244 Shares 7744 views

Atonia żołądka: przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie

Żołądek jest trudne ułożony korpus wewnętrzny, którego ściany składa się z mięśni gładkich. Wewnątrz są pokryte błoną śluzową. Żołądek właściwości ruchliwości, co jest typowe dla większości układu pokarmowego. alternatywnie może być zmniejszona, w ten sposób przesuwając żywności do innych narządów układu pokarmowego.

Kiedy mięśnie brzucha tracą zwykle sygnał, mówiący o rozwoju poważnej choroby – atonii. I każdy powinien znać główne przyczyny tej choroby i pierwsze objawy, aby uniknąć komplikacji.

Opis choroby

Atonia żołądka – to poważna choroba, która towarzyszy stopniowa utrata napięcia mięśniowego przez ten organ. Zazwyczaj poprzedza rozwój zmęczenia lub uszkodzenia nerwów układu pokarmowego. W tej samej chwili, kiedy człowiek zaczyna spożywać żywności, żołądek relaksuje.

Po zetknięciu się z żywnością w bolusie w korpusie, jego ściany jest zredukowane. Funkcja ta nazywana jest także perystaltyka. Jeśli pod wpływem jakiegokolwiek powodu, dlaczego ona jest uciskanych, jedzenie stagnacji w systemie i nie jest trawiona. Zjawisko to towarzyszy uczucie dyskomfortu, a czasem pojawiają się silne bóle brzucha.

Przyczyny i leczenie chorób – dwie kwestie nadal nitowania uwagę lekarzy z całego świata. Wiadomo, że rozwój choroby może poprzedzać poprzednio przekazanej operację. W medycynie, opisano także przypadki, w których rola wyzwalacz wykonywane dużo stresu.

Uniwersalna metoda leczenia choroby nie istnieje. Leczenie dobiera się indywidualnie. Jeden pacjent wystarczającej zmiany diety, podczas gdy inne wymagają długotrwałego leczenia. Aby uzyskać więcej szczegółów na temat tych zagadnień poniżej.

Głównymi powodami

Naruszenie cenną pracę żołądka może być spowodowany różnymi czynnikami. Główną przyczyną choroby jest uważany za uszkodzenie nerwów. W tym przypadku, zapalenie mięśnia sercowego lub zapalenie otrzewnej może także mieć negatywny wpływ na obszar ośrodkowego układu nerwowego. Ustalenie prawdziwej przyczyny zmniejszone napięcie mięśni żołądka jest bardzo trudne. W roli czynnika wyzwalającego czasami działa nawet chorobę zakaźną (dur lub jadem kiełbasianym).

Wśród innych przyczyn, atonia żołądka uwolnienie medyczny:

 • wyczerpaniu z powodu anoreksji;
 • zakrzepica naczyniowa ciała;
 • Nadmierne objadanie;
 • choroby układu hormonalnego;
 • uszkodzenia mechaniczne do żołądka w wyniku operacji.

Pierwsze oznaki patologii

Ze względu na szybki wzrost objawów atonii żołądka należy do kategorii chorób niebezpiecznych. Dlatego też, gdy pierwsze objawy należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

Odróżnić łagodnej i ciężkiej postaci choroby. W pierwszym przypadku, pacjenci zwykle skarżą ociężałości i dyskomfortu w żołądku po jedzeniu. Poprzez obwisłych mięśni ściany brzucha jest często kontury ciała widzialnego. Ponadto mogą wystąpić następujące objawy:

 • kwas powietrza mitralnej;
 • Często drobnymi;
 • cuchnący oddech;
 • blada skóra;
 • słaby apetyt;
 • szybkiego nasycenia;
 • tępy ból w żołądku.

Ciężka postać choroby towarzyszą chronicznej niedrożności żołądka. Po zjedzeniu tłustych zwykle obserwuje się ogólne pogorszenie stanu zdrowia.

Sposoby diagnozowania

Jest to niemożliwe, aby zignorować taką chorobę jak atonia żołądka. Typowe objawy patologicznego procesu, które zostały wymienione powyżej, po prostu musi być powodem do poszukiwania pomocy lekarskiej. Po przeprowadzeniu kompleksowej specjalisty ankiety będą mogli wybrać skuteczną terapię.

