431 Shares 2232 views

spłuczka WC: urządzenie, zasada działania. Zainstalować zbiornik toaletowy

W celu zrozumienia zasady pracy zbiornika toaletowego, trzeba przynajmniej pobieżnie zapoznał się z jego urządzeniem.


urządzenie cysterny

Wgłębienia WC – urządzenie, które składa się z korpusu, mechanizm aktywacji, rury prowadzącej, przy czym urządzenie blokujące, gruszki, siodła. Obudowy są produkowane głównie z ceramiki lub tworzywa sztucznego. Bitowe rzadsze zbiorniki metalowe. Mechanizm spustowy jest w postaci przycisków i dźwigni, które znajdują się w górnej części pokrywy lub znajdujących się w bok. Spuścić przystoi zbiornik WC zależy od ceny towaru i kraju produkcji.

Zasada działania zbiornika toaletowego

W efekcie zbiornik jest przez naciśnięcie spustu. Ten mechanizm zbiornika toaletowego, co z kolei wiąże się z jej wewnętrzną strukturę.

Przed naciśnięciem przycisku urządzenie znajduje się w trybie czuwania. Jest to woda, która jest automatycznie wypełniana do pewnego poziomu. Wszystko ciekłego holding gruszka zbiornika toaletowego, który znajduje się na dole. Jest wykonana z gumy, więc mocno w siodle.

Kiedy osoba naciśnie przycisk lub ciągnie uchwyt poruszany jest trakcja. Ona z kolei wpływa na gruszkę, a ona zaczyna rosnąć. W rezultacie, siedzenie nie będzie się pokrywać, zbiornik wody dostaje się do otworu i płynąć do miski.

Po zwolnieniu przycisku lub uchwyt WC spłuczka, gruszka nie wraca do tego samego momentu w pozycji wyjściowej. W ten sposób odpływ krótkotrwały. Zasada powolnego opadania gruszka leży w jego urządzeniu. Wewnątrz jest całkowicie pusty, a tam jest tylko powietrze, które popycha go. Jak napełnić zbiornik wodą widłowych gruszek maleje. W rezultacie, jest całkowicie dociśnięta do siedzenia. Bez rury prowadzącej takie działanie byłoby niemożliwe. Chodzi o to, że żarówka ma wpływ wiele czynników, które napędzają go w kierunku najmniejszego oporu. Jeśli to nie było związane z rury prowadzącej, ona by nie wrócił z powrotem do centrum miasta, do siodła.

Regulacja poziomu wody

Regulacja poziomu wody odbywa się za pomocą urządzenia zamykającego w zbiorniku. Zasada działania urządzenia wyróżnienie tłoka i membrany. Najbardziej powszechne są obecnie sekund. Pod wieloma względami, wybór jest w swej prostocie i wysokiej niezawodności. Wadą takich rozwiązań należą ich częste zatykanie. Dzieje się tak z powodu drobnych cząstek znajdujących się w instalacji wodociągowej i wchodzą poprzez elastyczne wkładki w zbiorniku toalety. Urządzenie filtracyjne w pełni zdolny do rozwiązania tego problemu.

Jak zdemontować zbiornik?

Aby naprawić cysternę, aby zacząć rozumieć przyczyny jego awarii. Aby to zrobić, przede wszystkim musi patrzeć na jego wewnętrznej struktury. Aby się do niego dostać, wystarczy zdjąć górną pokrywę. Dla wygody, w wielu przypadkach nie jest przymocowany do zbiornika. Aby ją usunąć, wystarczy podnieść go. Trzeba być ostrożnym, ponieważ pokrywa zbiornika wc nie jest bardzo łatwe. Jeśli to ma uchwyt, będzie to kolidować z usunięciem. W takiej sytuacji konieczne jest, aby to zrobić najpierw, a dopiero potem zdjąć pokrywę. Zwykle jest prowadnik nici zbiornika rury. Aby zdjąć uchwyt, wystarczy podnieść trochę i wziąć słuchawkę. Gdy rura zostanie ustawiona w jednej ręce, a drugi odkręcenia uchwytu (skręcania osi w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara). To sprawia, że znacznie łatwiej, jeśli naprawimy prowadnicy rur szczypce. Następnie, uchwyt może być usunięty bez strachu, bo jej nie w plomb oraz wszelkich innych informacji, które są z nim związane.

