647 Shares 4590 views

Fransua Mitteran: biografia, kariera, dom i polityka zagraniczna

Fransua Mitteran – 21 th prezydent Francji, a jednocześnie 4. prezydentem V Republiki, założonej przez Charlesa de Gaulle'a. Jego kierownictwo kraju okazała się najdłuższa w historii V Republiki, a jednocześnie najbardziej kontrowersyjne, gdy wahadło przesunęło polityczny od socjalizmu do liberalnego porządku.

Narodziny i lata studiów

W czasie, gdy Europa wciąż spalonego w I wojnie światowej, w 1916 roku, w dniu 26 października, w miejscowości Jarnac narodzin francuskiego prezydenta Fransua Mitteran. Według niego, urodził się „w bardzo wierzącej rodziny katolickiej”. Jego ojciec był Jacques Mitterand, a matka – I. Lorraine. W swoim rodzinnym mieście Jarnac, był do 9 lat, a tu ukończył szkołę podstawową, a następnie udał się do „świętego Pawła” – College pokład w Angumele. To miejsce jest prywatna instytucja katolicka preferowane, po którym stał się Bachelor of Philosophy.

W wieku 18 Fransua Mitteran udał się do Paryża, by kontynuować naukę. Tam rozpoczął studia na Sorbonie, gdzie studiował nauki przed 1938 r. Po zakończeniu będzie to nawet trzy dyplomy: koniec filologicznych i prawnych wydziałów Sorbony i Szkoły Nauk Politycznych. Na to szkolenie jest zakończone i rozpoczyna dorosłe życie, ale nawet wtedy to wygląda przez dar dyplomacji i dalekowzroczności, było już oczywiste, przyszły prezydent Mitteran Fransua. Jej polityka nie jest to, że przyciąga do niego i żył ją gorąco entuzjastycznie okrzyknięty przyjścia do władzy Frontu Ludowego w 1936 roku.

Służba wojskowa i II wojny światowej w życiu Fransua Mitterana

Na wiosnę 1938 roku Francois został zredagowany. Zaczął służąc w 23. Pułku Piechoty Colonial. Po Niemców rozpętał II wojny światowej, został przeniesiony do dzielnicy Sedan. W czerwcu 1940, w zdobyciu Paryża przez Wehrmacht, Fransua Mitteran, został poważnie zraniony przez kopalnie odłamków. Cudem udało mu się zabrać ze już pokonany w Paryżu, ale wkrótce Fransua Mitteran był w niewoli niemieckiej. Został on wykonany z trzech prób ucieczki, a zimą 1941 roku w końcu udało nam się dostać na wolność i od razu dołączyć do ruchu oporu. Tam też otrzymał przydomek „Kapitan Morlan”.

W latach 1942-1943, Francois była aktywna postać na jeńców. Nawet założył organizację podziemną i patriotyczny Unię. Pod koniec 1943 roku, pierwsze spotkanie z Charles de Gaulle. Może jakoś między nimi ustawić linię. Fransua Mitteran, jednak, w przeciwieństwie do de Gaulle'a, był młody polityk, socjalista, z pierwszego spotkania, który poszedł z nim do konfliktu i otwartego sporu z jego poglądami. W 1944 roku był aktywny w wyzwoleniu Francji i członek powstania paryskiego.

Działalność polityczna w latach powojennych

Po upadku hitlerowskich Niemiec Fransua Mitteran zaczął aktywnie interweniować w aparacie państwowym Republiki Francuskiej. Zajmował więcej niż dziesięć stanowiska ministerialne i stał się liderem YUDSR partii. Trzymał antyfaszystowskiej kurs i publicznie potępił politykę i nadmiernej siły Charles de Gaulle, a nawet napisał książkę o nim.

Walka o prezydenturę

Punktem zwrotnym w jego karierze politycznej rozpoczął w 1965 roku. W tym czasie zmienił swoją biografię. Fransua Mitteran po raz pierwszy wziął udział w wyborach prezydenckich. Jednak w drugiej rundzie został pokonany, a prezydent na drugą kadencję został ponownie wybrany de Gaulle. Naukę kontynuował działalność opozycyjną na czele Federacja Lewicy. W 1974 roku wspomina o losie 1965 – stracił do Valeri Zhiskar d'Estaing w drugiej rundzie. Jego czas jeszcze nie nadszedł.

