476 Shares 1028 views

Święta wiosna św. Anny (wioska Onishkovtsy, region Równe): co uzdrawia, jak się dostać

W dosłownym tego słowa znaczeniu region Rivne jest fantastycznym miejscem, które jest na Ukrainie Zachodniej. Tam, we wsi Onishkovtsi w dzielnicy Dubininsky, klasztor św. Mikołaja i klasztor św. Anny Anny, kiedyś powstały. To miejsce jest dobrze znane z faktu, że świętą świętą świętą Anny tu wbiło się bardzo długo, przynosząc ulgę wielu ludziom z różnych chorób, ale przeważnie potraktował niepłodność.

Życie świętych Joachima i Anny

Nazwa pochodzi od św. Anny – Matki Boskiej. Osoby pobożne z Joachima i Anny mieszkały w Nazarecie z Galilei i przez długi czas nie miały dzieci, a rozłam w Żydach uważano za hańbę. Od ludzi znosiły okrucieństwo i kpiny.

Żyjąc w bardzo starym wieku, nie narzekali, oni polegali na woli Pana, ale nie przestali modlić się gorliwie. Kiedy sprawiedliwy Joachim przyniósł Panu dary do Jerozolimy, ale kapłan postanowił nie zabrać ze swego bezdzietnego męża swego niegodnego poświęcenia. Tym razem Joachim nie mógł się powstrzymać i nie wrócił do domu, ale osiedlił się w odosobnionym rekolecie, spędzając czterdzieści dni na postu i modlitwie. Poznając upokorzenie męża, sprawiedliwa Anna również zaczęła się modlić i żałować. I Bóg uchylał się: Wysłał ich do Archanioła Gabriela z nowinami, że wkrótce Anna zrodzi córkę, która będzie błogosławieństwem całej ludzkości.

Święta Maryjo

I rzeczywiście, po pewnym czasie rodzą się Maryja – przyszła Matka Boża. Gdy dziewczyna miała trzy lata, rodzice zabrali ją do świątyni, aby służyć Bogu, a potem nie żyli dłużej. Św. Joachim, gdy odpoczął, miał 80 lat. Sprawiedliwa Anna, po śmierci męża, udała się do Jerozolimy do swojej córki i mieszkała z nią w świątyni Bożej przez dwa lata, a następnie poszedł spać w wieku 70 lat. Od tego czasu święci sprawiedliwi Joachim i Anna są czczeni przez chrześcijański świat. Poprzez uciekanie się do nich, bezdzietni modlą się, aby Bóg dał im siłę, zdrowie i radość, aby mieć zdrowe niemowlęta.

Lokalna legenda

Wieś Onishkovtsy pamięta tradycję ludową, że w czasach starożytnego Rus, w pobliżu świątyni, stała świątynia. Kiedy Tatarzy przybyli do tej krainy, zdobyli Poajewską Ławrę i wszyscy mieszkańcy zostali poddani nadużyciu przez najeźdźców. Dzikie plemię chciał zniszczyć tę świątynię, jednak według legendy zniknął pod ziemią. Przyszli tu ludzie i usłyszeli dzwonki.

Nadszedł czas i wybudowali tu nowy kościół, ale pamięć miejsca świętego jest zachowana. Ta wspaniała historia została przekazana z pokolenia na pokolenie. Dopóki nie nastał prawdziwy cud, co świadczyło, że to miejsce jest święte, a łaska Boża działa tutaj.

Gdy młodzi pasterze odkryli ikonę świętej sprawiedliwej Anny i postanowili zabrać ją do kościoła Trójcy Świętej w wiosce Onishkovtsi, położonej 1,5 km od miejsca, gdzie ją znaleźli. Cała wioska popatrzyła na cudowną ikonę, która nagle zniknęła następnego dnia i po raz kolejny pojawiła się w swoim pierwotnym miejscu. Chłopcy myśleli, że być może nie traktowali tego obrazu tak uroczystego i czci. Potem, po służeniu molebenowi, zabrali go ponownie i przenieśli do świątyni, ale ikona znowu cudownie wróciła do miejsca występu, gdzie wkrótce trafiło źródło. Następnie postanowiono założyć kaplicę w tym miejscu, aby tam umieścić sanktuarium. Ale ten barin-pan tych ziem był przeciwny temu, udawał, że nie widział ani ikony, ani świętego źródła. Po słowach stał się ślepy. W strachu poprosił nieszczęśników, aby przyprowadzili mu wodę leczniczą, którą zwilżył oczy i znowu dostał wzrok. Potem w jego źródle zbudowano kaplicę i łuki z kamienia.

Wszyscy zdali sobie sprawę, że św. Anna sama wybrała swoje miejsce i wskazała miejsce łaski Bożej. Przez wieki ludzie przychodzili do tego miejsca z wiarą, że Święta Wiosna św. Anny da im leczenie.

Czas radziecki

W latach 60. ateistyczny kościół został rozebrany na materiały budowlane i sprzedawany, kaplica była również zamknięta, a święta wioska św. Anny została całkowicie zniszczona przez koparki, pokryta betonowymi płytami, torfem i ziemią. Lecz Pan nie może być lekceważony. To źródło ożywiło lokalne stawy, a gdy zasnęło, wszystkie ryby zaczęły tam umierać. Potem wykopał się kanał, a czysta woda sprężyn zaczęła znowu wpaść do stawów. Nadszedł czas, a mieszkańcy wyczyściły uzdrawiające sprężyny i odnowiły je, a strumienie kryształów płynęły z trzech strumieni.