Jednym z najbardziej informacyjnych metod diagnostycznych wystaje fluoroskopii. Podczas zabiegu narząd trawienny jest wypełniona środka kontrastowego. Na tle perystaltyki, to idzie szybko, bez ograniczeń, w dolnej części brzucha. W tym momencie zrobić minimum 6 zdjęć żołądka w różnych prognoz, co pozwala nam oszacować nasilenie choroby.

zasady terapii

Leczenie tej choroby jest zwykle skierowana do zwalczania tych chorób i przywracanie pierwotnego ruchliwości całego ciała. Operacja jest rzadko konieczne, ponieważ po atonia żołądka często się powtarza.

Pacjenci zwykle są traktowane przez dietetyków, terapeutów, gastroenterologów i wyspecjalizowanych profesjonalistów. Ostatnie prace w celu rozwiązania patologii. Natychmiast po potwierdzeniu diagnozy pacjentów przypisanych ewakuację treści żołądkowej z sondą do zapobiegania narządów pęknięciem.

Leczenie tej choroby polega na leki, zmiany nawyków żywieniowych, stosowanie specjalnej klamry. Niektórzy pacjenci są zalecane ćwiczenia terapii i samo-masażu miejscu. Kiedy atonia żołądka pomaga kompleksowego podejścia terapeutycznego. Jedna pigułka traktowanie nie jest szczególnie ograniczony.

lek

Terapia jest obowiązkowe elementem lek. Lista leków zwykle obejmują następujące narzędzia:

 • witaminy;
 • leki przeciwwymiotne;
 • leki, zawierające w swoim składzie wapnia i potasu;
 • Tabletki do pobudzania odzyskania elementów komórkowych;
 • pastylki, syropy do zwiększenia ruchliwości żołądka.

Wszystkie leki i czas trwania leczenia dobierane są indywidualnie.

Dieta dla atonii żołądka

Leczenie skojarzone obejmuje również diety. Pacjentom zaleca się podzielić posiłki. Pierwszeństwo należy do płynnej żywności, który jest łatwo przyswajalny. Luba potrawy, które mogą powodować podrażnienia żołądka, są zakazane. Mówimy o tłustych i smażonych potraw, mięs, półproduktów.

produkty obowiązkowe w użyciu są następujące: śliwki, jogurt, brązowy chleb i miód. Wszystkie z nich pobudzają żołądek. Można też jeść chude ryby na parze owsiane woda, zupy mleczne i jajka na twardo. Przybliżony czas trwania diety i diety koniecznie omówić z lekarzem indywidualnie.

Za pomocą specjalnego bandaża

Często jest to osłabienie struktur mięśniowych wywołuje takiego problemu jak atonia żołądka. Leczenie choroby polega zatem nie tylko przyjmowania leków, ale również nosić specjalną klamrę.

Jego noszone wyłącznie w pozycji leżącej. I pierwsze pozytywne rezultaty są widoczne już po kilku dniach od rozpoczęcia stosowania.

Przewidywanie i zapobieganie chorobie

Wczesne wykrywanie atonii żołądka ma korzystny rokowanie. Jednakże choroba charakteryzuje się długotrwałym oczywiście często wymaga leczenia. W przypadku braku właściwego leczenia zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań rozwijających się. Wśród nich najczęściej jest uważany żołądka i niebezpieczne – pęknięcie żołądka.

Specyficzna profilaktyka choroby nie został opracowany. Aby zapobiec występowaniu takiej nieprzyjemnej choroby, należy przestrzegać następujących zasad:

 • przylegają do aktywnego trybu życia, aby utrzymać napięcie mięśni całego organizmu;
 • jeść prawo odmówić z fast foodów i zbyt tłustych;
 • wyeliminować złe nawyki;
 • uniknąć sytuacji stresowych;
 • czas w leczeniu chorób układu żołądkowo-jelitowego.

Atonia – to wspólne patologia, która występuje u osób w każdym wieku. Nie należy pozostawiać go bez opieki. Przede wszystkim trzeba ustalić, jakie są przyczyny bólu brzucha. A leczenie i zapobieganie nawrotom atonii wykonywane tylko pod nadzorem lekarza.

Nie jest zalecane, aby spróbować na własną rękę, aby postawić diagnozę, aby angażować się w terapii. W przeciwnym razie uniknąć komplikacji procesu patologicznego jest bardzo trudne.