Przez cały ten okres, nie tracić czasu na próżno: pracował nad sobą, szuka innych metod i tworzenie nowych sojuszy aktywną kampanię jako ukryty i otwarte. W ogóle, to już starość nie była przeszkodą. Po tym wszystkim, w tym czasie (1974) był już 60 lat, a on właśnie zaczynają cieszyć się zwycięstw politycznych, ale nie porażek szczególnie zdenerwowany. W związku z tym, w następstwie wyborów 1981 roku, zaczął się przygotowywać, jak nigdy przedtem.

4-te Prezydent V Republiki

W 1981 roku, w styczniu, na kongresie SAF (francuska Partia Socjalistyczna), został jednogłośnie nominowany jako kandydat na prezydenta w najbliższych wyborach. To był jego najlepszym godzin. 4-te Prezydent V Republiki był Fransua Mitteran, polityki krajowej i zagranicznej, które dostałem nawet specjalną nazwę – „mitteranizm”. działalność wyróżnieniem Francois innych prezydentów było to, że, będąc zagorzałym antykomunistyczna w swojej polityce, że oparła się na nich w każdy możliwy sposób, a nie kiedyś jego sojuszników.

Polityka krajowa

W powstałym w rządzie Fransua Mitteran zaczął przeprowadzać reform społecznych. Jego praca została przeprowadzona przez rząd w celu zmniejszenia tydzień pracy, obniżenie wieku emerytalnego, decentralizację władzy. Kiedy Mitterrand władze lokalne mają większe uprawnienia, a tym samym „wolną rękę” w radzeniu sobie z wieloma kwestiami. To jest pytanie, które dało mu spokoju podczas panowania Charles de Gaulle i Mitterrand był często krytykowany za nadmierną władzy w rękach jednej osoby. Ponadto kara śmierci została zniesiona. Francja w tej sprawie był ostatnim z wszystkich krajów Europy Zachodniej. Jednak od 1984 roku rząd był zmuszony przenieść się do środków „zaciskania pasa” i ograniczenia reform społecznych.

Od 1986 roku rozpoczął się okres tzw. „Współistnienie”, który opuścił prezydent działał razem z prawej szefa rządu, którą okazała się Zhak Shirak.

W 1988 roku na drugą kadencję został wybrany ponownie Fransua Mitteran. Jego polityka wewnętrzna pozostała niezmieniona: poparł komunistów, poszedł do negocjacji z sił prawicowych i jednocześnie nie zaniedbywać lewo, która charakteryzuje go jako zręczny i wizjonerski polityk z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie.

Polityka zagraniczna Fransua Mitterana

Praktycznie wszystkie lata jego prezydentury, został zmuszony do dzielenia się władzą z prawicowych premierów. polityka zagraniczna Mitterranda prezentuje również ideę manewrując pomiędzy lewą i prawicowych sił. Szczególnie, że opowiedział się za wzmocnieniem stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, w Niemczech, a potem zjednoczonych Niemiec i oczywiście z Rosji. Fransua Mitteran był jednym z pierwszych, którzy obsługują Borysa Jelcyna w czasie przewrotu. Ale jeszcze przed wydarzeniami z sierpnia 1991 roku aktywnie współpracowała ze Związkiem Radzieckim. Ponadto Francois grał na rozbudowę współpracy z krajami afrykańskimi.

W 1981 Fransua Mitteran zdobyła wielkie zwycięstwo – stał się prezydent Francji, ale w tym samym roku, dał mu kolejny „niespodzianka” – został zdiagnozowany onkologii. Wszystkie lata jego panowania, udał się wraz z rakiem prostaty. Mitterrand walczył do ostatniego. W 1995 roku zakończył swoją drugą kadencję prezydencką biura, a na Boże Narodzenie on i jego rodzina musieli udać się do Egiptu. Ale w 8 stycznia 1996-th, 79 th roku, 21 th prezydent Francji Fransua Mitteran stopniowana do innego świata. Zainteresowanie polityką i miłość ojczyzny, niósł przez całe życie nie jest krótki.