730 Shares 5310 views

Babilońskiej bogini Isztar – bogini płodności i miłości. Brama Isztar w Babilonie

Echa dawnych religii i kultów jest wyraźnie odczuwalne w wielu współczesnych filozofii. Społeczeństwa ludzkie rozdzielone granicami czasu i przestrzeni, w różnych epokach swego istnienia nigdy nie żył od siebie. Przenikanie i wzajemne oddziaływanie różnych cywilizacji można jednoznacznie przypisać, jeśli badanie ich mitologii i ceremonie religijne.

bogini miłości

Jednym z najbardziej znanych postaci starożytnych kultów – bogini Isztar. Jej nazwisko znajduje się w Starym perski, grecki, hebrajski i semickiej dialekcie. W Egipcie, znane jako Astarte w Grecji zostało uznane za jedno z wcieleń Afrodyty, Żydzi istniał jako Asztoret. W każdym z jego wcielenie bogini Isztar symbolizuje istotę żeńską, energię seksualną, najwyższy wyraz erotyzmu nieodłącznie związane płci pięknej. Pasja, pokusy ciała, wszystkie rodzaje przyjemności uzyskane przez stosunek seksualny, w tym nisko położonych, wypaczone, samego aktu kopulacji, wzniesiony do rangi świętego rytuału – wszystkie te atrybuty i określić kategorię, która jest związana z boginią Isztar. Dlatego astralnego, to wiązało się z Wenus, która w astrologii symbolizuje kobiecą naturę i jest patronem zakochanych.

Wojownik bogini

Ale inna istota bogini – krwiożerczym wojownik, demon przemocy i konfliktów. Oczywiście, powodem takiej szerokiej interpretacji obrazu stają echa matriarchat i legendy o Amazonek.

Ponadto, bogini Isztar jest uważana za żonę Baala – najwyższego bóstwa starożytnych Izraelitów, Sumerowie, Asyryjczycy i wielu innych narodów. On symbolizuje początek człowiek, twórca wszystkich rzeczy, był uważany za boga-nawóz. ceremonie religijne, dedykowane do Baala i Astarte, często staje się prawdziwą orgia seks, któremu towarzyszy „svalny grzechu”, człowieka, w tym ofiary dziecięcej.

antyczny geografia

Aby dowiedzieć się Isztar – bogini kraju, powinniśmy przypomnieć sobie mapę geograficzną świata tysiące lat temu. W 7-5 th stulecia pne w dzisiejszym Iraku, było wiele stanów. Ziemie te były nazywane Mezopotamia, czy Mezopotamia, a ich mieszkańcy zamieszkiwali królestwa Babilonu, Sumeru, Asyrii, akadyjsku. Ważne jest, aby pamiętać przy ustalaniu Isztar – bogini kraju, ponieważ wpływ kult rozprzestrzenił niemal na całym obszarze Bliskiego Wschodu. Informacja o tym, że znajdujemy w eposie o Gilgameszu – najstarszy na świecie źródeł literackich generowane ponad tysiąc lat.

Unikatowy zabytek kultury i cywilizacji sumeryjskiej, zawierającego elementy starożytnej kosmogonii, składa się z pierwotnych mitów i legend historycznych. Miłość bogini Isztar jest jednym z głównych bohaterów, uosobieniem zmysłowości, pokusa, płodności, rodzenia się nowego życia, a jednocześnie uszlachetnia uczucia. Nisko położonych, prymitywny dziki i regenerująco, podnosi na duchu myśl miłosne Sumerowie. Bo tak sprzeczne odwrócił swój wizerunek bogini, która była akadyjski Brytania głównym ośrodkiem kultu.

Babilon – miasto kurew

Ponadto, Astarte uważane patronką dziwkami kurtyzan, kobiety lekkich obyczajów – wszystko pełne nowych i venal miłości. I jak w Babilonie w 7 wieku pne, a w następnych wiekach, jak również na całym terytorium Azji Mniejszej, był naprawdę duży tłum prostytutek, jej kult był uważany za jeden z głównym. Co więcej, nie było nawet prostytucja świątynia. E. Codzienne kilka mieszkańcy miasta musieli siedzieć na specjalnie wyznaczonych miejscach w pobliżu sanktuarium Afrodyty (Wenus, Astarte) i czekać na przejściu mężczyzna nie zapłacił jej monetę i nie spółkować natychmiast. Tylko kobiety mogą żyć wolny po takim obrzędem w roku, to czuję kochanką. Następnie rytuał powtarza się.

boskie bramy

Dlatego w czasie panowania Nabuchodonozora, słynny libertyn, w Babilonie powstały imponujące bramy bogini Isztar – monumentalna budowla uderzające piękno. Teraz miasto jest warte ich mała kopia. Oryginalny sama została podjęta z kraju ponad sto lat temu, na początku 20 wieku. Przez nich w czasach starożytnych Babilończyków skradanie posągi ich bogów, kiedy Izrael obchodził obchody Nowego Roku. Przez bramę Isztar „Proces drogi” był vvezon miasta i trumny z ciałem Velikogo Aleksandra (Wielkiego). Nawiasem mówiąc, jest także wielkim miłośnikiem kobiet i smoothie! Więc jest to dość symboliczny marsz.

