161 Shares 3536 views

Oznacza „fundazol”: zastosowanie i dawkowanie

Lek „fundazol” jest zaprawianie nasion ogólnoustrojowe. Środki skutecznie hamuje choroby buraków cukrowych i zbóż. Produkowany jest w postaci proszku. Składnik aktywny jest środek grzybobójczy benomyl. Uniwersalny skuteczny lek „fundazol” znajduje zastosowanie w zwalczaniu patogenów chorób wielu kultur, ma działanie lecznicze i ochronne.

Mechanizm działania

Główny związek benomyl wnika do rośliny, w której częściowo przekształcony karbendazymu. Wszystkie te elementy są zatrzymane przetworzy podziału komórek patogennych. Absorber przez liście i korzenie roślin, które poruszają się na całym obszarze kultury. Pozwala to chronić fungicyd nawet te obszary, które substancja nie jest w kontakcie. Narzędzie skutecznie leczy zakażenia grzybicze roślin. Tak więc, pleśń śniegowa i trzonek głownia Fusarium gnicie korzeni i gelmintosporioznaya podatna na „fundazol” leku. Stosowanie środka grzybobójczego można również z powodzeniem radzić sobie ze wzrostem pleśni Alternaria nasion pitioznoy i Aphanomyces zgnilizna korzeni, Fusarium, askohitozom, parchem srebrzystym. Medycyna roślin niszczy mokry i szary rot, antraknoza, mączniak, rizoktanioz i suchą zgniliznę kapustnych.

Oznacza „fundazol”: stosowanie

Lek był stosowany jako osłonowe nasion zimą i pszenicy jarej, jęczmienia, żyta, ryżu, owsa, miękkiego, wyka, pomidory, soja, płatki wieloletnia traw pastewnych, łubin i mak oleistych i koniczyny. Jako środek natryskiwania jest stosowany w leczeniu roślin wegetatywnych kulturowe, wiosną i jęczmienia ozimego, pszenicy, ryżu, owsa, soi, lnu, buraka cukrowego, grusz, jabłoni, winogron, czarnej porzeczki, truskawki, róża, malina, sosna młodych zwierząt. Lek „fundazol”, którego cena wynosi 40 rubli w opakowaniu (10 g), stosowany jest również do podlewania żeńszenia i tytoniu. Roztwór zanurzony szczypiorek, pnie kapusty macicy korzenie cykorii i marchewki.

Instrukcje użytkowania

Narzędzie służy do nasion roślin przed sadzeniem opatrunek, a także rozpylania sadzonek w okresie wegetacji. Po obróbce mechanicznej pracy może być przeprowadzona nie wcześniej niż cztery dni, instrukcja nie może wykonać do 10 dni. Aby przetworzyć tonę nasion się trzy litry preparatu, które rozcieńcza się w 10 litrach roboczej kompozycji. Podczas rozpylania wytwarza się również rozwiązanie „fundazol”, których stosowanie zależy od typu kultury. W przypadku żyta i pszenicy będzie wymagało rozcieńczono od 300 do 600 gramów w środkach 300 litrów płynu. Do rozpylania kompozycji pszenica jara przygotowane z szybkością 600 g preparatu 300 litrów cieczy. Do przemysłowego przetwarzania buraków cukrowych za pomocą 800 g substancji, którą rozcieńcza się w 400 litrach roboczej kompozycji. Nasiona trawione przez 1-30 dni przed sadzeniem. Lek „fundazol” można kupić w specjalnych sklepach dla roślin lub zamówić przez Internet.