784 Shares 3378 views

Jednoosiowy elektryczne: przegląd typów, specyfikacje i producentów

Jeśli planujesz zakup lub już właścicielem gruntu, trzeba wiedzieć, które narzędzie najlepiej nadaje się do obróbki gleby. To może być wykonywane ręcznie, ale wynik będzie lepszy stosując kultywator silnik, który jest w stanie wykonać całą ciężką pracę.

Przed nabyciem tych urządzeń powinien być zaznajomiony z odmian urządzeń, aby dowiedzieć się więcej o jego właściwościach i zapytać, co producent dostarcza na rynek narzędzia.

Główne rodzaje rozłogów

Elektryczne motobloków może być amatorem czy profesjonalistą. Zdecydować, która opcja będzie najbardziej odpowiedni, można otrzymać wartość miejscu. Jeśli powierzchnia nie przekracza 10 arów, nie należy wydawać pieniądze na profesjonalny sprzęt. Gdy obszar 20 akrów lub więcej, lepiej jest wolą pół-profesjonalny model. Fakt, że rolnicy są najlepsze profesjonalne glebogryzarki.

Klasyfikacja rozłogów

Wybór elektryczny ciągnik jednoosiowy, należy pamiętać, że taki sprzęt jest podzielona na odrębne klasy:

  • sposób obrotowy frezu;
  • moc silnika;
  • Ciężar urządzenia.

Najpopularniejsze modele to te, które mają centralną młyny lokalizacji. To rozwiązanie jest uważane za uniwersalne. Jeśli urządzenie jest uzupełniane kołowych i załączniki, użytkownik zwiększy zakres wykonywanej pracy. Takie modele są kompaktowe, łatwe do przechowywania i użycia.

Wadą jest konieczność stosowania wysiłku ze strony operatora w zarządzaniu. Jednoosiowy elektryczny może mieć na tylne noże, to jest prawdziwe w odniesieniu do modeli, które mają bardziej imponującą moc i kół stacjonarnych. Taka konfiguracja może ułatwić stosowanie i wykorzystywanie przynęt, ale zmniejsza elastyczność i zwiększa wielkość, że dla niektórych jest podstawowym czynnikiem w wyborze.

Jeżeli moc silnika jest mniejsza niż 4 kW, kultywator będzie ważyć trochę i byłoby wygodne do pracy w małym obszarze. Jeżeli masa materiału jest zwiększona do 80 kg, moc może wynosić od około 8 kW. O masie 100 kg jest pojemność 10 KW.

Jednoosiowy elektryczne mogą być klasyfikowane również od rodzaju silnika, a dokładniej przez producenta urządzenia. Eksperci radzą, aby wolą importowane pędy, a nie tylko rzadko zawodzą, ale także mają wyższą sprawność.

Odmiany jednoosiowe wagowe

W sprzedaży można znaleźć jednoosiowe o różnych masach. Ultralekki są dość powszechne, ponieważ urządzenie może być stosowane do leczenia małych obszarach. Wymień jednoosiowy będą mogli łopatę i chopper, aby ułatwić pracę w terenie i zwiększenie jego wydajności.

Tak więc, wybierając ciągnik marki jednoosiowy „Salute”, szerokość wychwytywania nie przekracza 30 cm, można korzystać z urządzenia w szklarniach, na łóżkach i klombów. Zespół napędowy tego wynosi 2 litry. a. Ten ultra-lekki ciągnik posiada zdejmowany uchwyt, co sprawia, że można przewozić go w bagażniku samochodu bez trudności. Typowe dla tej klasy jest zęby tnące, które mają kształt haka. To pozwala kontrolować chwasty i rozluźnić glebę.

lekkie jednoosiowe

Glebogryzarki ogrodowe może być łatwe. W tym przypadku są one zwykle dostarczane z silnikiem o mocy mniejszej niż 4 litry. a. Ciężar takiego urządzenia mieści się w zakresie aż do 60 kg. W tym urządzeniu będzie znaczną szerokość, która wynosi 90 cm lub mniej. Wydajność w tych chłopów wyższa w porównaniu z ultra-światła, i są one przeznaczone do wykonywania szerszego zakresu prac rolnych. Idealna maszyna do uprawy gleby do 60 akrów w rozmiarze.

