868 Shares 1202 views

Jak przygotować stek z indyka w piecu

Nie tak dawno temu stek wkroczył na listę potraw często przygotowywanych przez naszych rodaków. Zasadniczo, ponieważ gruby kawałek mięsa jest dokładnie gotowany na grillu, gdzie potrzebny jest ogień lub na patelni. Ani jeden, ani inny najbardziej zwyczajny Rosjanin nie mogą się pochwalić. Jednak receptury powoli dostosowują się do naszych rzeczywistości. I nie tylko metody gotowania, ale także składniki, ponieważ gotowanie stek z indyka jest łatwiejsze i szybsze niż tradycyjnej wołowiny.

Stek z Turcji z musztardą

Dla niego można używać zarówno kęsów drobiowych, jak i dostępnych w handlu kęsów. Przed przygotowaniem stek z indyka, umyte i suszone mięso jest pocierane solą i, jeśli to konieczne, pieprzem. Piekarniki są pokryte folią, która musi być naoliwiona. Nawiasem mówiąc, dla tej receptury nie ma znaczenia, jak to jest – kwaśny warzywa lub roztopiony. Sporządza się steki, gruby sos z musztardy Dijon, krem tłuszczowy (ćwierć filiżanki), a majonez – trzy razy więcej niż jeden z poprzednich składników – wylany jest na łyżkę. Ta ilość powinna wystarczyć na 6 kawałków indyka. Z góry wszystko zamienia się w jeszcze jedną folię. Jego krawędzie są owinięte wokół stron tacy. Taki stek z indyka w piecu potrwa około pół godziny. W zasadzie należy kontrolować proces: jeśli sos zacznie drenować z indyka, należy wrócić do miejsca łyżką. Zjedz to pyszne, gorące pomidory i świeże zioła.

Steak z pomidorami

Pracują lepiej z filetów. Sama połowa jest soczysta, ale ciało drobiowe jest raczej suche. Jeden i pół kilograma filetów przecina włókna na wąskie, ale nie za cienkie płyty. Dwa pomidory są pocięte na cienkie pierścienie, solone, pieprzone i majonez jest wyciskany do każdego z nich. Ile zależy od tego, jak bardzo go kochasz. Ale nawet jeśli nie lubisz majonezu, nie możesz tego robić bez tego sosu, ponieważ w ten sposób niemożliwe jest ugotowanie steku z indyka. Tutaj nie da się zastąpić kwaśnej śmietany. Jedyne co można zrobić, to budować majonez. Na każdym steku indyczym nakładane są plastry solone i pieprzowe, pokryte majonezem. W piecu temperatura wzrasta do 180 stopni. Taca jest umieszczona w niej przez 50 minut. Natychmiast lepiej nie wyjmować naczynia z pieca, niech mięso "odpoczywa" w upale. Ale za dziesięć minut można zjeść pachnący i soczysty indyk na kolację.

Steki czosnkowe

Pierwsze dwie recepty, które mieliśmy, to "piekarnik". Jest jednak recepta na to, jak gotować stek z indyka na patelni i obiecuje się, że wynik wszystkich będzie pasował i inspirował. W tym celu dzieła wykonane z dolnej części nogi lub uda nie są głęboko przycięte siatką z obu stron. Mieszanka tartego na drobnym tarkę lub rozdrobnionym czosnku, składa się z różnych rodzajów papryki i soli. To "makaronowe" steki są przetarlane, a my musimy spróbować dostać to w wycięciach. Następnie mięso jest ułożone, na noc ukrywa się w lodówce. W godzinach porannych steky smażone są w oleju roślinnym, pod pokrywą, przez 20 minut. Aby nie trzymać się, muszą czasami zostać odwrócone. I aby uzyskać cenne skorupy, tuż przed gotowości jest po prostu usunąć pokrywę.

Stek z indyka na kości

Dla pomyślnego wyniku mięso będzie musiało być marynowane, tym razem tylko przez ćwierć godziny i w mieszaninie curry, papryki, soli i papryki mielonej – czerwone i czarne. Każdy taki stek z indyka z kością jest smażony w grubej ścianie patelnia w masła oliwnym. Kiedy mięso obróci się na różowo, na patelnię z pieca, trzeba ją okrywać przez kilka minut folią lub pergaminem. Dzięki tej sztuce stek z indyka z kości staje się bardzo miękki i soczysty. A w połączeniu z warzywami – świeżymi lub słone – obiad obiecuje być niezapomniany.

Gąsienica jest odpowiednią częścią ptaka

Przed przygotowaniem stek z indyka zakupiony nabój powinien być cięty prosto z kością – na nodze. Okazuje się, że ten kruglyashi, bardzo soczysty i dobrze prażony. Można oczywiście kupić gotowe "sterylne" steki, ale w większości supermarketów są one sprzedawane zamrożone, co jest znacznie nudniejsze. Dwie cebule są cięte z pierścieniami, para płatków czosnku jest bardzo drobno wyciąć (nie trzeć lub ściskać, lepiej pracować z nożem). Po pierwsze, cebuli są dozwolone w patelni, czosnek jest dodawany do nich na końcu. Steaki są pocierane olejem roślinnym, solone i pieprzowe. Aby złagodzić, powinny leżeć w tej formie przez około pół godziny. Szalka grilla mocno. Jeśli nie ma specjalnego statku, to ten, u którego dno jest wypukłe krata, jak w starych żeliwnych. Mięso jest rozmieszczone w suchej patelni, a następnie jest bardzo szybko obrane z obu stron. Po tym wlewa się do niej jedną trzecią szklankę wody, która leży w piecu przez pół godziny. Mięso podawane jest z frytkami i posypane zielenią. Zauważ, że trzonka indyka jest bardziej soczysta niż filety. Niemal niemożliwe jest wysuszenie.

Marynowane w cytrynie

Przed przygotowaniem stek z indyka można je zanurzyć w następujący sposób: połączyć dwie łyżki chudego oleju, jedno – różane wino, sok z cytryny, pięć ząbków czosnku, przypraw i posiekanych zieleni. Mięso wystarczy, aby pozostać w tej marynarce przez pół godziny, tak aby wynik był delikatny i pachnący. Dalej – według wyboru:

  1. Patelnia (jeśli jest). To jest po obu stronach smażonych marynowanych kawałków indyka.
  2. Krata (jeśli spoczywasz na "naturze"). Zasada jest taka sama, według której ryba jest gotowana na stosie, na przykład. Najważniejsze – okresowo posypać "shish kebab". Powiedz, piwo. W przeciwnym razie może się palić i stać się twardym.
  3. Albo piekarnik jest najbardziej przystępną opcją. W tym ostatnim przypadku forma jest smarowana czymś, a następnie steki są rozmieszczone i pieczone aż do skorupiaków. Nie należy zamykać pokrywy, w przeciwnym razie mięso będzie gotowane (lub duszone), a nie pieczone.

Wybierz sposób jak ugotować stek z indyka, który lubisz. I nie wątpię – wielokrotnie wam powiesz.