Kapłan, o. Boris, opowiadał historię, jak kiedyś, na prośbę żony, mężczyzna sprowadził sparaliżowaną córkę do świętego miejsca. Zostali tutaj przez cały dzień, zanurzeni w źródle na arkuszach, modlili się i poszli do domu. Po przyjeździe, kiedy ojciec poszedł otworzyć bramę, nagle otworzyły się drzwi jego samochodu, a stamtąd powoli wyłoniła cudownie wyleczona córka. To był naprawdę wielki cud, do którego uwierzyli nawet ateiści.

Nowy kościół

Mnisi klasztoru mówią, że w roku 1991 zbudowano nowy kościół z kamienia na cześć św. Anny z wanną. Często nazywa się je jeziorem św. Anny. Cała konstrukcja jest w pełni wykonana w kolorze niebiesko-niebieskim i ozdobiona malowidłami kościoła, które jest bardzo pieszczotliwe. Drewniana platforma została zastąpiona płytami, studnia została zbudowana w celu poświęcenia wody. W pobliżu basenu kąpielowego wszystko jest dla wygody: w basenie znajdują się przebieralnie – ogrodzone kabiny specjalnie dla mężczyzn i kobiet.

Woda w basenie ma tę samą temperaturę przez cały rok: +4 ° C A co jest najciekawsze, nawet w ciężkich mrozach, wiosna nie zamarza, ale w gorące letnie dni woda tutaj się nie rozgrzewa. Jest tak zimno, że przebija się do kości, więc bez pomocy modlitwy nie idź do wody. Zwykle czytany jest "Ojcze nasz", czyli modlitwa napisana obok tabliczki i zanurzona w wodzie trzy razy z głową. Przez cały rok pielgrzymowie pochodzą z całego świata, dlatego dostęp do źródła jest zawsze otwarty. Zmuszając się nurkować, jeśli człowiek nie jest gotowy, nie, lepiej jest po prostu myć i pić wodę.

Reguły odwiedzania

Jednak przed wyjazdem do świętej wiosny bardzo ważne jest przeczytanie kilku zasad. Są to, że trzeba zanurzyć się w wodzie w ubraniach, które nie powinny być zbyt otwarte. To sugeruje, że stroje kąpielowe będą nieodpowiednie tutaj. Może to być prosta koszula, a na głowie – kosynochka. I jeszcze ważniejszym wymogiem, aby utrzymać źródło w świeżości i czystości kryształów: wszystko musi być nowe, dla kobiet – koszule, dla mężczyzn – wytapiania. Zaleca się wysuszenie koszule w słońcu, nie myć, a na nich włożyć i spać w razie choroby. Ludzie mówią, że dużo pomaga.

Źródło św. Anny: jak się tam dostać?

Często odwiedzający szukają tego źródła w samej Pooiev Lavra, ale jest to błędne. Święte miejsce znajduje się 30 km od niego. Ze wszystkich stron na Ukrainie są tam taksówki, ale lepiej zorganizować wycieczkę przez specjalną agencję lub ośrodek pielgrzymkowy (będzie to interesujące i ekscytujące).

Wielu ludzi stara się nie przychodzić do źródła Świętej Anny. Opinie ich uzdrowionych pielgrzymów pozostają w specjalnej księdze klasztornej i jest naprawdę napełniona ogromną liczbą dokumentów i dowodów uzdrowienia, zwłaszcza kobiet, które mają problemy z zdrowiem kobiet i niepłodnością.

Analiza wody w kąpieli wskazuje, że jest naprawdę bardzo zdrowa (wzbogacona srebrem i krzemem, więc nie tylko leczy wiele chorób, ale także uzdrawia duchowe).

Jeśli ktoś chce odwiedzić świętą wiosnę św. Anny, lepiej jest to robić nie w weekendy, ale w dni powszednie, ponieważ będzie tam mniej ludzi. W pobliżu studni można pić wodę, umyć twarz i dłonie. Możesz wpisać wodę leczniczą dla swojej rodziny i przyjaciół. Z pustelni Świętej Sprawiedliwej Anny wprowadza się mineralny krzem, który doskonale oczyszcza i dezynfekuje wodę, czyniąc ją leczniczym.

Region Równe: kaplice we wsi Onishkovtsi

W tym klasztorze znajduje się inny sanktuarium – obraz Świętej Sprawiedliwej Anny, stała się błogosławieństwem Świętej Athosa. Ikona została napisana przez mnichów Athonite i przeniesiona do zakonnic klasztoru kilka lat temu. W klasztorze są jeszcze dwa cudowne ikony – Matka Boża Onyszczowiec i Jerozolima.

Każdy pielgrzym, pogrążony w świętą wiosnę i modlił się w Świętym Obrazie Sprawiedliwej Anny, zaczyna poczuć łaskę i jakąś cudowną cechę tego świętego i namolennoe, gdzie ponownie chce wrócić.