413 Shares 3523 views

Jak umieścić płytkę w łazience samemu? Łatwe i proste

Rozpoczynamy długo oczekiwaną naprawę w łazience. Na początek oczywiście kupujemy kafelki. A potem? A potem zdecydujemy, kto umieści tę płytkę – ty lub osoba specjalnie zaproszona do tych celów. Jeśli zdecydujesz się zrobić to sam, właściwe przygotowanie do procesu i zgodność z technologią pomoże Ci osiągnąć doskonały wynik.

Jak umieścić płytkę w łazience? Prace przygotowawcze

Najważniejszym warunkiem jest właściwie przygotowana powierzchnia. Podstawa płytki powinna być idealnie równa. Jeśli jesteś zbyt leniwy, aby wyrównać ściany szpachlami, możesz łatwo użyć sklejki lub płyty gipsowej. Jeśli nie chcesz usunąć starych płytek, możesz założyć nową warstwę jako bazę, ale pod warunkiem, że nie ma pęknięć i pęknięć. A jeśli nie ma starego pokrycia, ale podłoga jest płaska, można ją położyć bezpośrednio na betonie.

Jak umieścić płytkę w łazience? Krok 1

Po znalezieniu i wybraniu, co będzie podstawą, oczyścić podłogę w łazience z różnych zanieczyszczeń i kurzu. Jeśli powierzchnia jest nierównomierna, zastosuj podłogi wypełniające lub wyrównywanie. Opracuj wyrównanie i sprawdź wynik używając poziomu. Próbujemy płytkę, to jest bez kleju, rozprowadzamy ją w niezbędnym porządku na podłodze i patrzmy jak to leży, gdzie będzie cięte. Meble i instalacje wodne zanim ta procedura zostanie najlepiej usunięta lub usunięta. Celem tego układu jest sprawdzenie, gdzie stawy są. Trzeba umieścić go w taki sposób, aby w znaczących miejscach dachówka nie powinna być cięta.

Jak umieścić płytkę w łazience? Krok 2

Po zabrudzeniu, robimy oznaczenie. Aby to zrobić, używając ołówka, musisz narysować przybliżony układ sąsiadujący na podłodze, w tym celu należy znaleźć centralny węzeł układu i zacząć od niego, aby go wyłączyć. Aby nie zgubić się w liniach, możesz ściągnąć liny.

Jak umieścić płytkę w łazience? Krok 3

Sprawdzić, czy powierzchnia podłogi jest czyszczona z gruzu i pyłu, jeśli tak, możesz kontynuować instalację. Do płytek ceramicznych potrzebny jest specjalny klej. Nasmaruj bazę, około metra kwadratowego, zaczynając od środka łazienki.

W celu równomiernego rozprowadzenia kleju, rozprowadzić go specjalną łopatką płaską. Warstwa materiału powinna wynosić od trzech do pięciu centymetrów. Następnie klej nałożony na podłoże, konieczne jest narysowanie zęba szpatułki. Im więcej płytek, tym więcej fal musisz zrobić. Na tym metrach kwadratowych podłoża z klejem, ostrożnie umieść płytkę i zostaw ją przez pół godziny. Następnie kontynuujemy proces od środka do krawędzi.

Aby płytki były tej samej odległości, można używać elementów dystansowych. Kiedy położysz cały materiał na podłodze, pozostaje zgłosić te części tam, gdzie trzeba je wyciąć. Aby wyciąć cały nadmiar, musisz użyć nożyka do kafli. Po ułożeniu płytek pozostaw go na chwilę, zgodnie z instrukcjami. Spacer po powierzchni, aż będzie całkowicie sucha, nie jest możliwe.

Jak założyć płytkę w łazience? Krok 4. Zanieczyszczenie

Różni się w zależności od: na cementu i żywicy epoksydowej. Zwykle używaj zaprawy klasycznych kolorów, ale możesz wybrać ją pod kolorami płytek. Roztwór miesza się z wodą zgodnie z instrukcjami i nanosi się za pomocą gumowej łopatki między płytkami. Następnie – usuń nadmiar wilgotnej gąbki w wodzie. Poczekaj około pół godziny i wymień resztki zaprawy. Za godzinę powtórz procedurę. Pamiętaj, że jeśli na płycie pozostaną jakieś części zaprawy, to bardzo trudno będzie ją wytrzeć.

Jak widać, w tym procesie nie ma nic skomplikowanego. Nie wiesz, jak prawidłowo umieścić płytkę w łazience? Po prostu trzeba poznać technikę układania i prawidłowo przygotować fundament. A wszystko inne jest kwestią techniki i twoich rąk. Dare, spróbuj, ty się powiedzie!