Jeśli weźmiemy pod uwagę niewielki elektryczny ciągnik jednoosiowy, opinie o zaleca czytanie. Konsumenci twierdzą, że minus w takich jednostek jest niska waga. Jeżeli nóż uderza solidną bryłę ziemi, to skacze tył ciągnika, który spowoduje pewne niedogodności.

Średnie jednoosiowe waga

Średnie bloki silnikowe będą mieć pojemność 7 l. s., w tym przypadku ich masa osiągnie 100 kg. Ten typ niski popyt większości techniki i używane do pracy na powierzchni 1 hektara. Zwykle te pędy jedną tylną i dwie przednie prędkości, który zapewnia zwrotność po przeniesieniu do gęstych obszarów sadzenia.

Przeciętnie waga pędy mogą być zamontowane dodatkowe wyposażenie, które pozwala na wzgórze, brony i wykonywać wiele innych prac. Średnia akt maszyna jako sprzęt półprofesjonalnych, ale ich koszt jest nadal niższy niż profesjonalnych odpowiedników.

ciężkie jednoosiowe

Ciężkie bloki silnikowe będą mieć masę większą niż 100 kg, przy czym ich grubość osiąga 16 litrów. a. Urządzenia te przeznaczone są do użytku profesjonalnego, ponieważ są one skuteczne w leczeniu gleby w dużych obszarach. Nabyć swoje gospodarstwa i gminnych organizacji usługowych. Ponadto sprzęt ten może być wyposażony w pług, kosiarka wysięgnikowa, przyczepy itp Ciężkie maszyny klasy wykonywać pracę mini ciągnik, którego nie można powoływać się na przetwarzanie gleby. Przez jego głównych zadań należy m.in. czyszczenie terytorium od śmieci i śniegu, a także transportu ładunku.

Przegląd producentów

jednoosiowe elektryczne oraz kultywatory – są to urządzenia, które są czasami postrzegane jako kupujący podobnym połączonych urządzeń. Jako przykład rozważmy kilka modeli kultywujących i chłopów, aby zrozumieć, którą opcję wybrać. Na przykład, kultywator marka DDE ET750-30 będzie kosztować klienta w 6000 rubli. Urządzenie o pojemności 1,02 litra. c. lub 750 watów. szerokości 300 mm, co ma pozytywny wpływ na szybkość przetwarzania części pracy.

Jeśli chcesz obliczyć czas można spędzić na przetwarzanie gleby, należy pamiętać, że prędkość kultywatora wynosi 0,4 km / h. Bardziej imponująca szerokość robocza będzie w stanie zakończyć proces szybciej. Ale ważne jest, w tym samym czasie brać pod uwagę charakterystykę silnika, ponieważ istnieje relacja mocy do szerokości roboczej. Jest to w następujący sposób: 1 litr. a. 20 cm. Opisany dyszel posiada ciężar 8 kg, zalecana obróbka powierzchnia 150 m2. Głębokość wychwytywania gleby 220 cm.

Pełniejszy obraz można uznać za kolejny elektryczny kultywator – Greenworks 27017, którego wartość jest większa niż, a będzie 13 000 rubli. Ten sprzęt ma pojemność 950 watów i zapewnia 350 rpm. Szerokość przetwarzania 25 cm, natomiast głębokość – urządzenie do 20 cm waży 16 kg, co upraszcza jego działanie ..

Niektórzy producenci rozłogów

Jeśli chcesz kupić jednoosiowy, na przykład, że model „Mole MK-455”, którego wartość wynosi 18 900 rubli. Ta wersja urządzenia jest przeznaczony do uprawy gleby w warunkach małej farmie lub strefie podmiejskiej. Model jest funkcjonalne i zaprojektowane do użycia dodatkowych załączników.

