433 Shares 2006 views

Oczy psa łzawią. Dbanie o psich oczu

Wielu właścicieli psów do czynienia z nieprzyjemnym problemem – oczy wodą psa. Co robić w takim przypadku musimy skontaktować się z weterynarzem i przyczyny tego zjawiska? Spróbuj zrozumieć.

szczenięta Pielęgnacja oczu

Zdrowie oczu psa powinien podążać we wczesnym dzieciństwie. Szczeniak oczy powinny być błyszczące, bez rozładowania. Jeśli tak, nic nie robić, staram się nie iść do władz dłoniach. W starym literaturze można znaleźć zalecenie do prania słabym roztworem kwasu borowego. Nowoczesne weterynarze wierzą, że aby dokonać takiej manipulacji zdrowy pies nie ma sensu.

Nie ma potrzeby się spieszyć do leczenia, jeśli szczeniak po przespanej nocy pojawiają się małe białe kropelki w kącikach oczu. Ostrożnie wyjąć je z czystym wacikiem. Dla każdego oka, należy użyć osobnego kawałka waty, tworząc ruch do nosa. Jeśli biała tajemnica pojawia się w niewielkich ilościach i dopiero po długim śnie – nie martw się.

W badaniu, oko nie musi dotykać go z brudnymi rękami, zasada ta odnosi się również do pielęgnacji psów starszych.

cechy rasy

Dlaczego psy łzawienie oczu? Niektóre problemy z rozdarcia występują bardzo często. Wynika to z charakterystyki rasy, struktura czaszki i oczu. Niezabudowana, wąskie, zakrzywione kanaliki łzowe brachycephalic pojawiają się ze względu na płaską pyskiem w szpic i zabawki z małym łbem, w bardzo małych ras, ze względu na wielkość.

Duże wyraziste oczy Buldog francuski, pekińczyk, Hina, Chihuahua podatne na uszkodzenia, często wpadają w kurzu i drobnych cząstek. U psów z luźne, opadające powieki gromadzić brud, co prowadzi do częstych stanów zapalnych.

Jeśli oczy psa będzie spływać od szczenięcia, należy zapytać, czy nie jest to cecha anatomiczna. Ten pies będzie musiał zachować szczególną ostrożność – kilka razy dziennie, aby oczyścić łzy gaza nasączonej specjalnym balsamem.

Usuń problem z nadmiernym łzawienie, związanego z cech anatomicznych, to może być tylko chirurgicznie – aby poszerzyć i czyste kanaliki łzowe, skorygować kształt powiek.

Powody łzawienie oczu u psów

Dlaczego psy łzawienie oczu? Do tego problemu mogą być następujące:

– Kontakt z oczami kurzu, pyłu, różne aerozole;

– reakcja na niewłaściwe praktyki pokarmowe, takie jak duża ilość cukierków;

– wiek skręt;

– zablokowany przewód rozrywającego;

– zapalenie woreczka łzowego.

Uwaga 3 ostatnie punkty. Konieczna interwencja medyczna.

Samoleczenie oczu u psów

Rozważ problem, że właściciel psa może poradzić sami. Po kontakcie z ciałem obcym w oku zrobić obfite spłukanie letniej przegotowanej wody. Można również zapisać się jeśli wzrok dostał Hairspray, spray i inne chemikalia są bezpieczne.

Jeśli pies ma łzawienie oczu, łzawienie obfity wełny pod oczami staje się mokra, można spróbować rozwiązać problem na własną rękę. Aby to zrobić, należy delikatnie przetrzeć oczy indywidualnego polaru ruchu do nosa. W tym celu, mogą być stosowane jako specjalne wyposażenie i rozwiązań furatsilina, kwas borowy, chlorheksydyna, nadmanganian potasu, bulion rumianku.

Jeśli oczy psa płynąć, a środki do domu nie pomagają w ciągu 3-5 dni, trzeba szukać pomocy u weterynarza.

