537 Shares 5729 views

Sensoryczny rozwój dzieci 2-3 lat. Gry dla dzieci rozwoju sensorycznego

Sensoryczny rozwój dzieci 2-3 lat – koniecznym i ważnym krokiem w rozwoju osobowości. Prowadzące działalność w tym wieku jest celem. Dzieciak jest aktywnie interesują się światem wokół nich zadowolony traktować jasne zabawek. Dlatego tak ważne jest, aby zaoferować gamę gier zaprojektowanych w celu poprawy uwagę, pamięć, wyobraźnię, spójnej wypowiedzi.


Gry dla sensorycznej rozwoju dzieci, a także działań, które mogą być realizowane z wykorzystaniem tych materiałów są przedstawione w artykule. Informacja będzie przydatna nie tylko dla rodziców, których dzieci osiągnęły wyznaczony okres, ale nauczyciel przedszkola.

modelowanie

Dzieci uwielbiają bałagan dłuższego czasu z plasteliny, vyleplivaya różnych małych zwierząt i wyposażenia wnętrz. Jest to bardzo przydatne dla rozwoju umiejętności motorycznych. Działalność musi być prowadzona w taki sposób, że dzieci były w stanie wykonywać proste czynności, odpowiednie do wieku, na polecenie nauczyciela. Co można wyrzeźbić z gliny? Tak, wszystko! Na przykład poprosić dziecko, aby zbudować prawdziwe zoo z dużą ilością różnych zwierząt. Liczba zwierząt może być ograniczona tylko przez fakt, jak dużo lub jak mało masz glinę. Umożliwić dziecku fantazjować, aby pokazać swoje zainteresowanie i wyrazić pełną indywidualność charakteru. Przez kilka rzemiosła, które pozwoli dziecku osobiście, może być oceniana na co ma preferencje.

Playmats

Zabawki te są typu znanych zagadek. Dziecko może dosłownie spędzają godziny sprzężone z nimi. I, co najciekawsze, są one trwale przykuć jego uwagę. Sensoryczny rozwój małych dzieci Zaczyna się od autentycznego zainteresowania. Zaobserwowano, że jeśli dziecko, które nie lubi czegoś, to jest prawie niemożliwe, aby to zrobić. Małe dzieci są od dwóch do pięciu lat na stanowisku egocentryzmu, to wydaje się, że cały świat kręci się wokół nich, a oni są w centrum miasta.

Jak przydatne edukacyjna maty? Dają dziecku wiedzę o całym obrazie, który jest złożony na siebie na kawałki. Jednocześnie rozwija wytrwałość, uwagę, wyobraźnię, zdolność do obniżenia zrealizują. Zabawny obraz docenią dziecko, a on umieścić taką mozaikę wielokrotnie. Materiały maty są bardzo przyjemne w dotyku. Charakterystyka rozwoju dzieci w tym wieku, tak że nabywają oni umiejętności, gdy coś jasne i piękne, aby przyciągnąć ich uwagę, więc dzieci muszą każdy możliwy sposób motywowania różnych przedmiotów. Dywaniki wykonane z materiału hipoalergiczne, będzie doskonałym pomocnikiem w rozwoju dziecka.

zbieranie piramidy

Być może w tym przykładzie wykonania jest najlepiej znane i możliwe do zaakceptowania. Piramida zbierane nawet nasi rodzice, dziadkowie i babcie. Ta zabawka nie jest nudne, dzieci lubią majsterkować z pierścieniami, spinając je na patyku. Sensoryczny rozwój dzieci w wieku przedszkolnym, Oczywiście, niemożliwe bez gier logicznych. Piramida wspiera rozwój abstrakcyjnego myślenia, umiejętność analitycznego myślenia, aby porównać obiektów do siebie. Zazwyczaj pierścienie zabawki malowane są w różnych kolorach, aby spowodować znaczne zainteresowanie dziecka. A co za przyjemność oglądać go dodając kółka plastyczne, zwłaszcza, gdy wszystko idzie dobrze za pierwszym razem! Ale czasem trzeba ciężko pracować i, jak mówią, pot.

Projektanci „Lego”

Chociaż uważa się, że tego typu zabawka jest przeznaczona dla dzieci z co najmniej czterech lub pięciu lat, nie ma tu żadnych ograniczeń. Projektanci „Lego” – to zupełnie wyjątkowa i unikalna gra, w której chcesz się ponownie i ponownie. Jeśli niezwykłego projektanta można budować tylko kilka pozycji z „Lego” otrzymał wiele zwierząt w ogrodach zoologicznych lub lalki domu. Nie jest konieczne, aby zbudować tylko to, co jest przedstawione na opakowaniu. Jest możliwe, aby dać upust fantazji i wymyślić własnych unikalnych modeli. Sensoryczny rozwój dzieci 2-3 lat przesunie się do przodu o wiele szybciej, jeśli pozwalają dziecku budować budynki i zbudować dokładnie taką konstrukcję, że chce.

Twoje dziecko pokocha budować z „Lego” projektanta. Na pierwszych zabawek kwitów należy pokazać dziecku, jak to wszystko działa i zbudować z niego co najmniej kilka elementów. Naucz mnie pokazać jak grać – dziecko będzie dziękuję.

rysunek

Aktywność ta jest nowoczesna nauka psychologiczna, z kolei, zwana terapia sztuką. Jego zalety są ogromne: rozwój umiejętności motorycznych, wyobraźnia, uwaga, pamięć. Sensoryczny rozwój dzieci 2-3 lat nie może się obejść bez wyświetlacza emocji i uczuć, które gromadzą się w ciągu dnia. A czy jest lepszy sposób obsłużyć to nie jest niepokojące sytuacje prorisovyvanie i wyświetlać szczególnie żywe wrażenia?

Wystarczy, aby dać dziecku do ręki kredki i papier, jak stworzy zainteresowanie ze swoich pierwszych „pictures”. Te wspaniałe „arcydzieła” byłoby zbędne uwiecznić na ścianie, albo przynajmniej być przechowywane w osobnym folderze. Jakiś czas później, gdy miękisz wzrośnie, będzie całkiem zabawne patrzeć na swojego pierwszego stworzenia. Kto wie, ale nagle jego przyszłość związana jest z malarstwem?

ekscytujące gimnastyka

Dzieci z natury mają swoją ogromną elastyczność i duże poczucie rytmu. Sensoryczny rozwój dzieci w wieku 2-3 lat powinny obejmować trening fizyczny. Zdolność do wykonywania użytecznych ćwiczeń, aby utrzymać ciało w kształcie, promocja zdrowia – oto kilka najważniejszych kryteriów. Ponadto, same małe dzieci są na tyle mobilne, dlatego chętnie opanować ćwiczenia gimnastyczne, które je oferują. Po tym wszystkim, ruch – to jest życie!

Zatem sensoryczny rozwój dzieci w wieku przedszkolnym obejmuje kilka ważnych elementów: percepcję wzrokową, uczucie, myślenie, pamięć, dotykowe elementy. Wszyscy razem stanowią jeden system, dzięki którym dziecko rozwija się w jej rozwój postępuje.