247 Shares 6703 views

Organizacja farmie rosnąć Oyster na maszynach podłoże bazowe See-8

wprowadzenie

Rozpoczynamy serię artykułów na temat organizacji farmie na uprawy boczniaka podłoża na bazie maszyn produkcyjnych SM-8 z „technika”. Nasze zadanie – dać podstawowe zasady oryginalnych danych, które powinny pomóc hodowcom grzybów w początkowej fazie organizacji stabilnej i rentownej produkcji boczniaków.

Ltd. „Technika” opracowano szereg urządzeń do produkcji boczniaka podłoża na podstawie maszyn podłoża SM-8. Podłoże jest przetwarzany w urządzeniu podłoża z parą wodną w wysokiej temperaturze przez krótki okres czasu. Selektywność podłoża jest niska, a zatem konieczne jest, aby wziąć pod uwagę takie okoliczności, jak w planowaniu farmy, aw samej organizacji czysty okolicy, gdzie zaszczepienia podłoża. Niska selektywność oznacza, że podłoże jest doskonałe nie tylko rosnące boczniaki, ale także jego konkurenci. Tempo wzrostu grzybni konkurencyjnych form kilkakrotnie wyższe niż tempo wzrostu grzybni boczniaka. W związku z tym, dla tej technologii głównym celem jest, aby zapobiec kontaktowi z zarodników podłoże z powietrza, z zabrudzonych ubrań lub sprzętu. Po spełnieniu tych wymogów, mamy dobry rytm i przedsiębiorstwa eksploatującego z wysokim dochodzie podłoża.

Wymagania dla układu złożonego grzyb

W nowej konstrukcji musi uwzględniać zalecaną sanitarną strefę ochronną z pobliskich obiektów lub osiedli.

Podczas korzystania gotowy Improvement zwierząt lub hodowli drobiu pomieszczeniach sanitarnych już pokryte.

Oprócz podstawowych jednostek na terenie kompleksu konieczne, aby umieścić obszar lub baldachim do przechowywania surowców co najmniej 3 miesiące magazynie.

Dla funkcjonowania kompleksu muszą odpowiedniej wody, energii elektrycznej i ciepła, jak również układ do usuwania ścieków.

Kompleks powinien być otwarty ziemia, tworząc pył. Grunt obsiane trawą lub torf jest wypełniona drobnym żwirem.

Składowanie zużytego podłoża, lub kompostowania w gospodarstwie nie jest dozwolone.

rolnicze jednostka podstawowa (podłoża rośliny, komory inkubacji komora owocowania) są umieszczone w oddzielnych budynkach.

Oto możliwe opcje dla lokowania zakładów produkcyjnych:

Opcja №1 – jest najlepszy. Pomiędzy jednostkami powinny być wygodne do transportu drogowego bloków podłoża. Transport Transport – specjalne i zawsze czyste.

Wariant №2 – powinny być wolne przejście z czystej powierzchni w komorze inkubacyjnej. Podłoże o czystej powierzchni, przechodzi przez wąskie bramy rozmiaru okna 400 x 300 mm.

Wariant №3 – owocowania powietrza do komór, nie może wpaść w komorze inkubacyjnej. wykonać mały bramy korytarza lub komorę pomiędzy komorami.

Opcja №4 – nie jest pożądane, ale często występuje w praktyce. Między działami zrobić partycje kapitałowych. Wejście do każdej jednostki tylko z ulicy. Przeniesienie podłoża tylko za pomocą okna śluzy. Dla inwestycji kapitałowych jest rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym, ale również najbardziej niebezpieczne pod względem rozprzestrzeniania się infekcji. Wiele gospodarstw zostało zamknięte z powodu niewłaściwego planowania.

Dla wszystkich przykładów wykonania – inkubowanie komórek musi być utrzymana możliwie czyste. Aby to zrobić, podłogi w komorach inkubacji zrobić idealnie gładka i oczyścić je z czyszczenia lub odkurzaczem do prania.

Wszystkich jednostek jako źródła największe ryzyko zakażenia i szkodniki komora owocującej. Przestrzenne lub inne owocowania komora izolacja od innych jednostek wymaganych do bezpiecznej pracy w przedsiębiorstwie.

