813 Shares 3916 views

Dlaczego ludzie boją się numerem 13?

Badacze nam wierzyć, że co najmniej 10% populacji Stanów Zjednoczonych cierpi na lęk napadowy z numerem 13. Każdego roku mamy kilka dni, w których kilkanaście piekarza wypada w piątek. Każdy wie, że przesąd dodatkowo zaostrzyć problem, przekształcając prosty strach przed liczbą pechowym w prawdziwym fobii. Na przykład, naukowcy szacują, że ze strachu przed liczbą 13 osób w USA są straty finansowe, równoważne do 800 $ milionów dolarów rocznie: oni nie wziąć ślub w tych dniach, nie podróżować albo nawet nie działa w ogóle. Więc co to jest magia mieć te dane i dlaczego tak wiele przesądów wśród mas? Spróbuj zrozumieć.

Najwcześniejszym mit wokół figury 13

Czy wiesz, że tajemniczy szlak od kilkunastu piekarza ciągnie się od czasów powstawania dokumentu prawnego z najstarszych na świecie, Kodeksu Hammurali. Tak więc, według historyków, spośród listy norm prawnych z jakiegoś powodu pominięto prawo 13th. Jednak to nie jest mistykiem, a nie przypadek, jak niektórzy czytelnicy będą myśleć. To tylko trochę więcej niż urzędniczego błędu popełnionego przez jednego z pierwszych tłumaczy dokumentu, w rzeczywistości, w oryginalnej wersji punktu Kod Hammurali pod numerem 13 tam.

Wyższość 12

Tymczasem matematycy i naukowcy starożytnego świata wskazany wyższość numerem 12, który uznawany jest za idealny. Na przykład, mieszkańcy starożytnego Sumeru opracował własny system obliczania, która opiera się na liczbie 12. Echa tego systemu rozwijać do dnia dzisiejszego. Mamy 12 miesięcy w roku i dzień, podzielonych na dwa cykle, z których każdy zawiera 12 godzin. Oczywiście, numery pochodzące bezpośrednio po „ideał” może wyglądać coś nieznanego w oczach ludzi, przerażających i zła.

popularna teoria

Dwa z najbardziej popularnych teorii związana jest nieszczęśliwych konotacje liczby 13 do dawnych wydarzeń: pojawienie się 13 gości, zakłócić równowagę 13 bogów (Boga Locke), a 13 apostoła Judasza Iskarioty, który przybył w czasie Ostatniej Wieczerzy. Zdradziecki bóg Loki na kolacji piłkę do Walhalli zakłóca ich równowagi i przynosi zło i niepokój na całym świecie, a później Judasz zdradził Jezusa Chrystusa.

Niewyjaśnione obawy świata zachodniego projektu

Na całym świecie, jest uważana za powszechną praktyką strach magicznych liczb. Tak, w świecie arabskim i większości krajów Azji Południowo-Wschodniej, a do tej pory nie narody wolą spotkać się z numerem 4, który jest uważany za nieczystego od czasów starożytnego Egiptu. W uzupełnieniu do chińskiego znaku oznaczającego „4” w zgodzie i hieroglif oznaczający „śmierć”.

Dobrze, liczba 13 jest tradycyjnie pariasem na Zachodzie. Według statystyk, ponad 80% budynków w Stanach Zjednoczonych nie mają 13. piętrze, hoteli, szpitali i lotnisk zajętych również tę liczbę zwojów.