835 Shares 8581 views

"Formula-1": Grand Prix Monako

Księstwo Monako, na pięknym wybrzeżu śródziemnomorskim Monte Carlo jest regularnie wyjątkowym wydarzeniem, które nazywane jest perłą sezonu wyścigowego mistrzostwa, „Formuła 1”. W czasach, gdy przechodzą one konkurencję, wówczas istnieje specjalna koncentracja sławnych ludzi, gwiazd sportu i show-biznesu. Taka popularność jest ze względu na wspaniałą atmosferę, która pozwala nie tylko do zawarcia intratnych umów sponsorskich lub porozumień między zainteresowanymi stronami, ale także cieszyć się rywalizacja najszybszych samochodów świata, które uosabiają ducha innowacji i postępu. Wszystko to jest Grand Prix Monako – wyścig, który nie pozostawia nikogo obojętnym.

Historia państwa

Na liście krajów europejskich mają pozornie małe księstwo nie miał szans, aby przyciągnąć uwagę publiczności. Po tym wszystkim, na terytorium Monako jest na ostatnim miejscu na kontynencie. Obszar państwa jest zaledwie 1,95 kilometrów kwadratowych, zamieszkałe przez 30 tysięcy swoich obywateli, z których tylko 5000 są uznawane przez miejscową ludność. Uznanie przyszedł na tę ziemię już w 1862 roku, kiedy Karol III zalegalizowanego hazardu, które zostało zakazane wszędzie. Po jednym bardziej znaczącą postacią w regionie – Fransua Blan – wzniesiony miasto Monte Carlo, który słynie z kasyn, hoteli pretensjonalnych i klubów nocnych. Bardzo szybko, to miejsce staje się mekką dla wszystkich bogatych Europejczyków, którzy chcą mieć dobry czas otoczony Honorowego publiczności lub współpracowników.

miejsce statusu

Dzięki wprowadzeniu preferencyjnego opodatkowania w 1950 roku Monako stał się jednym z pieniędzmi Europy, jednak sytuacja ta utrzymuje się zbyt długo – w 1962 roku, francuskie władze wywierają presję na księcia, a to zwiększa wpływ fiskalny w tym kraju. Mimo, że ochrona zasobów w tym kraju kosztuje dość tani, środek ten wydaje się być godnym cena za bezpieczeństwo i prestiż związany z niektórymi jej systemu bankowego.

kolebka avtosoobschestva

Na taki korzystny zakres finansowy nie może być hobby, które podnieca umysły całego świata. Oczywiście, mówimy o wyścigach. Są od początku XX wieku, a dokładnie w 1911 roku zostały nękanie mieszkańców i przerwał ciszę i piękno morza. W rezultacie, Rajd Monte Carlo był protoplastą chwalebnej historii stolicy przyszłość Grand Prix w Monako. Nieco później zorganizowano i Automobile Club, który jest długi czas nie ujmuje się w Europie, ze względu na konkurencję ze strony organizacji historycznego, który znajdował się w pobliżu. Odnosząc się do niewielkiej liczby uczestników w Monako, były one oferowane dołączyć do istniejącej społeczności lub stać się jej filii. Ale decyzja została pogardliwie odrzucone przez przewodniczącego klubu Anthony Foot, który nalegał na jego, a pod koniec lat 20. miał „wyścig wokół kasyna.” Weszła historię scenie Monte Carlo i organizatorzy dali uznanie.

konkursy wyścigi odbywają się w błogosławionej ziemi księstwa więcej od 1929 roku. W tamtych czasach było to od dawna zwrócił entuzjastów samochodów na całym świecie i stał się ostoją dla całej motosportivnogo Wspólnoty z powodu liberalnej polityki państwowej i pełnym poparciu wniosku przez monarchę rodziny.

„Wzór 1”

Królowa rasa została zarejestrowana w rocznym Monaco Grand Prix przed jego narodzinami. Pierwszy etap Pucharu Świata w 1950 roku zakończył się zwycięstwem Juan Manuel Fangio, któremu udało się pokonać dystans nieco ponad trzy godziny. Średnia prędkość zwycięzcy wyniosła 98 km / h, co było bardzo dobrym wskaźnikiem czasu. Jednak natychmiast po zakończeniu etapu dla jego organizacji i parametrów technicznych uderzę ostrzał krytyki. Twierdzono, że Grand Prix Monako, droga, która przechodzi przez wąskie ulice Monte Carlo nie jest przeznaczony do poważnej konkurencji zawodowej ze względu na wysokie ryzyko dla pilotów i miernej przeglądu na niektórych odcinkach trasy. Te głosy zostały wysłuchane, a kilka lat wyścig nie został uwzględniony w globalnej konkurencji, zwłaszcza dlatego, że jej historia w cieniu śmierci włoskiego Luidzhi Fadzhioli, podczas jednego z treningów.

