729 Shares 7046 views

„Kukułka”, jak zapalenie zatok: prowadzenie procedur medycznych

Jesienią i zimą, wiele osób cierpi na zapalenie zatok. Dla takiego przepływu charakterystyczną patologię zapalenia zatok szczękowych. Jest to poważna choroba, która wymaga odpowiedniego leczenia złożonego. Rzeczywiście, zapalenie zatok może prowadzić do poważnych konsekwencji, począwszy od silnego bólu, a kończąc na sepsę. Aby zapobiec rozwojowi powikłań, lekarz zaleci odpowiednie leki. Jednak odpowiednie leczenie jest absolutnie niemożliwe bez tej procedury jako „kukułki”. Jeśli zapalenie zatok jest to przynosi ulgę i szybkiego odzyskiwania zapewnia.

Sposób

Procedura ta jest znana w praktyce lekarskiej dr nazw kto wynalazł tę metodę leczenia – Arthur Proettsa. U osób, wydarzenie nazywane jest „kuku”. Jaka jest procedura?

„Kukułka” Sposób na zatoki – ćwiczenia fizjoterapia, która pozwala na użycie leku wykonywać higienę jamy nosowe. Podczas manipulacji pacjenta wymawianie „KU-ku”. Z tych prostych czynności otwarcia krtani jest zamknięta. W związku z jamy ustnej pacjenta jest w pełni chroniony przed wnikaniem śluzu i roztworów leczniczych.

To właśnie z powodu konieczności „kukułki” w procedurze przemywania nosa otrzymanych przez ludzi jako dziwnej nazwie.

Jaka jest procedura

„Kukułka” w zatoki – jest nie tylko środkiem higienicznym, ale również terapeutycznym. Procedura wskazane w przypadku pacjentów cierpiących na różne choroby układu oddechowego. Metoda ta pozwala chronić organizm przed infekcją. Ponadto, zapewnia doskonały efekt poprawy.

Kiedy wirusy atakują organizm, nos zaczyna wydzielać śluzu. Jest to normalna reakcję obronną do wnikania patogenów. Śluz chroni układ oddechowy przedostawaniu się bakterii pyłu. Ale ciało nie zawsze mogą w pełni odporne na zakażenie. I zagraża rozwojowi chorób.

Popłuczyn nosowych usunięcie patogenów, kurz martwych komórek, nadmiaru śluzu. Dzięki tej procedurze jest bardzo szybko normalizuje się oddech nosa i funkcjonowanie śluzówki zostanie przywrócony.

Ponadto, procedura „kukułki”, gdy zatok przeprowadzono za pomocą specjalnych rozwiązań medycznych. To znacznie zwiększa efekt czyszczenia. Jednak najbardziej podstawowym i najważniejszym atutem tej metody – jest możliwość (w większości przypadków), aby uniknąć interwencji chirurgicznej (kłute), które są czasami wymagane w zatoki.

Wskazania do imprezy

Procedury płukania zatok jest zalecany dla pacjentów zdiagnozowanych następujących schorzeń:

 1. Zapalenie zatok. Zdarzenie pomaga uporać się z przewlekłym i przewlekłej postaci tej choroby.
 2. Migdałki. Patologia wiąże się proces zapalny, który występuje w migdałka gardłowego. Choroba jest często obserwowane u chorych w okresie dzieciństwa.
 3. Zapalenie zatok. To charakterystyczne objawy w różnych odbiega przegrody. Patologie te utrudniają swobodny przepływ ropy i śluzu.
 4. Migdałki. Wzrost migdałka gardłowego, który jest oparty na przerost tkanki limfatycznej, co często prowadzi do trudności w oddychaniu i nagromadzenia śluzu.
 5. Katar. Płukanie skorzystają nieżyt dowolny charakter. Pomaga zdarzenia nawet w alergicznym nieżycie nosa.

