348 Shares 4856 views

Co zrobić, jeśli nie zacznie skuter?

Wraz z nadejściem chłodów właściciele pojazdów silnikowych rosną problemy z włączonym silnikiem. Bez względu na to, jak proste urządzenie może być, ale natychmiast zidentyfikować dlaczego nie zacząć skuter, to trudno. Spróbujmy dowiedzieć się przyczyn tej „kaprysu” i znaleźć sposoby ich rozwiązania.

Nie będziemy szczegółowo pomalować całkowita skuter urządzenie rozpocznie się natychmiast z silnikiem. Każdy wie, że dla silnika spalinowego wymaga trzech elementów: zapłon iskrowy dostaw paliwa i kompresji w cylindrze. I tak jak w technice cudów nie stało, należy zacząć od sprawdzenia tych trzech elementów. To tak zwane „typowe” problem.

Dlaczego nie zacząć skutera: stopniowo diagnostykę

1. Układ zapłonowy. Diagnoza rozpoczyna się testem zapłonowej. Powinno być odkręcona i wyświetlić stan elektrody. Obecność topiony lub uszkodzony izolator wyraźnie wskazuje na konieczność wymiany świec. Często, gdy jest oglądany z elektrodami wykrywany sadzy. On też może być przyczyną utraty iskry. Nagar zaleca się delikatnie wyjąć z Emery o kontaktach shkurkoy- „nulevkoy” i sprawdzić odstęp elektrody.

Powodem zaniku iskier może być również „Bay” świece. Przy wprowadzaniu szczegółów było mokro, powinna być suchym i umieścić ją z powrotem do kołpaka. Następnie trzeba sprawdzać iskry. W tym celu ta hulajnoga to zapłon iskrowy dolną elektrodę lub część gwintowana jest stosowane do cylindra i zwoju wału korbowego. Jeśli iskra przeskakuje między elektrodami – nienaganny części.

Ważne! Sprawdzić pod kątem obecności świecy zapłonowej powinna być w specjalnych rękawic gumowych. Należy trzymać z dala od otworu w głowie. Inaczej oparów benzyny pochodzące z niego, może się zapalić.

2. Układ zasilania. Iskra jest tam, ale nie rozpocznie skuter? Sprawdzić dopływ paliwa. Nie może być dwóch powodów: albo nie płynie w ogóle, przyjemność serwowane w obfitości. Diagnoza powinna zaczynać się od zbiornika gazu, stopniowo przechodząc cały system zasilania. Jeśli kurek paliwa i przewody paliwowe czyste, a następnie przystąpić do gaźnika. Powinna ona być starannie usunąć, demontować i dokładnie spłukać.
Jedna uwaga! Nigdy nie próbować wysadzić strumienie ustach gaźnika. Najmniejsze kropelki wilgoci tworzy więcej problemów niż nagromadzonego brudu!

3. kompresji. Jeśli elektryk system zasilania w diagnostyce problemy zostały zidentyfikowane, ale to nadal nie rozpocznie skuter, co robić dalej? Teraz kolejna weryfikacja tłoka. Jeśli jest OK, pewne ciśnienie musi zostać utworzony podczas ruchu tłoka w kierunku górnego martwego punktu w cylindrze. Można sprawdzić specjalnej kompresji. W przypadku wskaźników dotyczących instrumentu poniżej parametrów określonych dla danego typu silnika, trzeba wymienić pierścienie dociskowe. I to jest główne naprawa silnika.

Skuter nie zacznie: nieprawidłowe przyczyny

Nowoczesne skutery mogą być uruchamiane za pomocą przycisków i kick (z „nogi”). Występuje on w takiej sytuacji, że silnik nie jest uruchomiony przez pierwszą i drugą metodą zakładu o pół obrotu. W tym przypadku należy sprawdzić bezpiecznik główny. Znajduje się on w komorze baterii. Najczęściej wadliwy bezpiecznik przejmuje napięcia, a akumulator nie ma wystarczającej mocy, aby uruchomić silnik. Bezpiecznik musi być wymieniony.

Drugą przyczyną nieprawidłowości, które nie rozpocznie skuter może być stare paliwo w zbiorniku. O jakości naszej benzyny mówić zbyt. Spróbuj usunąć pozostałości paliwa i zastąpienie go nowym zbiorniku.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: jeśli wątpisz w swoje umiejętności, aby zrozumieć przyczynę usterki, nie ryzykować. Nie wszystko, co jest znane w praktyce! Lepiej jest, aby skonsultować się ze specjalistą. Po przyczyny awarii silnika, a awaria może stać ustawienia fabryczne.