272 Shares 9980 views

Jak naprawić błąd 0xc0000005. Błąd aktualizacji 0xc0000005

Mimo krzyków rychłym upadku Windows dziełem Bill Gates stanowczo odmówił zrezygnować z ich stanowiska. Co więcej, liczba użytkowników jest tylko coraz większe. Niestety, aby rozwiać mit o „niepewnych” i „glyuchnosti» Windows nie jest takie proste.

Niestety, twórcy systemu operacyjnego jak najlepiej mogli wesprzeć ten stereotyp. Ostatnio wśród użytkowników jest bardzo częste pytanie, jak poprawić błąd 0xc0000005 «». Wiele, zaczęła pojawiać się natychmiast po regularne aktualizacje „windose”.

Jaki rodzaj błędu to jest? Dlatego wydaje? Wszystko to mówi nasz artykuł.

Kiedy to wszystko się zaczęło

I nie było to wszystko w sierpniu, kiedy aktualizacje komputerach użytkowników według liczby KB2859537. Natychmiast po tym wsparcie techniczne firmy Microsoft i forach tematycznych zostali przytłoczeni pracą: ludzie uciekają już program, a w niektórych przypadkach nawet ładowanie OS poleciał z błędem.

Dlaczego trzeba tę aktualizację?

Członkowie różnych „zestawów” natychmiast zaczęły spekulować o „powszechnej konspiracji”, którego celem było niehonorowe przeszczepie piraci na legalnego oprogramowania. Co dziwne, ale pod użytkowników Atak pirackich kopii trafić przypadkowo. Tym bardziej, że ich los jest dzielona przez właścicieli legalnych kopii Wilndows.

Specjalnie z tej aktualizacji jest niezwykle ważna: obejmuje tylko cztery krytyczne luki w zabezpieczeniach jądra systemu (!). Jeśli atakujący będzie przestrzegać pewnych zasad, to będzie w stanie uzyskać pełną kontrolę nad tymi komputerami gdzie luka jest zamknięta.

Jednakże, dane techniczne nie są tak interesujące. Mówi się, że jest tylko do ciebie, zanim skorygowania błędu „0xC0000005”, nie myśleć o „zagrożeniach” regularnych aktualizacji.

Dlaczego występuje ten problem?

Wszystko to stało się ze względu na fakt, że „łata» KB2859537 zastępuje kilka plików systemowych. W przypadku, gdy system jest oryginalny kernel zmodyfikowanej, co prowadzi do większych problemów.

I kolejny kawałek złe wieści. Faktem jest, że we wrześniu i październiku przyszedł KB2872339 i KB2882822 aktualizacji, która zastępuje pierwszą poprawkę. Ponieważ mają podobny cel, ich montaż często prowadzi do bardzo podobnych rezultatów.

Ale jeśli pojawił się komputer bug «0xc0000005» po aktualizacji, należy pamiętać, że przyczyny mogą być pokryte głębiej. Po pierwsze, wynika natychmiast skanowanie dysku twardego w poszukiwaniu wirusów i trojanów.

Nielegalnie kopiuje aktywowane

Jeśli problem występuje na złamanie systemu, powód jest stara wersja pliku ntoskrnl.exe, co jest nielegalne w świetle aktywacji specjalnego narzędzia jest zmieniana xNtKrnl.exe, następnie rejestruje w jądrze pomocą bcdedit.

Odbywa się to przez wzgląd na systemie, aby prawidłowo współpracować z oprogramowaniem „klej”, który zastępuje SLIC-stolik w czasie obciążenia. Po uaktualnieniu starsza wersja jądra staje się niezgodna z podsystemu dlaczego niektóre pliki w systemie Windows x64 odmawia uruchomić program poprzednio uruchomić w trybie x32. Po prostu, po uruchomieniu «0xc0000005» aplikację, po czym w końcu awarii.

A winę Microsoft nie warto: nikt nie gwarantuje pracę niedziałających systemów. Nawiasem mówiąc, jeśli uruchomisz zaktualizowaną wersję jądra, system operacyjny będzie pracował stabilnie. To po raz kolejny potwierdza, że wydanie tej aktualizacji, walka z piractwem nie zostało zaplanowane. To się po prostu stało.

Jak to naprawić

Natychmiast ostrzega: jeśli przyjąć, że błąd «0xc0000005» po aktualizacji mogą wystąpić w systemie, to logiczne jest, aby nie instalować aktualizacje, których wspomnieliśmy powyżej. Nie należy jednak zapominać również o niezałatanych luk w jądrze systemu, które mogą zostać wykorzystane przez szkodliwy program.

Jednakże, nawet jeśli na kopii prawną można uzyskać ten błąd, można go poprawić, ale przez wycofywanie zmian w jądrze systemu.