Powrót do podstaw

Dopiero w 1995 roku, „Formuła 1” z powrotem do Grand Prix Monako, a od tamtej pory nigdy nie rozstał się z tego utworu. Po Monte Carlo stał się klejnotem sezonu sportowego i przyciągnąć więcej widzów. Dyskusja na temat bezpieczeństwa przyszedł też do niczego, bo ponad 46 lat wyścigów etapowych okazały się bezpodstawne podobnego rozumowania. W historii Monte Carlo dwóch pilotów przeleciał nad torze na ulicach i takiej samej liczby zmarło, który jest znacznie mniej w porównaniu do innych ras. Dlatego, Grand Prix Monako jest uważany za najbezpieczniejszy etapie sezonu sportowego.

uprzywilejowana pozycja

Można argumentować, że za pięćdziesiąt lat na drodze nie stanie wszelkie zmiany były tylko poprawiły kilka zwrotów akcji. Warto również zauważyć, że tradycja tego małego księstwa konsekwentnie honorowane. Dopiero w tym momencie, fundamenty zostały naruszone F1 – Grand Prix Monako rozpoczyna się w czwartek, a nie w piątek, jak zwykle. Trening rozpoczyna się w czwartym dniu tygodnia tylko ze względu na fakt, że przed weekendem w Monte-Carlo przechodzi Fair. Dlatego liderzy klasyfikacji zespołu nie są w pośpiechu do utworu na sobotę – po uroczystościach jezdnia jest zbyt zanieczyszczone handlowców i outsiderzy trenować tylko w tym czasie. Stajnie, które mogą liczyć na nagradzanych miejsc w klasyfikacji konstruktorów, albo w wyniku konkursu indywidualnego, oczekuje się, aby wyczyścić drogę do tej pory, a dopiero potem rozpocząć treningów.

Znane osoby

W wyścigu w Monte Carlo, tylko dwa powszechnie uznane Hero – Grem Hill i Ayrton Senna. Brazylijczyk był w stanie wykazać cuda Fireballs własnościowych w strasznej ulewy w 1984 roku, kiedy wziął na podium z 13 pozycji. W przyszłości, on tylko czasami wspólne mistrzostwa na tym torze z prostym, pozostawiając nieosiągalnego rekordu – zajął pierwsze miejsce w sześciu wyścigach. Również, że należy do niego, a najdłuższa seria zwycięstw – pięć kolejnych etapów Ayrton Senna był w czołówce. Cieszył sukces od 1989 do 1993 roku, a dopiero tragiczna śmierć pilota umieścił punkt tłuszczu w historii. Organizatorzy hołd Senny w 1994 roku, pozostawiając naczepa pozishn pusty jako symbol osoby, którym naprawdę należy. Rzeczywiście, w obliczu pilota „Formuła 1”, Grand Prix Monako i cała społeczność sport stracił jednego z najbardziej godnych przedstawicieli.

Grem Hill wygrał również na ulicach Monte Carlo pięć razy – w 1963, 196, 1965, 1968 i 1969. Ten angielski zawodnik brał udział w prestiżowych konkursach na całym świecie. Bez wyjątku i „Indianapolis 500”, „Le Mans” i „wzór 1”. Grand Prix Monako uznano jego ulubiony etap konkursu, który może okazać się umiejętności zarządzania kule filigranowe. Nieco później, Grem Hill zorganizowany własny zespół o nazwie „Ambasada”, który został po raz pierwszy zaprezentowany publicznie w 1973 roku i pokazał dobre wyniki zarówno dla początkujących. Ale z powodu tragicznej śmierci pilotów w katastrofie lotniczej w 1975 roku, wszystkie działania były minimalne.

Cechy stage

  • Przed wyścigiem na ulicach Monako spawane włazy. Jest to wykonywane w celu zapobieżenia ich przemieszczaniu, co może występować ze względu na niskie strefy ciśnieniowej pod samochodem biegnącym przez.
  • W 2004 roku w kokpicie jednego z samochodów Jaguar zainstalowany diament cenne nie mniej niż 250 000 $. Więc do reklamowania filmu „Dwunastu Oceana”. Na pierwszej rundzie pilot Christian klin zdołał samochód przy wyjściu z nawrotu „Levs”. Gem nie została odnaleziona.