Kiedy do specjalisty

Pies łzawienie oczu. Co jeśli mycie nie pomoże? W niektórych przypadkach, nie mogą obejść się bez wizyty u specjalisty. Tylko Profesjonalna pomoc lekarza weterynarii, aby uniknąć poważnych problemów i komplikacji.

Skontaktować się z lekarzem weterynarii, jeżeli:

– pies ma czerwone oczy i łzy kilka dni, mimo mycia;

– Wybór grubości oka;

– wybór nie jest przezroczysta i zielone, brązowe, lub żółta;

– pies jest niewygodne, próbując przetrzeć łapy oczu;

– pies mruży, miga stale, często przymykają oko;

– oczy matowe, matowe, bez połysku;

– można zauważyć, że Twój pupil uległa pogorszeniu wzroku.

Objawy te wskazują, że przerwanie nie jest pod wpływem bodźca (pył, dym, wiatru itd. D.) i początek choroby. Takie zdarzenia patologiczne mogą być spowodowane przez zapalenie spojówek, distrihiazisom, nosówki. Tylko lekarz weterynarii po zbadaniu zwierzęcia będą mogli dowiedzieć się, dokładna przyczyna łzawienie oczu i przepisać skuteczne leczenie.

Należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii dawkowanie i czas leczenia. Jeśli czas nie zwraca uwagi na pierwszych objawów choroby i uruchomić swój bieg, to leczenie będzie bardziej skomplikowane i długotrwałe, a wzrok zwierzę może zostać zniszczony na zawsze.

uraz oka

Dla psów aktywnych uszkodzenie oczu nie jest niczym niezwykłym. Penetrujący uraz może wystąpić w wyniku walki z innym psem lub kotem, pies może natknąć się na wystającej gałęzi lub skaleczyć na trawie. Takie uszkodzenia mogą być niewidoczne na pierwszy – na oko to małe wgniecenie. oko potem zaczyna się rozpalać, zagęścić, puchnąć. Pies nie może go otworzyć, nie rozdziera, ropiejące. Taka sytuacja jest bardzo niebezpieczna!

Samopomoc pies nie może, wymagają natychmiastowej konsultacji z lekarzem weterynarii – specjalista okulisty lub lekarza ogólnego. Co trzeba zrobić przed wizyty weterynarza? Co najważniejsze – nie pozwól psu drapanie oka. W celu zmniejszenia bólu roztworu kroplowego Novocaine (2%). Jeśli nie można natychmiast zwrócić się do weterynarza, a potem kroplówka krople do oczu z antybiotykami. Środki te nie są lekarstwem! W przypadku uszkodzenia oczu trzeba zobaczyć weterynarza jak najszybciej (w ciągu dnia) i wykonywać wszystkie rozkazy, inaczej zwierzę straci wzrok.

Przepływowe, ale nie łzy

Pies ma łzawienie oczu? Istnieje wiele chorób, które powodują wydzielina z narządów wzroku. Przydział nie zawsze mogą być przezroczyste, przypominające łzy. Jeśli pies ma łzawienie oczu i dedykowany gruby, biały, zielony, brązowy, powieki trzymać się razem po przespanej nocy – natychmiast skontaktować się z weterynarzem! Świadczy to o poważnych chorób zakaźnych o różnym charakterze. W tym przypadku lepiej jest skonsultować się ze specjalistą, który będzie w stanie ustalić dokładną diagnozę i przepisać prawidłowego leczenia.

Po przeczytaniu tego artykułu, będziesz w stanie określić, dlaczego pies łzawienie oczu, trzeba zrobić i czy trzeba iść do lekarza. Ważne jest, aby zrozumieć, że problem z ciałami widzenia nie można uruchomić, lub długi okres bezczynności siebie bez specjalistycznego doradztwa może prowadzić do poważnych problemów, a nawet całkowitej utraty wzroku.