759 Shares 7297 views

Przegrzania na słońcu: jak chronić siebie i radzenia sobie z konsekwencjami?

Przegrzania na słońcu zdarza się bardzo często w okresie letnim. I nie ważne jak wielu lekarzy nie ostrzec nas, co roku chcemy jak najwięcej spędzać więcej czasu na słońcu. Oczywiście, chęć skorzystania z wakacji do maksimum pochwały, ale o elementarne środki ostrożności nie należy zapominać.

Należy zawsze pamiętać o konsekwencji przegrzanie w słońcu. Masz wyłączony lekko razie skurcze doświadczenie ciepło, dużo mniej widoczne ciepła lub udaru słonecznego.

Przegrzania na słońcu: objawy

Jeśli po długim pobycie na zewnątrz przy słonecznej pogodzie, osoba odczuwa ból głowy, to cierpi na nudności i wymioty, ogólne osłabienie organizmu, a także bóle głowy, to możemy mówić o wyczerpaniu ciepła gdy zakłócony bilans płynów i soli w organizmie.

Obecność udaru cieplnego oznacza stan, w którym mechanizm kontroli temperatury jest wyłączona, to znaczy ludzie nie pocą, nawet w czasie upałów. Pierwszym objawem udaru słonecznego symptomatyczne jest osłabienie organizmu. Z reguły ludzie nie zwracają uwagi do tej funkcji, myśląc, że po prostu przemęczony. Następnie może pojawić się zamieszanie i rozpocząć skurcze, drgawki. Temperatura podnosi się do ciała czterdzieści stopni Celsjusza, i częstość tętna blisko do 140 uderzeń na minutę. W tym stanie człowiek musi być dostarczona w trybie pilnym do szpitala lub wezwać karetkę.

Zagrożone są ludzie, którzy nadużywają alkoholu, zwłaszcza w upale, kobiety w ciąży i osób z bardzo jasną skórę od urodzenia. Nie zapomnij o małe dzieci, których organizm jest w etapie tworzenia, ponieważ poziom ochrony są one znacznie niższe. I zauważyć objawy udaru cieplnego są zwykle możliwe tylko przez siedem godzin. Naukowcy wyjaśniają ten fenomen faktem, że organizm przez długi czas zmaga się z wpływem promieniowania ultrafioletowego do ostatniego chroni organizm przed katastrofalnym stanie.

Przegrzania na słońcu: leczenie

Przed przybyciem pogotowia ratunkowego można przeprowadzić pierwszą pomoc. Pacjent musi być chłodzona tak, że usuwa się z ubraniem i zawinięty w arkusz moczony w zimnej wodzie. Jeśli arkusze nie pasuje prosty ręcznik lub t-shirt. I, oczywiście, należy czekać na wizytę specjalisty.

Przegrzania na słońcu można i należy zapobiegać, a to jest dość proste do przestrzegania podstawowych zasad zachowania się w słońcu. Szczególnie powinni pamiętać miłośników plaży, ponieważ są one narażone na zagrożenie narażenia na działanie promieniowania ultrafioletowego. Po pierwsze, powinien to być szczególny nacisk podejście do doboru letnie ubrania. Powinna ona być wykonana wyłącznie z naturalnych tkanin i nie powinny ściśle przylegać do ciała. Następnie zostanie on wyposażony świeże cyrkulacji powietrza i przegrzania nastąpi.

Jeśli można przenieść całą swoją działalność w późniejszym czasie, to lepiej, aby nie zaniedbać tego prawa. Ludzie, którzy są zagrożone, a rdzeń powinien chodzić w godzinach wieczornych, a nie w gorące popołudnie. W upalne upałów jest konieczne, aby chronić organizm przed przepięciami, więc fani sportu zaleca się odroczenie ćwiczeń do bardziej odpowiedniego dnia.

I, oczywiście, lekarze Zabrania się spożywania napojów zawierających alkohol, gdyż tworzą one dodatkowe obciążenie narządów wewnętrznych. Ale czysta przefiltrowana woda bez gazu jest uważana za źródło życiodajnej podczas sezonu letniego. Mechanizm działa płyn pomaga utrzymać stałą temperaturę ciała. Miłośnicy plażowania powinni rutynowo używać kosmetyków z filtrem UV. Nie zapomnij o kapelusze ponieważ chronią one najważniejszą częścią ciała – głowy.