pokoju "Khrushcheb", ale nie ma tak wielu takich ras. Inne zwierzęta dobrze się przystosowują w ograniczonej przestrzeni, jeśli nie jest zbyt przeciążona meblami. Nie zapominaj, że główne wydarzenia z psem odbywają się na ulicy. W mieszkaniu dorosłe zwierzę zazwyczaj śpi. Więc jeśli nie jesteś zbyt leniwy, aby chodzić ze swoim zwierzakiem, rozmiar mieszkania nie powinien mieć wpływu na wybór rasy. Jedyną rzeczą, która cię ogranicza w rozmiarze psa jest wielkość kuchni. Pokój czterech metrów kwadratowych nie nadaje się do karmienia, powiedzmy, św. Bernardowi. Tak więc decyzja o tym, który pies lepiej zacząć w mieszkaniu, jeśli jest mały, zależy głównie od wielkości lokali gastronomicznych.

Parametr wyboru: rozmiar psa

Preferowany wzrost i masa samego zwierzęcia zależy głównie od sympatii przyszłych gospodarzy. Zauważmy jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest mały pies dla mieszkania znajdującego się w wieżowcu – można go zabrać po schodach w windzie. Kilku sąsiadów zgodzi się wejść do windy, która jest ciężkim psem. Te same względy mają zastosowanie podczas podróży w transporcie publicznym, zwłaszcza w metrze: jeśli masz, powiedzmy, w Newfoundland, będziesz musiał opracować szlaki na wycieczki po mieście. Niewielkie z pragmatycznego punktu, małe psy są również wygodne na zakupy. Nawet w dużych supermarketach często nie zwracają uwagi na kufel pinchera, chihuahua czy chińszczyznę, wystające z worka lub w klapę kurtki. Ten sam Pekin, Spaniel czy Bulldog będzie musiał być związany na ulicy.

Parametr selekcji: troska

Równie ważne jest, aby wziąć pod uwagę treść psa w mieszkaniu. Jeśli nie jesteś gotowy, aby zarobić włosy – czesanie, przycinanie, cięcie – wybierz rasy krótkometrażowe: pug, buldog francusko-angielski, shar pei, jamnik, karłowatość lub pisklę basetu. Jeśli nie boisz się tego rodzaju opieki i lubisz rasy myśliwskie, średnia średniej wielkości rasa psów na mieszkanie to cocker spaniel (lub inne odmiany spaniele). Trzeba jednak pamiętać, że uszy w uszach często mają zwyczaj łapania się na zimno i pocenie się. Trudno je traktować, więc wielu właścicieli psów myśliwskich w zimie noszą kapelusze z rękawami na uszy. Bee-eyed psów – Bulldogs, pugs, Pekingese – często mają problemy z oczami. Wybierając takie rasy, bądź gotów kupić krople do oczu i przekonać zwierzę do cierpienia.

Parametr wyboru: znak

Niemal niemożliwe jest odgadnięcie, którą markę zakupił szczeniak – zależy to częściowo od atmosfery, która panuje w rodzinie. Jednak każda rasa ma kilka wspólnych funkcji, które mogą pomóc w nawigacji. Tak, krasnoludki są raczej nerwowymi psami, są przerażeni nawet ostrymi dźwiękami i szczekają dużo. Te same roszczenia można zrobić na zabawce-terrier. Jeśli nie zgodzisz się pogodzić się z zgiełkiem i stałymi dźwiękami w mieszkaniu, lepiej jest dostać cichszy pies. Od małych ras są dość wyważone Shih Tzu, Scotch Terriers i Yagd Terriers – wszyscy potrzebują troski o włosy i długie spacery, ale wesoły i temperamentowy marzycielski. Ogólnie rzecz biorąc, im mniejszy rozmiar psa, tym bardziej oszczędny. Dlatego w odniesieniu do oszczędności nerwów średnich psów w mieszkaniu są znacznie bardziej odpowiednie – tylko szczekanie w interesach. Mogą jednak wystąpić inne niedociągnięcia. Na przykład, buldog chrapie, a jeśli zasnął w sypialni, będziesz musiał przyzwyczaić się do nocnych szop. Dla wielu najlepszych ras psów na mieszkanie to retriever, labrador i złoty. Są spokojne, cierpliwe, piękne i kochane. To nie na nic, że psy przewodników mają takie pochodzenie.