Pierwsza metoda

Najpierw trzeba uruchomić wiersz polecenia jako administrator. Ułatwiają. Po pierwsze, trzeba kliknąć na przycisk „Start”, w pasku wyszukiwania wpisz słowo „CMD”. Na liście po prawej stronie znajdziesz plik podobny, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy, a w podręcznym menu kontekstowego wybrać opcję „Uruchom jako administrator”.

W poleceniu otwartej konsoli do drukowania «wusa.exe / Odinstaluj / HF: 2882822" . W związku z powyższym, jeśli stosuje aktualizację pod innym numerem seryjnym, konieczne jest, aby zarejestrować go w ostatnim akapicie.

Linia «WUSA.exe» rozpoczyna specjalistyczne narzędzie, które jest tylko odpowiedzialny za usunięcie lub instalacji łatek systemowych.

Tak jak naprawić błąd «0xc0000005» w ten sposób nie zawsze jest to możliwe, można skorzystać z tyłu systemu.

System wycofywania

Metoda ta jest dość wiarygodne, gdyż przed każdym instalować aktualizacje krytyczne i inne ważne czynności, system automatycznie tworzy punkt przywracania. Jak uruchomić wycofywania, aby nie zobaczyć kłopotliwego dostępu naruszenie 0xc0000005 «»?

Aby to zrobić, należy ponownie nacisnąć przycisk „Start”, wybierz „Panel sterowania” z menu, w którym chcesz, aby uaktywnić opcję „Restore”. W wynikowym oknie dialogowym kliknij przycisk „Uruchom Przywracanie systemu”. Przechodząc przez „mistrzów” wskazówek, można łatwo przywrócić do systemu Windows uptime.

używamy DISM

Jeśli „0xc0000005” błąd aplikacji Windows 7 wychodzi, nawet po wykonaniu powyższych czynności, możemy odwołać się tylko do „ciężkiej artylerii”.

Po pierwsze, trzeba uruchomić środowisko przywracania. Aby to zrobić, trzeba instalacyjny dysk CD, z którego wykonana instalacja systemu operacyjnego. Jeśli nie istnieje, wtedy przed poprawić błąd 0xc0000005 «», należy skonfigurować na własną rękę.

Aby to zrobić, należy pobrać oficjalny dysk startowy w systemie Windows 7, a następnie nagrać go na dysku lub dysku flash do odpowiedniego rozmiaru.

Po nagraniu dysk włożony do nośników optycznych, a komputer przejdzie do ponownego uruchomienia. BIOS powinien być ustawiony na rozruch z CD / DVD-dysku. Jak to zrobić, trzeba będzie uczyć się od instrukcji do płyty głównej, ponieważ proces ten może się znacznie różnić od producenta do producenta.

Boot z dysku, należy wybrać opcję „Restore”. Należy pamiętać, że po uruchomieniu komputera, można nacisnąć klawisz F8 (nawet bez dysku), a następnie uruchomi się menu opcji. Wybierz „Napraw komputer”. Ale nadal zaleca się stosowanie nośników optycznych, jak w tym przypadku, nie będzie miała wpływu ewentualnej awarii systemu operacyjnego.

W każdym przypadku, po wybraniu opcji odzyskiwania, w którym trzeba wybrać tryb „Wiersz poleceń” pojawia się okno dialogowe.

używanych poleceń

Należy pamiętać, że od błędu 0xc0000005 «» Windows 7, będzie można wyeliminować z BIOS, wszystkie z poniższych poleceń jest lepiej przepisać na osobnej kartce papieru lub wydrukować. Jeśli można zainstalować szereg drugiego komputera lub laptopa – bardzo dobry.

Zaczynajmy. Przede wszystkim dokładnie określić literę dysku, na którym jest zainstalowany system Windows. Oczywiście, w większości przypadków jest to „C”, ale może być niuanse. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych użytkowników, którzy jednocześnie korzystają z dwóch lub więcej systemów, które znajdują się na tym samym dysku fizycznym.

W wierszu polecenia zespołu przepisać «DISM / Grafika: C: / Get-pakiecie», gdzie „C: ” – to tylko litera dysku logicznego. W związku z tym, w razie potrzeby, ten parametr powinien być zmieniany do własnych wymagań.

Wyjdzie listę, w której potrzebujesz punkt, w którym jedno z aktualizacji wymienionych powyżej (KB2872339, KB2882822, etc.). Będzie to wyglądać mniej więcej tak: «packageName: Package_for_KV2859537 ~ 31bf3856ad364e35 ~ x86 ~~ 6.1.1.3».