Najczęściej zalecane procedury „kuku” w zatoki, gdy proces stał się chroniczny. Tak więc, najpierw podaje się pacjentowi, środki przeciw-wirusowe, antybiotyki. Jeżeli zapalenie zatok po pewnym czasie wraca, lekarze mówią o postaci przewlekłej. W takim przypadku pacjent powinien uciekać się do nosa pranie.

Przeprowadzenie procedury w szpitalu

Jak zrobić „kuku” w zatoki w klinice medycznej?

Technologia wydarzeń wydajności jest dość prosty:

 1. Początkowo lekarz przygotowanie jamy nosowej zapewniając kapinos zwężenia naczyń. Spowoduje to zmniejszenie obrzęku błony śluzowej, zwiększenie efektywności działania i głębokość oddziaływania roztworu leku.
 2. Pacjent kładzie się na kanapie i rzuca głowę lekko do tyłu. Kąt nachylenia powinny osiągnąć 45 stopni.
 3. Przy użyciu strzykawki z igłą (usuniętego) do jednego nozdrza podaje roztworu leku. Do jednego nozdrza muszą cieczy 120 ml. Jest to około 5-6 iniekcje 20 miligramów strzykawki.
 4. W innym fragmencie nosa jest umieszczony w specjalnym ssania. Takie urządzenie elektromechaniczne zasysa ciecz do płukania zatok.
 5. Podczas zabiegu pacjent jest stale powtarza. „Ku-ku”
 6. Jeśli wykryje zatorów w zatoki, ENT przez kilka sekund szczypie jednego nozdrza, a następnie – drugą. Metoda ta powoduje spadek ciśnienia, co skutkuje szybszym się ropnej korka.
 7. Płukanie odbywa się na drugiej przewodu nosowego.
 8. Po wypadku pacjent jest podawany w zatokowym leki.

Pacjenci często są zainteresowane w pytaniu: Czy ten zabieg jest bolesny? Lekarze mówią, że zdarzenie nie spowodowało żadnego bólu. Jednak mycie nosa jest w pewnym stopniu niewygodne. Dlatego też, dla takiego leczenia jest konieczne zawczasu przygotować psychicznie.

Niezależnie od procedury

Najlepiej jest powierzyć płukanie nosa umiejętności. Zwłaszcza jeśli procedura zostanie wykonana, czy dziecko po raz pierwszy.

Jednak wiele osób woli umyć swój własny nos. W takim przypadku właściwa technika jest ważna.

Przeprowadzona „kuku” w zatoki w domu, co następuje:

 1. Procedura jest najwygodniej przeprowadzić zlew w łazience.
 2. Przygotuj roztwór leku do mycia.
 3. W aptece można kupić specjalny zestaw przeznaczony do płukania nosa. Czasami urządzenia te są sprzedawane w komplecie z roztworu leku procedurą. W przypadku braku takiego urządzenia można zastosować konwencjonalną strzykawkę (20 ml) bez igły lub dmuchawy.
 4. Oczyścić jamę nosową, jak to możliwe. Następnie każdego nozdrza kroplówka zwężania naczyń lek.
 5. Nad zlewem zająć właściwą pozycję. Trzeba pochylić głowę do przodu i lekko w bok (pod kątem 45 stopni). Sytuacja ta uniemożliwi wnikanie roztworu do części nosowej gardła albo ucha otwory.
 6. Końcówka nawadniania (przy użyciu strzykawki, gruszki) wprowadza się do górnej części nozdrzy w przybliżeniu 1 cm.
 7. Bardzo ostrożnie, nadając roztworowi mały strumień startu prania. Zwiększyć szybkość przepływu jest konieczne. Gdy odbywa się prawidłowo, przemywanie nos usytuowany poniżej zaczyna płynąć płyn zawierających śluz, ropę.
 8. Powtórz kilka takich zastrzyków dla jednej tury. Następnie płukanie jamy drugiej.
 9. Po zakończeniu imprezy, dokładnie osuszyć śluz z nosa.

przepisy bezpieczeństwa

Jest bardzo ważne, aby poprawić Płukanie nosa przeprowadzono w zatoki. „Kukułka” – to procedura, która przynosi wielką ulgę. Jednak w przypadku nieprawidłowego wykonania wydarzenie może stanowić bardzo negatywne konsekwencje.