Parametr wyboru: spacery

Bez nich, oczywiście, nigdzie. A jeśli naprawdę postanowiłeś założyć psa, to jesteś moralnie gotowy, aby wyprowadzić ją dwa razy dziennie na ulicę. Jednak idą różne rasy na swój sposób. Dla tych, którzy nie lubią aktywnych ruchów i ćwiczeń fizycznych, najbardziej odpowiednie są psy ozdobne, które będą nasiączyć się smyczą, lub flegmatyczne jak angielski buldog czy chow-chow. Całkowicie leniwy może dostać chińską czubaty – można łatwo przyzwyczaić się do tacki kota, chociaż nie warto podczas lekceważenia spacerów. Wszystkie rasy myśliwskie, w tym York (w szczególności ze względu na swój atrakcyjny wygląd i rozmiar, często zapominają, że jest również myśliwym), wymagają długich spacerów i gier. To samo dotyczy sznaucerów – a Riesen, a Mittels, a małe podczas spacerów są bardzo mobilne i nalegają na twój udział w ich rozrywce.

Parameter of choice: wychowanie

W tym artykule nie uwzględniamy cech skał bezpieczeństwa, jesteśmy zainteresowani tym, jakiego psa lepiej mieć w mieszkaniu. Więc nie chodzi o trening. Ale jakikolwiek pies mieszka w społeczeństwie i musi przestrzegać pewnych zasad schroniska. Aby czystość psów przyzwyczaiła się szybko, a oni sami dochodzą do jej pomysłu, muszą tylko wyjaśnić, że trzeba czekać na wyjście na ulicę. Jednak nawet szczenięta, które nie nauczyły się znosić, nie gówno w całym mieszkaniu, ale starają się "robić rzeczy" w jednym miejscu, zwykle blisko drzwi wejściowych.

Jednak pies musi przestrzegać innych zasad ustalonych przez Ciebie. A potem jej norki zaczynają się manifestować. Nawet małe psy mogą być zupełnie szkodliwe. Na przykład, jeśli jamnik nie lubi kogoś z członków rodziny, może przekłuwać buty, całkowicie bez zainteresowania butami innych osób. Pinschery są bardzo trudne do nauczenia się milczeć; Zwiedzanie ich powinno być tylko na smyczy, ponieważ zespoły, nawet najprostsze, nie słuchają. Niektóre psy myśliwskie – balsamy, spaniele i jamniki – także ignorują zespół na ulicy, ponieważ lubią zapachy. W tym przypadku setterzy, którzy są również myśliwymi, mogą być szkoleni w bardzo zdyscyplinowanych zachowaniach – nawet ulica o gęstym ruchu bez smyczu. Łatwo wyszkolony shar pei, terriers i chow-chow. Najbardziej zrozumiałe i posłuszne są odtworzenia i koleżanki – ale mało prawdopodobne, aby były przenoszone na małe psy.

Parametr wyboru: dziecko

Pozostaje najważniejszy czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze psa, który lepiej rozpocząć w mieszkaniu. Szczególnie, jeśli dziecko jest nadal małe. Jasne jest, że odpowiedzialni rodzice nie rozpoczną żadnego zwierzęcia, jeśli ich potomstwo nie ma lat, ale jeśli ma już trzy lata, to pies jest wybierany na mieszkanie i dziecko. Wybierz bardzo duże zwierzę nie jest konieczne – oprócz św. Bernarda, Nowej Funlandii i Pasterza, są bardzo dobre i przyjazne dla dzieci. Jednak mają dużo wełny, która jest obarczona uczuleniem u niemowlęcia, a pierwsze dwie rasy są również łagodzące, co nie jest bardzo higieniczne. Niewielki też nie jest odpowiedni – głupiec może po prostu przypadkowo zmasować zwierzę, po prostu siedząc na nim. Ponadto pamiętamy, że "drobiazg" jest luźny i narusza reżym dziecka. Lepiej jest zatrzymać się na takich rasach jak shar pei, zwerg, pug, terrier szkocki, jamnik. Teriery dla małych dzieci będą prawdopodobnie idealne, ponieważ chętnie biorą udział w zamieszaniu.

Jeśli dziecko prosi psa

Pies jest inaczej wybierany na mieszkanie i dziecko, jeśli twój syn (córka) chce mieć "właściwe" zwierzę. Po pierwsze, ufanie bestii dziecku w wieku poniżej sześciu lat oznacza zapewnienie sobie dodatkowych trosk. Twój następca po prostu nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Lepiej poczekać do ośmiu lat: jeśli pragnienie nie minie, wtedy najmniejsze są intencje małej osoby. Ponieważ moc i postać ma trochę więcej, trzeba będzie wybrać od małych ras, w ekstremalnych przypadkach średnie psy. Dla mieszkania, dla dziecka i dla ciebie będzie lepiej, jeśli pies jest krótkowłosy, aby twoje potomstwo mogło się nim zająć. Odpowiednie jamniki, tym samym shariei, bulldogy, kubki lub ładny uroczy pies.