504 Shares 7563 views

Dzho Tornton: krótka biografia hokeja

Dzho Tornton – znany kanadyjski hokeista, grający w National Hockey League. Dzisiaj jest gracz, "San Jose Sharks". Znani oszałamiająca wizja pad raspasovki precyzyjny sposób i siłę gry. W trakcie swojej kariery zawodowej zdobył liczne nagrody. Do 2-m wpływu NHL. W 2010 roku zdobył złoto olimpijskie, mówiąc w reprezentacji Kanady.

biografia

Dzho Tornton statystyki co pozwoliło mu dostać się do pierwszej dwudziestki najbardziej produktywny gracz NHL, urodziła się 2 lipca 1979 roku w Ontario. Uczęszczał do miejscowej szkoły, a następnie studiował w Instytucie Elgin. Kanada jest znana utalentowanych hokeistów, więc chłopiec nie musiał wybierać sport. Od wczesnego dzieciństwa, Dzho Tornton zaczął angażować się w popularnej grze. Pierwszy ukazał się w „St Thomas Trevelers”, zdobywając doświadczenie w każdym meczu. Później były inne kluby, które vyleplivali Josepha światowej gwiazdy.

Przebieg pracy zawodowej

W 1997 roku przybył do projektu, gdzie otrzymał pierwszy numer. Wkrótce media doniosły, że skład „Boston Bruins” dołącza młody Dzho Tornton. NHL otworzyło nowe możliwości dla gracza. Grają było trudniejsze niż w domu. Pierwszy sezon okazał się trudny. Dzho Tornton nie udało się zdobyć przyczółek w części, pokazując raczej zwykłych wyglądające rezultaty. W swoim debiutanckim sezonie zagrał w 55 meczach, ale zdobył tylko 7 punktów.

W następnym sezonie w hokeju był bardziej wyrównany. Joe często udał się do lodu i zdobył czterdzieści jeden punkt. Nawet wtedy pokazał swoją zdolność raspasovschika, dając 25 asyst.

Ujawnienie wszystkich umiejętności i zdolności spędził następne trzy lata. Gracz był w stanie zdobyć 70 punktów w sezonie, występując jedynie w połowie gry. Był nie tylko początkującym z NHL, i jest dość rozpoznawalny profesjonalny. W sezonie 2002/03 klub awansował do stopnia kapitana. Rok był szczególnie owocny dla „Boston Bruins” Dzięki staraniom liderów. Joe strzelił 36 goli i 65 asyst dał, co pozwoliło mu podjąć trzecie miejsce wśród najlepszych zawodników w lidze. W play-off, zespół, niestety, nie było tak różowo. „Boston Bruins” wyleciał z wyścigu po pierwszej rundzie.

W następnym sezonie zawodnik spędził bardziej stonowane. Strzelił akceptowalnej liczby punktów i pomógł klubowi drugie miejsce w lidze. W playoffs ponownie pecha – Zespół nie pokonała w pierwszej rundzie.

W 2005 Dzho Tornton wyrażona przywództwo ich niezadowolenia z płac. Wiele zespołów NHL Wysłano swoje propozycje dla napastnika, ale szybko rozszerzył się trzyletni kontrakt z „Bruins”. Dlatego też, dla wielu był graczem niespodzianka w zamian, „San Jose Sharks”, które miało miejsce na jesieni. W tym czasie, „Boston Bruins” stracił jednego ze swoich najlepszych graczy, grę, która zachwyciła każdy wentylator.

"HC Davos"

W 2004 roku doszło do blokady, która trwała ponad 300 dni w NHL. Gry nie odbyły się z powodu zarządzania ligi powściągliwość i związków zawodowych graczy. Po miał pułap wynagrodzeń, jak również niektóre z zasad gry zostały zmienione. Dzho Tornton w tym czasie grał w Szwajcarii, gdzie pomógł drużynie zdobyć mistrzostwo „HC Davos”.

„Rekiny”

Joe był w stanie poważnie wzmocnić atak, „San Jose”. Już w pierwszym sezonie był najlepszy asysty hokeista. W stanie szybko grać z kumplami, pozwalając grać ostrych kombinacji. W 2006 roku zdobył "Hart" i "Art Ross Trophy".

W 2007 roku podpisał nową umowę z „Rekiny”, przeznaczonych do trzech lat. Każda pora roku, napastnik ukończenie wśród najlepszych graczy ligi. Dzięki ciężkiej pracy miałem okazję grać w NHL All Stars. W playoffs klub miał pecha – w ciągu trzech kolejnych lat, nie wykracza poza drugiej rundzie. W październiku 2011 roku, Joe stał kapitan z „Rekiny”, zastępując Rob Blake. Wkrótce rozszerzył 21 milionów dolarów kontrakt.

Dziś Thornton 37 lat, ale nadal pozostaje jednym z najlepszych hokeistów w NHL. W 2014 roku podpisał nowy kontrakt z „Rekiny”, przeznaczonych na okres do 2017 roku.