859 Shares 9736 views

Cmentarz Kuncewski – nekropolia z czasów sowieckich

Cmentarz – miejsce smutku. Każdy przechodzący przez jego bramy, mimowolnie zastanowić się pobytu na powierzchni ziemi i zbliżającym każdy z żyjących ludzi wiecznego spoczynku.

Przed Bogiem wszyscy są równi, ale kolejność osób umieszczone w naszym niedoskonałym świecie. Dlatego zmarłych grzebano na różne sposoby. I dobrze, jeśli organizatorzy działań żałobnych są prowadzone przez służby wspólnocie, która objęta późno w życiu. Inaczej jest, gdy problem jest rozwiązany tylko dla pieniędzy.

Dziś to już nie jest pochowany. Istnieje kolumbarium, możliwe jest, aby ustawić urnę z prochami.

Kuntsevo Cmentarz w Moskwie nie jest uważana za najbardziej prestiżowe miejsce pochówku, przed nim w absurdu na twarzy ratingu Novodevichy, Vagankovsky i być może kilku innych. Jednak ten ostatni nie może powiedzieć. Wiele znanych osób pochowanych tutaj. Rzadko tu idle gapiów tylko oddanych fanów odwiedzić miejsce spoczynku swojego idola.

Kuntsevo Cmentarz położony jest na zachód od stolicy. Dawno, dawno temu to miejsce nie była Moskwa, gdzie stał wioskę Spasski ze swoim cmentarzu. W XVII wieku, w ziemi najpierw zgasł. Usługi pogrzebowe w kościele Zbawiciela na Setun, stąd imię (Setunsky), która trwała aż do lat dwudziestych ubiegłego wieku. Nazwa powstała jako pochodna Kuntsevo miasto późniejszy Moscow region.

W okresie imperium rosyjskiego Cmentarz Kuncewski podjętej na ziemi wielu wspaniałych synów i córek naszego kraju jako znany i zwyczajne, nic specjalnego uwielbionego. stare i nowe – historycznie uformowany z dwóch części. Dziś, o powierzchni przekraczającej 16 ha.

Stary Cmentarz Kuncewski schronienie „Nie wiem”, autor NN Nosov i znane, którzy pamiętają lata siedemdziesiąte, dziennikarka Tatiana Tess. Tu pochowany jest zmarły tragicznie w latach dziewięćdziesiątych dziennikarz Dmitrij Kholodov.

Od autora wspomnień obozów stalinowskich V. T. Shalamovym nie twierdzą zagorzałych bolszewika tutaj, w tym i GM Malenkow. W pobliżu grobów żołnierzy, którzy oddali życie w walce z faszyzmem, są harcerze – członek „Oxford pięć” Kim Filbi i Ramon Mercader (Lopez), którego ice pick nie drgnął, wykutych w czaszki Lva Trotskogo. Pomnik obrońców Ojczyzny wieńczy stacji wojskowej.

Trudno wyliczyć wszystkie znanych postaci kultury, dla których ostateczna siedziba była Kuntsevo cmentarza. groby gwiazd są w nowej części.

Każdy może odwiedzić tych, którzy dokonali kolor sztuki Radzieckiego. Aktorzy Jewgienij Morgunow Gleb Strizhenov, Alexander Kajdanovsky, Zinovy Gerdt Valentin Filatov, Vladislav Dvorzhetsky u boku muzyków i śpiewaków Yuriem Vizborom Valery Obodzinskii, Evgeniem Martynovym, Żenia Belousov, autor piosenek M. L. Matusovskim. Tu pochowany filmowców Protazanov, Gaidai i basie. Wielki hokej Kharlamov czyni je firma.

Więc przez wiecznej wiejskiej Setunsky a później Kuntsevo Cmentarz był prawdziwy nekropolia, zebrane w ich ziemi szczątki wielu znanych ludzi.