Prace nowoczesnych czołgów

Nowoczesne producenci w ostatnich czasach zaczęła produkować spłuczki ustępowe, w którym rura przechodzi przez bańki na jego osi. Dla większej wygody, jest pływak, na której znajduje się specjalny zatrzask. Mechanizm ten działa znacznie sprawniej. Poprzez naciśnięcie mechanizmu spustowego podwyżki gruszka, jak w klasycznym modelu. Ponadto, nie wchodzi do wody i pozostaje w górnej części. Zapewnione dzięki zatrzask, dzięki czemu poziom pływaka. Kiedy woda w zbiorniku jest całkowicie zakończona, pływak zwalnia zatrzask, a żarówka powraca do swojego pierwotnego położenia.

Sprawdź zbiornik projekt

Zanim zaczniesz, musisz pozbyć się całej wody w zbiorniku, dzięki czemu można zobaczyć całą strukturę. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest sufit w dostawie wody toaletowej i spuścić wodę. Druga metoda polega na ustalaniu gruszki w górnym położeniu. W tym przypadku, otwór zawsze będzie otwarty, a woda może opuścić pojemnik bez przeszkód. Aby to zrobić, trzeba wziąć pływak, który jest skojarzony z gruszką. Następnie należy zablokować w pozycji do góry na boku zbiornika. W tym celu, metal gałązka pasują idealnie. Jeśli nie ma, można użyć śrubokręta i umieść go prawidłowo.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie cysterny toaletowego. Urządzenie powinno być czyste i wolne od zanieczyszczeń. Jeśli nie ma, trzeba zwrócić uwagę na pływaka. Idealnie powinno być w wodzie nie więcej niż połowę. Wody nie powinna być wyższa niż poziom płynu rury przelewowej. Po sprawdzeniu poziomu niezbędnego do rozpoczęcia badania mechanizmu odpływowego.

Rodzaje gruszek i ich osobliwości

Gruszki są z dwóch gatunków w zbiorniku toalety. Pierwszy typ – gruszki pływak. Na wierzchu znajduje się specjalny otwór, który jest połączony z prętem. Następuje to za pomocą wewnętrznego gwintu, który jest w gruszki otworu. Drugi typ – gruszki zaworu. Podobnie jak pierwsza, ma otwór w górnej połowie. Jednak jego różnicą jest to, że dzięki. Wewnątrz otworu jest również mocowanie drążka. Gdy połączenie jest uszkodzony, woda przedostaje się przez dmuchawę i do otworu zbiornika.

W celu pełnego zbadania go, musi zostać usunięty, a odłączony od mechanizmu spłukiwania. Gruszki pływak jest po prostu odkręcić, jeśli pręt jest stała. Aby ją usunąć, należy obrócić zawór zbiornika toalety toalety, która znajduje się pod spustem.

kształt gruszki powinna być wolna od widocznych wad. Jeśli widać pęknięcia i nierówności, to nie może być operowany.

Zakup nowego gruszkę należy zwrócić szczególną uwagę. Jeśli jego wartość jest większa niż poprzednio, to nie można w wiarygodny sposób zablokować dziurę. W wyniku tego, że konieczna jest zmiana albo ręcznie mielenia kolumnę piasku.

Po zainstalowaniu nowej gruszki trzeba wykonać swoją pracę. Są chwile, gdy woda wypłynie nadal, nawet po wymianie. Może to być spowodowane faktem, że krawędź gruszki nie jest całkowicie pod postać siodła. Po kilku godzinach czynnej eksploatacji zbiornika muszą być w końcu ma miejsce i ma wybrany kształt.

Zainstalować zbiornik toaletowy

Montaż odbywa się w pięciu etapach. Pierwszym z nich jest, aby zebrać wszystkie elementy. Drenażu montażu na zbiorniku toalety musi być złożony zgodnie z instrukcją. Drugim krokiem jest zamontowanie zbiornika toaletowego. W tym celu specjalne śruby. Trzecim etapem jest połączenie cysternę z sieci wodociągowej. Wszystkie połączenia spustowy musi być podłączony. W czwartym etapie jest kontrolowana w float. W tym celu jest on ustawiony na żądanym poziomie, do którego woda będzie zatrudnionych. Wreszcie, piąty etap to próba uruchomienia po zakończeniu wszystkich prac. Jeśli przeciek nie występuje, a woda jest wybierany w spłuczki w toalecie, a następnie wszystko działa prawidłowo.