Dlatego też, w przypadku konieczne jest, aby stosować się do tych zasad:

 1. Wymagane kontroluje przepływ roztworu leku.
 2. Przed rozpoczęciem mycia, wyeliminować obrzęk błony śluzowej. Aby to zrobić, stosuje się leki zwężające naczynia. W przeciwnym razie, roztwór zawierający ropnych zatok może dostać się do kanału słuchowego. Doprowadzi to do rozwoju zapalenia ucha ropne lub evstahiitov.
 3. Jeśli wydarzenie odbywa się w klinice, pacjent nie może gwałtownie wzrosnąć. Będzie to powodować zawroty głowy, krwawienia z nosa, a czasem nawet utrata przytomności. W przypadku samoleczenia nie powinno się gwałtownych ruchów głowy.
 4. Jedna sesja to wystarczy, aby poczuć znaczną ulgę. Jednak pacjenci muszą dostroić się do pełnego przebiegu praniach. Z reguły jest to średnio 5-7 zabiegów. Aby w pełni odzyskać od choroby, lekarze zalecają 8-10 sesji.
 5. Płukanie nie powinny być wykonywane bezpośrednio przed udaniem się do zimnego powietrza. Doprowadzi to do hipotermii. nie powinny prowadzić działalność na noc, ponieważ ciecz będzie nadal wypływać z nosa.

leki

Płukanie „kukułka” z zatok wymaga użycia leków.

Dla zdarzenia, używając 2 rodzaje leków:

 1. leki zwężające naczynia. Są one stosowane przed zabiegiem. Leki te są stosowane w celu łagodzenia obrzęk śluzowaty.
 2. Antyseptyki. Leki przeznaczone do zwalczania bakterii chorobotwórczych. Takie leki mogą niekiedy powodować pieczenie, podrażnienie błony śluzowej, aby wywołać kichanie.

leki zwężające naczynia

Są to doskonałe sposoby:

 • "Nazivin".
 • "Farmazolin".
 • „Oksymetazolina”.
 • "Sanorin".
 • "Nazol".
 • "Otrivin".
 • "Dlyanos".

preparaty antyseptyczne

Wybór jest często mieszkają na takich leków:

 • "Miramistin".
 • Furatsilina rozwiązanie.
 • „Chlorheksydyny”.
 • „Cefotaksym”.

Możliwe działania niepożądane

„Kukułka” w zatoki – jest praktycznie bezbolesny i bezpieczny zabieg. Dyskomfort, że czasami może wystąpić u pacjentów jest psychologiczny (strach przed zdarzeń, lęk, panika).

Jednak u niektórych pacjentów procedura może towarzyszyć dostatecznie negatywnych przejawach:

 • pieczenie;
 • zaczerwienienie oka;
 • dyskomfort w nosie;
 • silne kichanie;
 • ból, ciężkości głowy;
 • łagodne krwawienie z nosa;
 • przekrwienie ucha;
 • nudności, wymioty;
 • Urazy i uszkodzenia błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania do procedury

Leczenie zapalenia zatok „kukułki” jest surowo zabronione, gdy:

 • alergie przemyć roztwór;
 • uporczywy obrzęk, nie ulegają redukcji;
 • narośli nowotworowych w nosie;
 • Rozpoznanie zapalenia ucha środkowego;
 • padaczka;
 • Często nosa.

opinia pacjentów

Wiele ludzie reagują bardzo pozytywnie do tej procedury jako „kukułki” w zatoki. Większość pacjentów potwierdzają opinie bezbolesne i skuteczne interwencje. Płukanie szybko przywraca oddychanie przez nos. Ponadto, wydarzenie pozwala ludziom uniknąć takich nieprzyjemnych interwencję jako punkcji.