Wymagania dla pomieszczeń farmie

Ścian (ścian, sufitu) są wykonane z cegły lub betonu. Wszystkie materiały dekoracyjne muszą być odporne na działanie wody i pozostawić do dokładnego czyszczenia sanitariatów.

Dobra izolacja budynków w celu oszczędzania energii na ogrzewanie zimą i chłodzenie latem. Bardzo ważne jest, dobra izolacja sufitu.

Podłogi są gładkie, gładka o nachyleniu do drenażu drabiny kanalizacyjnych. Czysta powierzchnia i komora inkubacyjna w którym poziom sanitarne powinny być najwyższa. Lepiej jest zrobić gładkich podłóg ze specjalną powłoką, która nie tworzy pyłu.

Komórki owocowania jest pożądane posiadanie naturalnego światła przez boczne okna i, jeśli to możliwe przez okna w dachu budynków.

Wysokość Powierzchnie sklepowe substrat 4,2 m, a komory inkubacji i owocowania od 2,8.

Tak więc dla zespołu do hodowli grzybów ostryg na podstawie jednej maszyny SM-8 w czasie pracy na jednej zmianie jest wymagane pomieszczenia o łącznej powierzchni 1400 – 1750 m?

Obliczenie zdolności produkcyjnej przedsiębiorstwa

Do obliczenia bierzemy podstawę pracy przedsiębiorstw na jedną zmianę na jednej maszynie SM-8. Do pracy w systemie dwuzmianowym, odpowiednio, trzeba zwiększyć liczbę komórek przed inkubacją i dwa do czterech kamer owocowania. Praca na dwie zmiany, to jest możliwe, ale wymaga bardziej ścisłej kadry kierowniczej oraz wyższy poziom automatyzacji procesów technologicznych przygotowania podłoża.

Obliczenia potrzeb firmy surowców, energii, wody, pracy

Jako podstawę do podłoża, większość firm działających w maszynach podłoża używać słomę pszenną lub innego zboża. W celu zwiększenia wartości odżywczych podłoża dodaje strączkowe słomę w ilości 15-20%. Dostawa słomy powinny być tak zaprojektowane, aby działać w ciągu 1,5 lat.

Potrzeba kompleksowej siły raczej umiarkowane, a główne obejmują koszty zużycia energii systemów wentylacji komór, parę wodną i rozdrabniacza.

Tak więc minimalne wymagania dla kompleksu wymagane 180-200 kW energii elektrycznej, oraz z dwóch operacji zmiany biegów do 250 kW.

Około 50% zużytej wody jest stosowany do celów technologicznych, a pozostałą ilość wody przechodzi do urządzenia do czyszczenia i płukania higienicznego. W celu ewentualnego działania dwie zmiany jest konieczne, aby materiały wody do 10 metrów sześciennych dziennie.

Pracownicy firma może zostać zmniejszona, jeśli praca nie jest wykonywana przez pracowników, a zaproszeni przez konkretnego zadania.

ocena techniczna i ekonomiczna przedsiębiorstwa do uprawy boczniaków

(Z wykorzystaniem istniejących obiektów)

Biorąc pod uwagę różnicę w cenach sprzętu i pracy na inwestycje regionalne w sprzęcie może wynosić od 8 do 10 mln rubli.

Dla sprawnego funkcjonowania firmy o każdej porze roku powinna mieć własną flotę pojazdów do dostarczania grzybami i ciągników załadować bele lub baloty słomy i czyszczenia terytorium od śniegu. Na niektórych obszarach byłaby korzystna ekonomicznie zorganizować swój własny link do zbioru słomy.

Koszty przebudowy pomieszczeń będą bardzo różne w zależności od stanu samych pomieszczeniach. Tym samym łączna inwestycja w kompleksie do uprawy ostryg zdolności produkcyjnej 160 ton grzybów rocznie wyniesie 13-15 mln rubli.

Payback proponowanego projektu zależy w znacznym stopniu od cen surowców i cen grzybami w danym regionie. W naszym przypadku, dajemy średnie ceny sprzedaży boczniaka w regionie centralnej Rosji. Jeśli produkcja Podłoże jest w samym sercu przedsiębiorstwa, efektywne prowadzenie i dział pushy sprzedaży – jest motorem całego przedsiębiorstwa, od których powodzenie zależy od jej kondycji finansowej.