Elektryczny ciągnik z pługiem, vykapyvatelem Hiller i poszerzy zakres wykonywanej pracy. Z pomocą jednostki będą spud, pielęgnować i pług nawet solidne podstawy. Obecność odwrotnej zapewnia doskonałą zwrotność w miejscach o trudnym terenie. Motobloków „Mole” Electric zapewnia wygodną kontrolę, bezpieczeństwo pracy i wygodny transport.

Innym przykładem mogą urządzenia elektrycznego „Centaur CE 1400”, którego ciężar wynosi 15 kg. głębokość uprawy wynosi 20 cm i o odpowiedniej pojemności 1,4 litra. a. Szerokość uprawy wynosi 36 cm. Ten sprzęt został wydany 3 lata temu, a dziś stał się dość popularny wśród kierowców i rolników. Można go używać do zbioru gruntów pod sadzenie, pielenie w pracy i obsługi naziemnej. Odpowiednie urządzenie do bramkowe i strefie podmiejskiej, szklarniach i otwartych klombów.

Więcej o Rozłogi „Centaur”

Schemat ideowy motobloków „Centaur”, który jest przedstawiony w niniejszej instrukcji pozwoli na lepsze zapoznanie się ze specyfikacjami technicznymi. Wśród dodatkowych funkcji powinna być wykonana z narzędzia obrotów od 110 obrotów na minutę. Podczas pracy silnika nie wymaga dodatkowej konserwacji, a minimalny poziom hałasu i wibracji utworzony przy użyciu ciągnika chodzenia.

Alternatywne oferty rynkowe

Jeśli nie akceptują jednoosiowy elektryczne, których cena została wymieniona powyżej, konieczne jest, aby zwracać uwagę na innych producentów. Na przykład, model Mińska Fabryka Traktorów są wystarczająco silny i wszechstronny ciężki. Są one wyposażone w silniki Honda, jak również prędkości różnych parametrów urządzenia 6 wystaje obecności. Na takie urządzenie może być zamontowane dodatkowe wyposażenie, które nie jest w standardzie.

Szerokość robocza może się wahać od 40 do 60 cm o głębokości 20 cm. Wybierając urządzenie, można liczyć nie tylko na funkcjonalność, ale także od dostępności usługi. Są w nim wady i wyraził problemy ze sprzęgłem i zmiany biegów błędu w systemie. Koszt takiego sprzętu może mieścić się w zakresie od 80 000 do 85 000 rubli.

Jeśli jesteś zainteresowany elektrycznej ciągnika jednoosiowy, których cena będzie bardziej dostępne, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na Lander. Producent oferuje do sprzedaży jednostek średniej mocy, które są wyposażone w silniki Hondy. Waga tych pojazdów – około 60-70 kg. Można liczyć na prędkości 3, w tym jeden odwracalny.

Charakterystyczne cechy tych chłopów wystaje niezawodność, łatwość obsługi, wysoka wydajność przy minimalnym zużyciu paliwa i cicha praca. Modele te są odpowiednie nawet dla kobiet i osób starszych, oraz przetworzone z nich będzie obszary małych i średnich rozmiarach. Koszt urządzenia wynosi 49 000 rubli.

Dokonywanie motobloków

Motobloków, obwód, który jest zwykle dostarczany w zestawie (poniżej przedstawia schemat zasilania silnika), może być wykonane niezależnie. Jako podstawowy element wykonać ramę nośną, która jest wykonana z kątem i ceownika. Zaleca się stosowanie łożysk kulkowych, które powinny posiadać odpowiednią średnicę, aby stworzyć efekt poślizgu. Koło pasowe a brązu osi mogą być połączone z tym samym elementem na motor powinny być wykorzystywane do tego pasa.

Jednoosiowy elektryczny z rękami jest wykonany przy użyciu noża, który zapewni obsługę naziemną. Ich przywiązanie do dolnego wału jest przez klucz. sterowanie ruchem jest gwarantowana przez przełącznik, który znajduje się na uchwycie rączki. Rozłogi są roboty silnik elektryczny, który jest połączony z siecią za pośrednictwem przewodu nawinięta wokół szpulki.