486 Shares 9291 views

Co jaszczurki jeść w domu? W jakiej żywności potrzebują?

Psy i koty – wspaniałe zwierzaki. Ale co jeśli chcesz mniejszą wielkość zwierzęcia, które zużywają niewielką ilość pożywienia? To nie wymaga szkolenia, szczepienia, amunicję zakupu, nie pachną. Ponadto, nie będzie głośne dźwięki, alergie przyczyna i gówno w niewłaściwych miejscach. „Kto to jest?” – Pytasz. – „Ryby w akwarium?” Dobrym rozwiązaniem, ale również zaangażować się w rzetelnie trudną ryby, a odpowiedź na swoje troski praktycznie żaden. Jest to zwierzę, które jest uważane za egzotyczne, ale jest już bardzo popularny jako zwierzę domowe. Ta jaszczurka. To ciekawe, prawda? Jednakże, jeśli miejsce zamieszkania powstania w ogóle, wszystko jest jasne (trzeba będzie terrarium), to co z jedzeniem? „Co jaszczurki jeść w domu?” – to pytanie, które pojawia się dość często. Zanim odpowiemy na to pytanie, trzeba przypomnieć, co jedzą w naturze. I zależy od rodzaju gadów.


Jakie są jaszczurki? W drodze podawania odróżnić roślinożerne (Iguana) mięsożernych (eublepharis, Tocco szklane jaszczurki) i wszystkożerne zwierząt. Nietrudno się domyślić, że pierwszy żywią się trawą, owoców i warzyw, drugi – żywe istoty, które są złapane, a ostatnich rozliczane najlepszy i coś zjeść, i wiele innych.

Jednakże, jeśli masz roślinożernych, to nie znaczy, że nie potrzebują jedzenia zwierząt. Raz w tygodniu zaleca się, aby ten gady myszy i mięsożernych – mieszanka warzyw i owoców.

Tak jedzą jaszczurki w domu? Jasne, jedzenie potrzebuje są takie same, jak w przypadku freestyle krewnych. Ale jest mało prawdopodobne w mieszkaniu szelestem traw, kłosów zbóż kukurydzy, bieganie liczne małe ssaki, takie jak myszy i owady zamieszkują, a zwierzę może dostarczyć żywność dla siebie. Pomyśl o gadów spożywczych muszą opanować. Pytanie, co jeść jaszczurki w domu, właściciel idzie do sklepu zoologicznego. W ogóle, to jest właściwy kierunek. Można tam kupić dla owadów domowych (Mealworms, muszek owocowych, tropikalne karaluchy, świerszcze, koniki polne, chrząszcze), jak i małych ssaków (nowonarodzonych myszy i szczurów), nowo wyklutych piskląt i jaj ptaków. Owady mogą być hodowane w domu, niektórzy właściciele są zbierane w lecie dżdżownic, koniki polne, ślimaków i zamrozić je do wykorzystania w przyszłości.

Co jaszczurki jeść w domu, jeśli nie istnieją żadne owady lub gryzonie lub ptaki? Możesz dać im surowe mięso pozbawione kości, i ryby. Warzywa i owoce, które są podawane jaszczurki – marchew, sałata, kapusta, jabłka. Czasami są one podane gotowane ziemniaki i ryż. Są wymagane witamin i suplementów mineralnych dla gadów. Są one podawane w mieszaninach owocowych i warzywnych lub walcowane w tych owadów. Przedstawiciele małych paszy codziennie, czasami dwa, duże (na przykład, warany) są w potrzebie jedzenia rzadziej.

Nawiasem mówiąc, jaszczurka pije więcej niż raz dziennie, więc w terrarium musi być pijący. Niektóre gatunki łatwiejsze lizać wody z liści roślin, to jest niezbędne, żeby aerozolu w zieleni w terrarium.

Co jeść małe jaszczurki, właśnie wyklute? Takie niemowlęta paszy pająki i inne małe owady Enchytraeids, zgarniania mięso, muszki owocówki (chameleon).