Podświetlić żądaną pozycję za pomocą lewego przycisku myszy. Po tym, kliknij na wybranym tekście, kliknij prawym przyciskiem myszy w menu skrótów, wybierz „Kopiuj”. Po tym, w wierszu polecenia wpisz polecenie w postaci: «DISM / Image: C: / Remove-Package / packageName:».

Śledź wszystkie z najwyższą starannością, ponieważ dodatkową przestrzeń lub przypadkowo „wyciska” z cyrylicy literą będą jeździć wszystkie ciężkiej pracy na „nie”!

Natychmiast po dwukropku wstawić linię, że skopiowane powyżej. Będzie to wyglądać mniej więcej tak: «DISM / Image: C: / Remove-Package / packageName: packageName: Package_for_KV2859537 ~ 31bf3856ad364e35 ~ x86 ~~ 6.1.1.3». Bez cudzysłowów, oczywiście.

Po naciśnięciu przycisku «ENTER» uruchomienie specjalnego narzędzia systemowego Odinstalowanie pakietu okreslic. Zwrócić uwagę! Operacja zakończyła się pomyślnie, jeśli wybrany pakiet nie jest wymieniony na liście zainstalowanych aktualizacji.

Sprawdź to łatwe. Otwórz „Panel sterowania”, znaleźć miejsce, gdzie „Windows Update”, a następnie uruchom go. znajduje się link „zainstalowane aktualizacje” w lewym dolnym rogu okna dialogowego. Jeśli nie widzisz „bohaterem dnia”, że brzydkie komunikat „0xc0000005”, gdy Windows Update pojawi się większy niż nie będzie przeszkadzał.

środki zapobiegawcze

Wszystkie powyższe jest całkowicie bezużyteczne, jeśli nie wiedzą o tym, jak uniknąć takich zdarzeń w przyszłości. Po pierwsze, należy pamiętać, aby zapewnić ochronę komputera przed wirusami.

Na początku wspomnieliśmy, że modyfikacja złośliwego oprogramowania jak jądro czasu może spowodować załamanie się programu w przypadku aktualizacji. Ponadto zaleca się, aby nie stosować różne łatki do montażu w zewnętrznych tematów.

„Jak dobrze”, to (być może) unoszą się, ale to tylko błąd update „0xc0000005” z pewnością przyniesie radość z nowego „svistelok” do zera.

Po drugie. Nigdy nie należy używać aktywatorów. Uwierz mi, jeśli jesteś zbyt i określono dla celów badawczych (!) Użyj pirackiego oprogramowania, najlepiej jest użyć kluczy OEM. O wiele bezpieczniejsze i bardziej niezawodne. Ale to tylko teoria, a nie przewodnikiem w działaniu. Każdy już wie, że niezawodnego i bezpiecznego oprogramowania licencyjnego prywatnego i nie może być …

Zgodnie z tym, w tej samej pozycji i uzyskać wszystkie rodzaje „montażu”. Kto wie, co i jak się nadziewane „utalentowany” młody technologii. I „leczony” rdzeń nie jest najgorsze. Jak pan oprogramowania Radmin do zdalnej administracji bez hasła nadrzędnego? Całej takiego zespołu, a nie czas. Używanie produktów z nieznaną osobą, ryzykujesz nie tylko stabilność systemu, ale również własnych danych prywatnych, a nawet gotówkę!

wsparcie techniczne

W końcu, jeśli się naszą dobrą radę, używając licencjonowanego oprogramowania, w przypadku całkowitej awarii systemu, można skontaktować się z działem pomocy technicznej firmy Microsoft. Telefonu lub inne informacje kontaktowe powinny znajdować się na etykiecie z numerem seryjnym. Również dowiedzieć się więcej na ten temat, można po prostu przejść do „Właściwości komputer”, który powinien być kontakt producent szczegóły komputerze, albo sam Microsoft. Oczywiście, jeśli „Properties” kolumna zawiera coś w stylu „Kultshaker007” Nie pomoże.

I drugiego. Wracając ponownie do tematu zespołów i szczególnie „zaawansowanych”, możemy zauważyć znaczenie Automated System Recovery. Domyślnie opcja ta jest włączona.

Ale nasze dumne twórców, użytkowników i zespoły, liczące wiele mądrzejszy od twórców systemu Windows, regularnie odcięte. Biorąc pod uwagę, jak łatwo życie staje się, gdy odzysk, zrób to po prostu głupie. Zaoszczędzić kilka gigabajtów wolnego miejsca, istnieje ryzyko utraty systemu ze względu na błahe usterki.

Mamy nadzieję, że dowiedział się o przyczynach, dzięki którym pojawia «0xc0000005» Błąd aplikacji. Jak rozwiązać ten niefortunne nieporozumienie opiszemy szczegółowo w niniejszym artykule. Idź na całość! Czy wszystkie powyższe prostu.