300 Shares 3032 views

Ból gardła podczas połykania, a jego przyczyny.

W większości przypadków ból w gardle podczas połykania pojawia się w momencie, gdy dana osoba ma katar. Lekarze stosowany do wywołania tej choroby SARS. Szybko wyeliminować taki ból, jak to możliwe, płukanie gardła i pili mleko z miodem lub herbata z malinami.

Jeśli ból gardła wzrasta, jest to objawem ropnia, ból gardła, zapalenie migdałków, choroby krwi lub urazu krtani. Tutaj, aby pomóc tylko zwykłe środki folk praktycznie niemożliwe. Konieczne jest zatem, aby szukać pomocy u lekarza, audiologa.

Przy stosunkowo niskiej wilgotności może powodować ból przy przełykaniu śliny. Najczęściej istnieją podobne przypadki w sezonie grzewczym. Co do zasady, w tym okresie lokal issushivaetsya powietrze, i z tego powodu nie jest suchy, szorstki i nieprzyjemny ból gardła u ludzi. O tym samym konsekwencje osobę oczekiwać, że w czasie jego snu oddychanie usta. W celu częściowego rozwiązania tego problemu, lekarze zalecają stosowanie nawilżaczy.

Przyczyny bólu gardła mogą stać się reakcje alergiczne, których objawy są obrzęk błony śluzowej nosa i gardła, ból przy połykaniu gorzej. Bardzo często ból w gardle podczas połykania występuje u osób, które są długotrwale naciągowe mięśnie gardła, na przykład, sportowców i śpiewaków. Z tego rodzaju bólu jest bardzo znajome palaczy biernych palaczy nawet zmuszeni są przez dłuższy czas, to wśród firm i palenie wdychanie dymu tytoniowego. To również może obejmować osoby pracujące w pomieszczeniach, w których powietrze jest silnie zanieczyszczone. Poza bólem w gardle może być spowodowane zbyt pikantne jedzenie i alkohol.

Ostry ból gardła może wynikać z nowotworów krtani i języka. W większości przypadków guzy rozwijają niezauważony i bolesne dowody ich głębokiego rozwoju. W celu prawidłowego przeprowadzenia leczenia, należy skonsultować się z audiologa.

Możliwe chorobami związanymi z bólem gardła.

Pomimo faktu, że ból w gardle może wystąpić z różnych powodów, najczęściej są one związane z zapaleniem migdałków. Choroba ta nazywana jest angina. Migdałki stanu zapalnego z powodu bakterii, zwany Streptococcus i gronkowce. Gdy migdałki migdałków wzrost objętości, gromadzą rury ropa, jest ostry ból gardła przy przełykaniu, zapalenie węzłów chłonnych szyi, temperatura ciała wzrasta.

Adenoid komplikuje ból gardła, w którym tkanka otaczająca zapalny migdałków. Zatem istnieje silny ból w przełyku podczas połykania, ból podczas otwierania usta, głos staje nosa.

Inną poważną chorobą jest głośni dusznica, objawy, które są takie same jak w przewlekłego zapalenia migdałków. Jeśli czas nie rozpocząć leczenie, choroby te stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla życia. W leczeniu anginy wymaga odpowiedzialnego podejścia, jako przedwczesnej środki medyczne mogą prowadzić do zapalenia nerek, serca i stawów.

Z jakiegoś powodu nie jest ból w gardle podczas połykania u dzieci?

Dziecko w wieku poniżej pięciu lat, krtani ma specjalną konstrukcję, pod fałdów głosowych ma luźną warstwę podśluzówkowej. W związku z tym, że mają zapalenie krtani może być bardziej prawdopodobne, co prowadzi do trudności w oddychaniu i obrzęk krtani. Jej objawy to ból w gardle podczas połykania, szczekanie kaszel, chrypka. Bardzo często objawy te mogą być łączone. Jeśli dziecko pojawia się chrypka, należy natychmiast szukać pomocy u specjalisty.