symbole bogini

Brama, który został napisany powyżej, pomalowane na jasny niebieski, niebo koloru niebieskiego, i to nie przypadek. Isztar, bogini Babilonu, nosi nazwę, tłumaczone z sumeryjskim oznacza „czyste niebo”. Ich ściany są liczne płaskorzeźby z postaciami zwierząt (575 sztuk), wykonane niezwykle realistyczny z wielką elegancją i prawdy artystycznej. wizerunki lwów i byków jest szczególnie powszechne. Nawiasem mówiąc, posąg Isztar, znalezionych podczas wykopalisk starożytnych świątyń, przedstawiony w otoczeniu tych drapieżników. Glyph sumeryjskie bóstwo oznacza okrąg, taśmy plecione, rzemienie sześcioramienną (ośmioboczny) wewnątrz gwiazdy. Ten krąg jest niebo i gwiazdy – w słoneczny. Wszystko razem i symbolizuje bardzo jasnego nieba, uosobienie czyli Isztar. „Niebieski Bogini”, „niebiański bogini” – to wszystko o niej.

Nightkin i grzech

Astarte – dość kontrowersyjny mitologiczny obraz. Jest ona związana nie tylko do jasnego, ale ciemności nocy. Posąg bogini Isztar zdobi oprócz lwów, zdjęcia sów, na lewo i na prawo od niego. Posiadanie kochanka ludzie, zwierzęta, bogowie, nieustannie zmieniają swoje różniące niezaspokojoną żądzę i zmienność uderzające, Ishtar rujnuje jego wcześniejszych partnerów pasji. Jej miłość staje zniewala krawaty, poważny jak kajdany. Nawet bogowie tracą wolę stać się żałosne pozory niegdyś potężne i nieustraszonych mieszkańców nieba. Znajomość Isztar źle skończyć dla każdego, kto zna ogień jej pieszczot i drżenie ciała. Niezliczone ukochany bogini – nie jest zaskakujące, że prostytutki i homoseksualistów wybrany jej ich przywódcą! Jednakże, biorąc pod uwagę znaczenie świętego obrazu i fakt, że sumeryjski prostytucja świątynna były dopuszczone do ochrony i prawo grzechu w tym przypadku nie mówimy. W istocie, sam proces kopulacji podano boskie znaczenie.

Isztar i homoseksualizm

Dlaczego bogini Isztar, której zdjęcia obrazki można znaleźć w różnych podręcznikach i innych starożytnych religiach kulturowego literatury urologicznej, uważany patronką kurtyzan nie tylko, ale także homoseksualistów? Powodem takiego szerokiego „strefy wpływów” leży znów w obrzędach religijnych i kultów i późniejszych cywilizacji sumeryjskiej. W Kanaanie, to jest napisane w Biblii, w świątynie Isztar ceremonii popełnić nie tylko kobiet, ale także chłopców. Pochodzą one w kontakt z ludźmi, a tym samym hołd na cześć bogini i wysławiając je. Rite uosobieniem świętego płodność i celebracji życia we wszystkich jego przejawach. Co jest również bardzo skorelowane ze świętego obrazu.

Mity i Legendy

W „Tale of Gulgameshe” pisze, że Isztar zabił kochanka, boga płodności i zbiorów Tamuz. Podczas tego zmówił się na jej innych celestials. Odpokutować, Inanna zstępuje do królestwa zmarłych. Nie jest wykluczone jej siostra nienawidzi jej kochającego krewnego. Ishtar przejść przez siedem bram, blokując drogę do „niższego świata”. Przy każdej bramie ona daje ministrów niektóre z wielu klejnotów, rozstanie jednocześnie część swoich mistycznych mocy i boskiej mocy. Wchodząc w przeszłości, pozostaje nagi i bezbronny. siostra gniew spadnie na Isztar, które nie mają nic do przeciwstawienia. Inanna jest zamknięty w Pałacu, wysyła 60 chorób, które Cierpiała i cierpiał. Jednak uwięzienie bogini nie przechodzi na próżno dla ludzi. Na ziemi, natura zaczęły więdnąć, zakład przestał przynosić owoce, zwierzęta, ptaki, ludzie – mnożyć. Wszystko grozi śmiercią. Ponieważ nie ma więcej miłości, pasji, seksualne święty ogień. Zdając sobie sprawę z tego, co złe przyszło na świat, do najwyższego bóstwa Aye wysłał posłańca od innych bogów z prośbą, aby zrozumieć problem, aby rozwiązać trudną sytuację. Władca bogów wymaga Ishtar ożywić i powrócić do górnego świata. Polecenie jest wykonywane, Inanna ożywić za pomocą wody życia, powrót magiczne amulety, a wraz z nimi moc. Ale po prostu zostawić świat zmarłych, nikt nie może. Przed wyjazdem, jest on zobowiązany do opuszczenia za niego zastępstwo. Staje Tammuza. Jego wniosek w królestwie cieni symbolizować zmianę pór roku.