208 Shares 958 views

Wzdęcia: leczenia, objawy i przyczyny

leczenie wzdęcia i objawy w tym artykule będą uważane za chorobę i nie tak rzadko. Wszystko jej istota polega na tym, że przewód pokarmowy jest stale nagromadzonych gazów. Objawy tej choroby mogą pojawić się w zupełnie zdrowej osoby, poevshego zbyt mocno. Stała wzdęcia mogą spowodować wielki dyskomfort, szczególnie psychicznego. Wzdęcia, których leczenie jest konieczne, można dokonać osoba kompleksów.

Gaz w przewodzie pokarmowym skumulowanego dla różnych powodów. Oto najważniejsze z nich:

  • my połykać powietrze;
  • gazy wchodzą do układu pokarmowego;
  • produkowane w kątnicy.

żołądek zdrowy człowiek może zawierać maksymalnie dwieście mililitrów gazu. Ogólnie, jeden dzień w organizmie wytwarza aż do dwudziestu litrów.

Nieprzyjemny zapach, które jest wydzielane gazy jelitowe, występuje z powodu takich związków jak siarkowodór, skatol, indolu. Wszystkie z nich są wykonane w okrężnicy. Dzieje się to wszystko pod wpływem mikroflory na niestrawione resztki pokarmu. Gazy gromadzi się w okrężnicy stanowią pianki składa się z drobnych pęcherzyków. Wszystkie te pęcherzyki są pokryte śluzem.

Co powoduje wzdęcia?

Są one różne. Może pojawić się nawet u noworodka. W tym przypadku, to jest ze względu na niedoskonałości układ enzymatyczny. Ze względu na brak enzymów w okrężnicy dostaje zbyt dużo strawionego pokarmu. Oczywiście, ze względu na ten proces rozpadu zaczyna.

Problemy z systemem enzymu może wystąpić z powodu niewłaściwego lub niezrównoważonego żywienia. Powodem może być każda choroba przewodu pokarmowego. Naruszenie mikroflory jelitowej powoduje również wzdęcia.

Jeśli wszystko jest OK, prawie wszystkie gazy po prostu być wchłaniane przez bakterie, które występują w jelicie. Wzdęcia, objawy , które zostaną opisane poniżej, gdy występuje brak równowagi pomiędzy spożyciem gazowego z bakterii produkujących. Ponadto, wzdęcia, leczenie, które nie zawsze jest trudne, może to być spowodowane rozciąganiem jelita, które często występuje po operacji brzusznej.

Przez gazowanie może powodować spożycie niektórych pokarmów. Przede wszystkim mówimy o roślinach strączkowych. Zawierają one błonnik surowy i są trawione słabo. Prowadzić do powstawania produktów gazowych, które powodują fermentację (jagnięcina), napojów gazowanych, i tak dalej. Zaburzenia układu nerwowego i przeciążenie emocjonalne występuje spowolnienie perystaltyki jelit, a także skurcze rozpoczęcia mięśni gładkich jelit.

Wzdęcia: Objawy

Wzdęcia widać wzdęcia. Ponadto, istnieje skurcze. Prawie zawsze chory, jego apetyt jest ograniczona, jest biegunka, wymioty. Możliwe zaparcia.

Generalnie, wzdęcia, które uważane poniższego leczenia, przejawia się w różny sposób. W niektórych przypadkach, brzuch pęcznieje, ale gazy te nie pochodzą z jelit. W takich przypadkach, osoba może wystąpić silny ból.

Również wzdęcia mogą towarzyszyć gwałtowne gazów wylotowych. W takim przypadku, osoba zaczyna odczuwać silny dyskomfort psychiczny. Pozostając w społeczeństwie staje się problematyczne.

Istnieją również objawy extra-jelitowa wzdęcia. To zaburzenia snu, zmiany nastroju, osłabienie i tak dalej.

Jak pozbyć się wzdęcia?

Najważniejsze jest to, aby usunąć przyczynę gazowania. Na ogół środki podejmowane są następujące:

  • usuwając gazy z cienkiego;
  • dieta;
  • usunięcie choroby podstawowej;
  • korzystania z produktów biologicznych;
  • stosowanie prokinetycznej.

Zaleca się, aby monitorować ich wagi – w rzeczywistości z wzdęcia cierpią znacznie więcej jest osób otyłych. Przenieś więcej – jest to korzystne dla trawienia pokarmu.