418 Shares 1940 views

preparaty naparstnicy: Oznaczenia i skutków w chorobach serca

Digitalis – rodzaj roślin kwiatowych, które są używane jako lekarstwo na choroby serca.

O kardiotropnyh właściwości tego kwiatu jest od dawna znana. W pierwszej połowie XVIII wieku, zaczęła rosnąć w Rosji w ogrodach aptekarz, a od 1775 roku, kiedy zostały opublikowane prace British Medical Uayteringa preparaty naparstnicy są silnie odbyły się w praktyce w leczeniu chorób serca.

Botanicznych cechy naparstnicy

Rhode naparstnica (Digitalis) – Rośliny kwiatowe są bylina Plantaginaceae rodziny z dużych kwiatostanach tych naparstki podobnych do kwiatów i delikatnych pomarszczonych liściach. Kwitną w połowie lata (koniec czerwca-lipiec), owoce – Pudełka składane jajowate z małych brązowych nasion. Całkowita naperstyanok opisano 36 gatunków, które są stosowane do celów medycznych tylko 5: naparstnicy lanata (główne źródło surowców), fioletowy, rzęskowe i grandiflora zardzewiałe.

Początkowo lanata lek naparstnicy był wyciąg z liści pierwszego i drugiego roku. Obecnie, glikozydy naparstnicy farmaceutyczne otrzymane z nadziemnych części roślin, koszone przed kwitnieniem.

Wszystko trujący naparstnica, co wskazuje, że duża liczba substancji biologicznie czynnych i wymaga starannej obsługi.

Składniki chemiczne i naparstnica aplikacja

Leki Digitalis to główne składniki czynne – glikozydy nasercowe: digitoksyna, digoksyna, gitoksin atsetildigoksin i wiele innych, jak również kwasy organiczne, saponiny, flawonoidy.

Najbardziej aktywne składniki mają hydrolitycznej źródło wtórne, to uzyskuje się przez enzymatyczne rozszczepianie cząsteczki naturalnie występujące glikozydy.

preparaty naparstnicy stosowane w leczeniu wielu chorób serca, związane głównie z zaburzeniami pracy serca i naczyń krwionośnych:

 1. Niewydolność serca i różne zmiany organiczne struktury serca (w tym jako środki zapobiegawcze).
 2. Choroby zastawek serca prowadzące do dekompensacji.
 3. Migotanie przedsionków.
 4. Zapalenie i zwyrodnienie mięśnia serca.
 5. Napadowy częstoskurcz u kobiet w ciąży.
 6. Preparat do operacji serca.

Podczas łamania na układ przewodzący serca (blok) i glikozydów naparstnicy bradykardia nie są przypisane.

W jaki sposób glikozydy naparstnicy narkotyków

Odizolowane od glikozydy naparstnicy trawa konkretnego wpływu na mięsień sercowy. W niewydolności serca, efekt stosowania naparstnicy jest następujący:

 • zmniejszenie częstości akcji serca;
 • zwiększenie siły skurczowej mięśnia sercowego;
 • wydłużenie okresu relaksacji serca (rozkurczu).

preparaty naparstnicy są z powodzeniem stosowane w leczeniu niewydolności krążenia, kiedy serce nie jest w stanie poradzić sobie z promocją naczyń krwionośnych, co komplikuje obrzęków i zaburzeń troficznych. W tym przypadku, przez glikozydowymi leków oczekuje się:

 • zwiększonej pojemności minutowej serca (ilość krwi pochodzące z komór na redukcja);
 • bardziej skuteczne opróżnianie komór podczas skurczu;
 • zmniejszenie objętości krążącej krwi w naczyniach, a tym samym zmniejszając pęcznienia;
 • Normalizacja częstoskurcz serca;
 • Przyspieszenie przepływu krwi w łożysku naczyniowym;
 • wzrost napięcia naczyń, któremu towarzyszy niewielki wzrost ciśnienia krwi.

Toksyczność naparstnicy może wywoływać niepożądane efekty uboczne zaburzenia przewodu żołądkowo-jelitowego, układu nerwowego, zmian tętna. Nieuprawnione korzystanie z tych leków jest nie do przyjęcia, schemat leczenia lekarz wybiera tylko dany osobnik chory.

Leki z naparstnicy wełnisty

„Tselanid” – glikozyd nasercowy szybkiego działania jest wytwarzana w postaci tabletek lub roztworu do iniekcji dożylnej. Głównymi wskazaniami – niewydolność krążenia, częstoskurcz, migotanie przedsionków.

„Digoksyna” charakteryzuje wzrost kurczliwości mięśnia sercowego, nie narusza krążenie wieńcowe i zmniejsza obrzęki spowodowane skutkami moczopędne. Dożylnie jak i doustnie. Jest wskazany do poważnych zaburzeń krążenia i podczas ataku napadowego częstoskurczu w sytuacjach awaryjnych.

efekt terapeutyczny osiąga maksimum po w momencie, gdy substancja czynna ciała osiągnęła określonego stężenia. Jest to skumulowany efekt (akumulacja) ze względu na fakt, że preparaty naparstnicy pojawiają się powoli.