367 Shares 3652 views

Leki weterynaryjne „Otoferonol Gold”: wskazówki, opinie

Często zdarza się, że właściciele psów i kotów, a nie duszy herbaty w ich zwierzęta, a czasami nie zauważają, że mają dość poważny rozwój, przynosząc ogromny dyskomfort i cierpienie zwierzaka, chorób. Jedną z tych chorób na wczesnym etapie niezauważone jest otodektoz. Zobaczmy, jak to zjawisko jest niebezpieczne i jak skuteczne leczenie tej choroby spada „Otoferonol Gold”.

Co jest otodektoz?

Otodektoz, czyli innymi słowy, swędzenie uszu – dość częstą chorobą u zwierząt domowych. Czynnik jest roztocza ucha, należące do klasy pajęczaków. Osadzenie do ucha psa lub kota, kleszcz żywi się krwią, a naskórka gospodarza. Ciężkie swędzenie i dyskomfort doświadczane przez uczniów okresie hodowli pasożyta: rany, który powstaje w trakcie ruchu jest siedliskiem zakażeń, staje się podatne na uregulowanie mikroorganizmów i grzybów. W rezultacie uczniowie są przestrzegane wszelkie oznaki zapalenia uszu, mianowicie miejscowe zaczerwienienie, gorączka, silny świąd. Gdy nieleczona obserwowany ropny wyciek z obrzęku ucha i kanału słuchowego aż do całkowitej utraty słuchu zwierząt. Nie jasne perspektywy, zgadza się. Dlatego leczenie należy rozpocząć jak najszybciej.

Jak rozpoznać otodektoz?

Istnieje szereg objawów klinicznych, które można dokładnie określić chorobą postępującą. Konieczne jest, aby zwracać szczególną uwagę na zachowanie zwierzę domowe, takie jak: jeśli zwierzę trzęsie uszy, głowa, często zarysowania lub próbuje „trzeć” niepokojący miejsce dla mebli – natychmiast zajrzeć do ucha zwierzęcia. Jeśli kontrola ujawniła ujścia krwawienie parcha, brązowego lub czarnego śmierdzący rozładowywania wątpliwość diagnoza „otodektoz” nie może być.

Jak leczyć?

Po wykryciu choroby u zwierzęcia, najważniejsze – nie panikuj. Należy pamiętać, że samoleczenie w tym przypadku jest zabronione, konieczne jest pilne pokazać swoje weterynarii chorego przyjaciela. Lekarz daje wszystkie niezbędne informacje i wskazówki na temat leczenia, przepisać odpowiednie leki. Jeden zaproponował w tej chorobie leki są krople do uszu „Otoferonol Gold”. Skuteczne leczenie musi dokładnie przestudiować instrukcje i przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii – wtedy leczenie będzie najlepszym i najbezpieczniejszym możliwe dla ukochanego zwierzaka.

Krople właściwości „Otoferonol Gold”

To lek weterynaryjny stosowany w profilaktyce i leczeniu otodektoza. Jego struktura, oprócz podstawy alkoholu zawiera tsikloferon, propolis i syntetycznych piretroidów deltametrynę. O toksyczności tego ostatniego składnika funduszy Otoferonol Gold „długich sporach chodzić. Jednak liczne badania i opinie są stale w oparciu hodowców narkotyków potwierdzić, że koty i psy, składnik ten nie niesie żadnego złego. Położony w przygotowaniu piretroidów dawki deltametryny jest zbyt mały, aby mieć wpływ na zwierzę, ma on zastosowanie wyłącznie do pasożytów.

Krople „Otoferonol Gold” ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dodatkowo, stosowanie kropelek aktywuje regenerację tkanek, sprzyja gojeniu ran, wywiera silny wpływ bakteriobójczy.

Przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego leku medycznego „Otoferonol Gold” ma wiele przeciwwskazań. Lek jest zakazane:

  • zwierząt w ciąży i karmiących;
  • szczenięta i kocięta (w wieku do 2 miesięcy);
  • Zwierzęta, oprócz otodektoza cierpiących na choroby zakaźne;
  • osłabienia odporności PET po chorób;
  • przy perforacji (perforacje) błony bębenkowej.

Instrukcje użytkowania

Jednym z najbardziej skutecznych środków w otodektoza leczenia, jak już wspomniano, jest to „Otoferonol Gold”. Jak używać tych kropli opisujemy poniżej. Dawkowanie zależy od wielkości i wagi zwierząt. Tak, małe psy i koty muszą być w każdej kroplówce ucha 3 krople, średnie – 4 i psów dużych ras – 5 kropli leku. Cykl terapii obejmuje podwójne zastosowanie, w odstępach 5-7 dni.

wskazówki leczenie

Przed zakopać krople, konieczne jest, aby upewnić się, że przewód słuchowy oczyszczony z wydzieliny. Aby to zrobić, należy wacika (bawełna lub dysku lub pad) z nadtlenkiem wodoru. Należy przeprowadzić procedurę tak dokładnie jak to możliwe, tak aby nie przestraszyć lub nie dostarczy czworonożnego ból pacjenta. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu stosować leku „Otoferonol Gold”. opinie tego narzędzia potwierdza, że terapeutyczne działanie tych kropli w czasie obróbki wstępnej bardziej efektywnie.

Dlaczego warto wybrać dokładnie ten lek?

Liczne referencje potwierdzają, że jednym z najczęściej stosowany środek przeciwko ucho roztoczy jest „Otoferonol Gold”. Więc dlaczego doświadczeni weterynarze polecam go? Fakt, że lek ten, w przeciwieństwie do wielu innych, posiada potrójne działanie: jako dodatek do leczenia infekcji i grzybów, lek dostarcza także roztoczobójcze działanie. Oznacza to, że głównym zadaniem krople do uszu – to nie tylko leczenie i gojenie się ran, ale także zniszczenie pasożyta. Jeśli hodowca kilku zwierząt, to działanie zapewnia bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko zachorowania na kleszcze innych zwierząt.

Nieważne jak dobry wspomniane wcześniej krople do uszu, Jednak nie należy zapominać o środkach zapobiegawczych. Przede wszystkim, w żadnym wypadku nie wolno dopuścić do kontaktu PET z zakażonymi zwierzętami. Szczególnie niebezpieczne jest bezdomne koty i psy. Ponadto kluczem do zdrowia jest higiena i terminowe przetwarzanie protivokleschevye.

Pamiętaj, że najbardziej skuteczne leczenie choroby – jest jej profilaktyka, czyli zapobieganie. Miłujcie czworonożnych przyjaciół, dać im tyle samo uwagi i niech będą zdrowe i szczęśliwy, że do zabawy!