Przyczyny cystern Failure

W celu uniknięcia wycieku domu, nie koniecznie zaprosić hydrauliką. Ceny za swoje usługi trafi do kieszeni, aw rzeczywistości musi stać tylko zapoznać się z ogólnymi zasadami pracy w celu przygotowania niezbędnych narzędzi i kupić na rynku niezbędne szczegóły. Najważniejsze – aby uświadomić sobie, że mechanizm zbiornik zużywa się w czasie, i zawsze będzie wymagać naprawy lub całkowitej wymiany. Podział w wielu przypadkach towarzyszy wyciek wody. W niektórych sytuacjach, woda może przepływać do toalety, w drugiej – być nagle na podłodze w łazience. Ten rodzaj awarii jest bardzo niebezpieczne i wymaga szybkiej interwencji. W przeciwnym razie cała woda dostaje się do sąsiadów, a problemy będą jeszcze większe. Jednak awaria mechanizmu wewnętrznego zbiornika toaletowego nie zawsze towarzyszy przecieków. Czasami nie tylko biorąc zbiornik na wodę. Kupując bardzo drogie toalety na rynku nie rozwiąże problemu, ponieważ struktura mają jeden. Inaczej niż w większości przypadków jest to tylko w niektórych szczegółach. Wewnątrz spłuczki ustępowe umieszczone są dokładnie w ten sam sposób. Również problem pękania zbiornika może wyzwolić. Często zdarza się, że zaczyna się wykorzystać, a nawet wtedy może nie działać prawidłowo. Jest to w dużej mierze zależy od jej rodzaju. Ze względu na charakterystykę wyzwalania, trzeba rynku kupić nowy przycisk lub dźwignię spłuczki klozetowej.

Brud w zbiorniku

Drugą najczęstszą przyczyną pęknięcia zbiornika odpływowego (gruszki po awarii) znajduje się w niej gromadzić brud. Od spłuczki WC – urządzenie, które jest bezpośrednio podłączony do sieci wodociągowej z domu, wszystkie zanieczyszczenia dostać się do niego. Ponieważ w większości przypadków, w wodzie jest bardzo czysta woda, zawiera wiele cząstek, które zatykają rury. Może to być rdzę i inne małe cząsteczki. Kiedy się do zbiornika, niektóre z nich wypłukiwane w toalecie, gdy pracuje. Kolejna część brud osiada na dnie zbiornika. Gdy trzyma się fotela, zapobiega gruszka całkowicie zamknąć otwór. W rezultacie, woda nie jest całkowicie pokrywały się i stopniowo zaczyna płynąć.

Pod osłoną zbiornika to zawsze można zauważyć dużą ilość rdzy. Zanieczyszczenia w umiarkowanych ilościach nie wymaga czyszczenia. Jednakże, jeżeli warstwa jest duże, to jest to konieczne w celu usunięcia go z powierzchni. To niekoniecznie używać produktów czyszczących, wystarczy przetrzeć szmatką wszystkich.

Naprawa urządzenia blokującego

Problemy z mechanizmem blokującym może być rozwiązany bez kanalizacji. Ceny nowych części do zbiornika spłukiwania toalet nie jest zbyt wysoka (gruszka, na przykład, kosztuje 15-20 rubli, czerwony – od 300 do 800 rubli). Mechanizm blokujący problemów widoczne na pływaka, która znajduje się w studni. Gdy jest całkowicie zanurzony w wodzie, to wskazuje na obecność w niej cieczy. Dzieje się tak ze względu na fakt, że jest on połączony z dźwignią. Gdy woda jest wypełnione, to uderza rękę i zaczyna płynąć przez nią. Jeśli pływak nie jest dostatecznie mocno obsadzone, woda dostanie się do wnętrza. Aby pozbyć się wody, trzeba wyjąć pływak, obracać je za pomocą dźwigni blokady. Następnie ciecz powinna wyjść swobodnie. Jeśli tak się nie stanie, trzeba je ssać. Aby to zrobić, trzeba przygotować żarówkę i rurkę. Ostatnio jeden koniec pasuje na żarówkę, a drugi koniec jest wpychana do pływaka. Po kliknięciu na nią woda będzie zasysane. Aby uniknąć dalszych problemów z pływakiem, trzeba na końcu dźwigni umieścić przepustnicę. W tym celu można zastosować dowolny odpowiedni rozmiar pokrywy z tworzywa sztucznego.